Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

G.Petrikas suimtas teismo salėje (papildyta 11.45 val., nuotraukos, VIDEO)

Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gintaras Petrikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teisme pirmadienį paskelbtas nuosprendis buvusiam EBSW prezidentui Gintarui Petrikui. Daugiau nei 24 mln. litų iššvaistymu kaltinamam verslininkui skirta maksimali – 7-erių metų – laisvės atėmimo bausmė.

Tiesa, į ją įskaičiuoti 3 metai ir 8 mėnesiai, kuriuos 46 metų G.Petrikas buvo suimtas JAV ir Lietuvoje. Taip pat pritaikyta dalinė amnestija – bausmės laikas sutrumpintas penktadaliu. Todėl realiai G.Petrikui kalėti tektų tik apie 3 metus. Bausmės laikas pradėtas skaičiuoti nuo suėmimo dienos.

Teismo nuosprendžio išklausyti atėjo du nukentėjusieji iš daugybės praradusių pinigus. Jie neslėpė nusivylę, jų manymu, švelniu nuosprendžiu.

Nuosprendžiu nepatenkintas ir G.Petriką gynęs advokatas Vytautas Sviderskis, jis žadėjo skųsti „tendencingą nuosprendį“.

„Be jokios abejonės, nuosprendį apskųsime, juk kaltinamasis savo kaltės nepripažino. Visas bylos svarstymas ir nuosprendis buvo neadekvatūs. Neveltui teisėją bandyta nušalinti kelis kartus“, – teismo salėje sakė V.Sviderskis. Pats G.Petrikas po nuosprendžio nepratarė nė žodžio.

Paskutiniame teismo posėdyje prokuroras pasiūlė nuosprendžio skelbimo dieną pakeisti anksčiau kaltinamajam skirtą kardomąją priemonę: iš rašytinio pasižadėjimo neišvykti į suėmimą, nelaukiant, kol nuosprendis įsiteisins. Savo siūlymą prokuroras motyvavo tuo, jog išgirdęs teismo sprendimą G.Petrikas gali mėginti pasislėpti nuo teisingumo, kaip tai darė anksčiau.  Teismas šį prašymą patenkino: iš teismo salės, paskelbus nuosprendį, pareigūnai G.Petriką išvežė į izoliatorių.

Dar skaitant nuosprendį G.Petrikas advokatui atidavė raktus, pinigus, mobilųjį telefoną. Krepšelio daiktams sudėti jis iš anksto nebuvo pasiruošęs.

Teismo sprendimu buvo apribotos G.Petriko teisės į jam priklausantį turtą - šautuvui, jo priedams, buitinei technikai. Taip pat areštuotos G.Petriko banko sąskaitos Lietuvos, Latvijos ir Danijos bankuose.

Kaltu neprisipažįsta

15min.lt primena, kad milijonų iššvaistymu kaltinamas G.Petrikas savo kaltės nepripažįsta. Per teismo posėdžius jis ne kartą yra tvirtinęs, kad prisiima tik moralinę atsakomybę – kaip tuometinis EBSW prezidentas. Jo teigimu, jei ne neteisingi tuometinės valdžios priimti sprendimai, koncernas nebūtų žlugęs ir pinigai indėlininkams būtų buvę grąžinti.

„Tuo metu buvo gilesnė krizė nei dabar ir įmonės išgyveno. Bet valdžia EBSW neleido išlikti“, – sakė G.Petrikas.

NEPATENKINTOS NUKENTĖJUSIOS KOMENTARAS

 

VIDEO: 15min.lt: Nukentėjusioji nepatenkinta nuosprendžiu G.Petrikui
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min