Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 09:41 , Atnaujinta: 2014 rugpjūčio 20d. 10:17

​Ekskomisaras V.Grigaravičius mano, kad Rusija sieks pati teisti R.Zamolskį, kuris tik vaidino ligonį

Vytautas Grigaravičius
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Vytautas Grigaravičius

Buvęs policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius prognozuoja, kad Rusija pirmiausia sieks pati teisti Romą Zamolskį už šios šalies teritorijoje padarytus nusikaltimus, o tik paskui svarstys, ar jį išduoti Lietuvai. Savo ruožtu Lietuvos prokuratūros atstovai teigia, kad sieks R.Zamolskio ekstradicijos. Beje, ekskomisaro V.Grigaravičiaus įsitikinimu, R.Zamolskis tik simuliavo psichikos ligą ir taip slėpėsi nuo atsakomybės.

„Aš manau, kad būdamas Rusijoje, jis taip pat darė nusikaltimus. Rusijos teisėsauga mėgins išsiaiškinti, jam inkriminuoti ir nuteisti už padarytus nusikaltimus. Ir tik po to, aš manau, mes galėsime tikėtis jo išdavimo, ekstradicijos, procesas, manau, užtruks“, – BNS trečiadienį sakė V.Grigaravičius.

„Jeigu pas mus kitos valstybės pilietis būna sulaikomas, tai pirmiausia žiūrime, ar jis mūsų teritorijoje nepadarė kokio nusikaltimo, tik po to sprendžiame dėl išdavimo tai valstybei, kurios yra ieškomas, arba kurios yra pilietis. Lygiai taip pat elgsis ir rusai“, – sakė buvęs Lietuvos policijos vadovas.

Jei būtų nuteistas Rusijoje, R.Zamolskis taip pat galėtų prašyti būti grąžinamas į Lietuvą bausmės atlikti.

Savo ruožtu prokuratūros atstovai teigia, kad sieks R.Zamolskio ekstradicijos.

Lietuvos prokurorai trečiadienį pranešė sieksiantys Rusijoje sulaikyto vieno iš ieškomiausių nusikaltėlių Romo Zamolskio išdavimo Lietuvai.

„Iš Kriminalinės policijos biuro gautas pranešimas apie sulaikymą Rusijos teritorijoje. Toliau prokurorai rengs dokumentus ekstradicijos procedūrai pradėti“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai sakė Vilma Mažonė.

V.Grigaravičius mano, kad Rusijoje sulaikytas R.Zamolskis simuliavo psichikos ligą ir taip slėpėsi nuo atsakomybės.

„Ne, ne (nebuvo psichikos ligonis – BNS), tai buvo jo gynybos taktika. Buvo laikas, kai buvo madinga tokiu būdu bėgant į medikų glėbį ir imituojant protinius, psichinius susirgimus pasislėpti nuo gresiančio atpildo, nuo teisėsaugos“, – BNS sakė V.Grigaravičius.

Jis pripažino, kad visuomet tikėjęsis, kad jeigu yra gyvas, R.Zamolskis bus sulaikytas.

„Tokius žmones, ypač Rusijoje, jeigu jis vykdė užsakomuosius nužudymus, paprastai pačius žudikus pašalina, kad teisėsaugos tyrimas nevyktų sėkmingai, jam grėsė toks pats likimas“, – mano buvęs policijos vadovas.

V.Grigaravičius sako, kad R.Zamolskis išsiskyrė gudrumu ir įžūlumu.

„Vien tai, kad jis sugebėjo būti neaptiktas, o Panevėžyje per policijos užtvarus sugebėjo prasmukti, rodo jo intelektą ir jo galimybes“, – sako V.Grigaravičius.

Jis teigia, kad policija darė viską, kad sulaikytų pavojingą nusikaltėlį, labai aktyvi buvo ir visuomenė – pareigūnai nuolat gaudavo pranešimų apie pastebėtus įtartinus į R.Zamolskį asmenis. Vienas vyras guodėsi buvęs sulaikytas trečią kartą, nes yra panašus į R.Zamolskį.

Lietuvai svarbu, kad Rusijoje sulaikytas vienas ieškomiausių nusikaltėlių R.Zamolskis būtų nubaustas už visus padarytus nusikaltimus, sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

„Mano žiniomis, Generalinė prokuratūra kreipsis dėl R.Zamolskio ekstradicijos. Mums yra labai svarbu, kad šis žmogus atsakytų už kiekvieną padarytą nusikaltimą ir būtų izoliuotas nuo visuomenės“, – pažymi ministras. Jo komentarą BNS perdavė jo atstovas spaudai.

„Romo Zamolskio sulaikymas Rusijoje yra itin svarbus Lietuvos teisėsaugos sistemingo darbo rezultatas. Noriu padėkoti profesionaliai dirbantiems Lietuvos pareigūnams, kurie tiesiogiai prisidėjo prie R.Zamolskio sulaikymo – būtent jų kolegoms iš Rusijos teikiama informacija padėjo susekti ir neutralizuoti šį pavojingą nusikaltėlį“, – teigė J.Bernatonis, kuris šiuo metu eina ir vidaus reikalų ministro pareigas, nes pavaduoja Dailį Alfonsą Barakauską.

Lietuvos policija trečiadienį patvirtino, kad 44 metų R.Zamolskis sulaikytas Rusijoje, jis per sulaikymą priešinosi ir buvo sužalotas.

Nusikaltėlis iš Lietuvos buvo sulaikytas praėjusią savaitę vienoje iš Jekaterinburgo gatvių, pranešė Rusijos laikraštis „Kommersant“.

Žiniasklaidoje skelbiama, kad R.Zamolskis sulaikymo metu automobilyje buvo su žmona ir vaiku, jį pavyko išvilioti iš automobilio, tačiau supratęs, kad įkliuvo, R.Zamolskis išsitraukė peilį ir juo puolė pareigūną. Sulaikyti jį pavyko tik sužeidus pistoletu.

Lietuvos policija R.Zamolskį gaudo nuo 2001 metų, kai jis paspruko per įkaitų vadavimo operaciją Panevėžyje. Vaduojant įkaitus buvo nukautas jo bendrininkas Virginijus Savickis.

Abu nusikaltėliai buvo pripažinti psichikos ligoniais. Jie įtariami nužudę tris žmones Kaune ir pasikėsinę į policijos pareigūnus Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje.

Taip pat manoma, kad šie nusikaltėliai Vilniuje prie parduotuvės „Maxima bazė“ sužeidė Lietuvos žemės ūkio inkasatorių ir pagrobė apie 70 tūkst. litų.

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos policijos departamente surengta speciali spaudos konferencija, kurioje pareigūnai pateikė komentarų apie Romo Zamolskio sulaikymą Rusijoje. Spaudos konferencijoje dalyvavo laikinai policijos generalinio komisaro pareigas einantis Algirdas Stončaitis, laikinai einantis Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pareigas Edvardas Šileris ir Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Krušna.

Pareigūnų duomenimis, 2014 m. Rusijoje įvykdytas rimtas ginkluotas apiplėšimas, po kurio kriminalistai nusikaltimo vietoje rado 15 pirštų atspaudų. 4 iš jų buvo artimi R.Zamolskio biologiniams ženklams. Nuo to momento teisėsaugininkai stengėsi sekti pavojingojo įtariamojo pėdsakais ir galiausiai jį pričiupo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min