Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

G.Petriko byla: po patikslinto kaltinimo – dienos pertrauka (atnaujinta 11.45 val., apklausa, nuotraukos)

G.Petriko teismas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gintaras Petrikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Kauno apygardos teismas tęsė buvusio EBSW koncerno prezidento Gintaro Petriko, kaltinamo iššvaisčius daugiau nei 24 mln. litų, bylą. Kaltinamajam ir jo gynėjui advokatui Vytautui Sviderskiui pareiškus, kad nori daugiau laiko įsigilinti į patikslintą kaltinimą, bylos nagrinėjimas atidėtas iki ketvirtadienio.

Vos prasidėjus posėdžiui, kuriame G.Petrikas ir kiti bylos dalyviai turėjo sakyti baigiamąsias kalbas, prokuroras Zenas Leonavičius šiek tiek patikslino kaltinimą. Tuomet advokatas V.Sviderskis paprašė laiko susipažinti su pakeitimais – iki birželio 30 d.

Prokuroro nuomone, tiek laiko yra per daug, nes kaltinimo pakeitimai labai nežymūs: pakeisti tik du žodžiai („padengė pinigus“ į „padengė įsiskolinimą“), ištaisyta viena rašybos klaida. Atsižvelgęs į šią pastabą teisėjas nusprendė, kad susipažinti su nauju kaltinimu pakaks pusvalandžio, taigi nuo 10 val. Kauno apygardos teisme G.Petrikas, prokuroras ir gynėjas tars baigiamąjį žodį.

Papildyta 10.35 val. Po emocingos G.Petriko advokato kalbos teismas vis dėlto nusprendė gynėjo, kaltinamojo ir prokuroro baigiamąsias kalbas nukeltį į ketvirtadienį.

Savo prašymą  advokatas V.Sviderskis motyvavo lygiateisiškumo principu. Pasak jo, kaltintojas, prokuroras, turėjo galimybę patikslinti kaltinimą, tad G.Petrikui ir jo gynybai teismas turi skirti laiko tinkamai pasiruošti.

„Pamatę naują kaltinimą su ginamuoju turėjome tik valandą toje pačioje salėje, į kurią galėjo bet kas ir bet kada užeiti. Tiesa, dar buvo tualetas, koridorius, bet ten susirinkusi visa brolija – žurnalistai. Tokiomis sąlygomis sudėtinga tinkamai įsigilinti į naują kaltinimo formuluotę. Be to, juk ne pasaulio pabaiga bus rytoj, kad negalėtume nukelti teismo posėdžio“, – emocingai argumentavo G.Petriko gynėjas.

Byla ypatinga. Todėl nepaprastai svarbu, kad teismas suteiktų lygias teises abiem pusėms tinkamai pasiruošti baigiamosioms kalboms, – teigė G.Petriką ginantis advokatas V.Sviderskis.

Advokatui pritariantis G.Petrikas prisipažino, kad nelabai supranta pateiktą kaltinimą. „Jis man lieka neaiškus, nors ir patikslintas“, – sakė G.Petrikas. Jau teismo posėdžio salėje pabrėžęs, kad yra nekaltas, tą patį pakartojo ir vėliau, kalbinamas žurnalistų: „Kaltu neprisipažįstu, nes esu nekaltas.“

Žiniasklaidai jis prisipažino pavargęs nuo teismų: „Dabar gyvenu kaip maratone. Šiandien teismas Kaune, rytoj Vilniuje, ketvirtadienį – vėl Kaune, o penktadienį – Vilniuje. Nelengva duona“, – sakė G.Petrikas.

Siūlomos bausmės dar neatskleidžia

Prokuroras Z.Leonavičius nurodė suprantantis, kodėl G.Petrikas ir jo gynėjas prašė nukelti baigiamąsias kalbas ir posėdį atidėti ne kelioms valandoms, bet ilgesniam laikui. Tačiau dar kartą pabrėžė, kad kaltinimo patikslinimas nėra esminis.

„Sumos išliko tos pačios. Tačiau byla tikrai sudėtinga, jos apimtis didelė. Todėl reikia pasiruošti, įsigilinti į ją“, – teigė prokuroras. Jo nuomone, G.Petrikas specialiai nevilkina bylos: „Iki senaties terminų dar yra pakankamai laiko, todėl tokie motyvai neatrodo tikėtini.“

Paklaustas, kodėl net du kartus kaltinimas G.Petrikui buvo tikslinamas, Z.Leonavičius pabrėžė, kad netikslumai kaltinime gali turėti įtakos teismo sprendimui.

„Norėjau, kad kaltinimas būtų labai tikslus, nes žinau keletą bylų, kur būtent dėl netikslios formuluotės, lingvistinio vertinimo nukentėjo kaltinimas“, – pažymėjo prokuroras. Jis neskubėjo atskleisti, kokios bausmės prašys kaltinamajam: „Šitą pasakysiu kitame teismo posėdyje.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min