Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 20d. 13:01

FNTT tyrimas: atskleista latvių ir lietuvių organizuota grupė, sukčiavusi PVM

Antonis Mikulskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / FNTT/ Asociatyvi nuotr.

Per savaitę 50 tonų rafinuoto rapsų, saulėgrąžų aliejaus ir cukraus iš Lenkijos buvo įvežama vilkikais į Lietuvą. Slapti susitikimai vyko nuošaliose vietose ar degalinėse, kuriose tarptautinės organizuotos grupės nariai pasikeisdavo klastotais krovinio finansiniais dokumentais. Preliminariai skaičiuojama, kad minėtų produktų apyvarta galėjo siekti 1 mln. eurų, – pranešimu spaudai informuoja FNTT.

Būtent tokias aplinkybes nustatė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos tyrėjai, atskleidę Lietuvos ir Latvijos piliečių organizuotą grupuotę, kuri į Lietuvos biudžetą nesumokėjo beveik 200 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Atskleistą tarptautinę organizuotą grupę sudarė 6 asmenys iš Lietuvos ir Latvijos, tačiau atliekant ikiteisminį tyrimą įtariamųjų ratas gali didėti.

Atskleistą tarptautinę organizuotą grupę sudarė 6 asmenys iš Lietuvos ir Latvijos, tačiau atliekant ikiteisminį tyrimą įtariamųjų ratas gali didėti.

Tyrimo duomenimis, kelių Latvijos piliečių valdoma bendrovė iš Europoje veikiančių rafinuoto saulėgrąžų ir rapsų aliejaus ir cukraus gamintojų įsigydavo didelius kiekius minėtų maisto produktų. Į Lietuvą atgabenti produktai buvo parduodami vienai didmenine prekyba besiverčiančiai bendrovei, registruotai Kaune, kuri tiekia produkciją, skirtą kepimui ir maisto pramonei, siūlo platų maistinių aliejų, riebalų asortimentą.

Minėtos įmonės vardu nupirktas aliejus, cukrus buvo parduodamas mažmeninės prekybos tinkluose ir maisto produktus gaminančioms įmonėms. Siekiant sumažinti mokėtiną PVM, buvo sukurta sukčiavimo schema, kuria naudojantis, tarp gamintojų ir tiesioginio pirkėjo buvo sudaryta neteisėtų sandorių grandinė, įtraukiant į ją ne mažiau kaip 6 fiktyvias bendroves. Formaliais šių bendrovių vadovais buvo paskirti Latvijos ir Lietuvos piliečiai.

Tarptautinės organizuotos grupės nariai savo nusikalstamą veiklą labai slėpė, fiktyvios bendrovės neteisėtiems sandoriams buvo naudojamos tik trumpą laiką – vieną ar du mėnesius. Vėliau fiktyvi bendrovė buvo keičiama kita tokia pačia veiklos nevykdančia įmone. Organizuota grupuotė taip skrupulingai laikėsi slaptumo, kad kai kurie organizuotos grupės nariai nežinojo tikrojo organizatoriaus ir su juo nebendravo.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai užfiksavo, kaip sutartose vietose organizuotos grupės nariai sutikdavo į Lietuvą atvykstančius vilkikus, buvo pakeičiami krovinio dokumentai.

Atskleidžiant tarptautinę PVM sukčiavimo schemą bendradarbiauta su Valstybine mokesčių inspekcija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, keistasi informacija su Latvijos finansų policija ir Lenkijos pareigūnais. Bendrai buvo atliktos kratos Latvijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės sukčiavimo organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjų išaiškinta tarptautinė organizuota grupė, be PVM prekiavusi tokiais populiariais maisto produktais, kaip cukrus ir aliejus, jau ne pirma.

Šiuo metu FNTT Kauno apygardos valdyba atlieka dar penkis ikiteisminius tyrimus dėl neteisėtos prekybos, o juose žala valstybei vien dėl nesumokėto PVM siekia daugiau kaip 8 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min