Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 21d. 12:22

FNTT: už dantų gydymą odontologai išrašydavo čekius, kuriuos vėliau sunaikindavo

Paroda „Baltmedica 2013“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) tiria brangias odontologines paslaugas teikiančios ir darbuotojams apie 350 eurų atlyginimą mokančios bendrovės veiklą.

Vilniuje registruota bendrovė, Druskininkuose ir Vilniuje turinti odontologijos klinikas, įtariama apgaulingai tvarkiusi buhalteriją, o dalies iš pacientų gautų lėšų neapskaitydavo. Preliminariais skaičiavimais, odontologijos klinikos šešėlinis veiklos mastas galėjo siekti šimtatūkstantinę sumą eurų.

Tai įtaria FNTT, atlikusi kratas odontologijos klinikose, kai buvo rasta juodoji buhalterija. 2016 metais veiklą Vilniuje pradėjusi odontologijos klinika dantų gydymo paslaugas teikdavo ne tik sostinėje, bet ir Druskininkuose. Viešai skelbiamais duomenimis teikiama, kad odontologijos klinikose dirba 25 darbuotojai, kurių vidutinis atlyginimas siekia kiek daugiau kaip 350 eurų per mėnesį.

Odontologijos klinikose dirba 25 darbuotojai, kurių vidutinis atlyginimas siekia kiek daugiau kaip 350 eurų per mėnesį.

Aiškėja, kad teikiant odontologines paslaugas galėjo būti vengiama mokėti mokesčius, o dalis gautų lėšų neapskaityta. Įtariama, kad pacientams sumokėjus už dantų gydymą galėjo būti išrašomi čekiai, tačiau vėliau jie būdavo sunaikinami.

Kratų metu FNTT tyrėjai Vilniuje, esančiose odontologijos patalpose, rado neoficialią buhalteriją, didelį kiekį kasos pajamų orderių ir grynųjų pinigų.

FNTT tęsia ikiteisminį tyrimą, atlieka analizę, kurioje atliekami skaičiavimai dėl nesumokėtų mokesčių sumos ir padarytos žalos valstybei. Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Neapskaitytos pajamos teikiant odontologines paslaugas įvardijamas vienas iš rizikingų veiklos sektorių. Šiais metais Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyboje buvo baigtas ikiteisminis tyrimas dėl aplaidžios apskaitos tvarkymo viename iš Panevėžio odontologų kabinetų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min