Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gaisras Kauno siuvyklos teritorijoje: dėl išsiliejusio degaus skysčio skelbta kritinė situacija

Gaisras Kauno siuvyklos gamybinėse patalpose
Aliaus Koroliovo nuotr. / Gaisras Kauno siuvyklos gamybinėse patalpose
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį 14.47 val. gautas pranešimas apie kritinę situaciją Kauno siuvyklos UAB „Gija“ patalpose: vienas iš pastatų degė atvira liepsna, o viduje – išsiliejęs degus skystis. Paaiškėjo, kad galimai tai yra nelegali naminukė. Dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas.

,Kaip 15min informavo Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Kauno Erdvilo g. 3-ajame pastate, Vilijampolėje, veikiančioje pramoninėje siuvykloje kilo gaisras.

Į įvykio vietą išskubėjo keturios autocisternos. Gautas papildomas pranešimas, jog viduje išsiliejęs degus skystis, tad gali kilti kritinė situacija.

Paaiškėjo, jog atvira liepsna dega metalinis garažas. Šalia – dujų įvadas, nustatytas ir dujų nuotėkis. Tad situacija – dar kritiškesnė nei buvo pranešta iš pradžių. Nuo didelio karščio išsilydė ir pradėjo degti įvadinio vidutinio slėgio dujų vamzdžio reguliatorius, todėl veržėsi dujos.

Į įvykio vietą atskubėjo ir dujų avarinė tarnybos darbuotojai. Ilgą laiką jie negalėjo sustabdyti dujų nuotėkio. Spaudimas buvo toks didelis, kad nuotėkį netgi galima buvo girdėti.

Į pastatą ugniagesiai gelbėtojai pateko diskiniu pjūklu išpjovę metalines duris. Prie mūrinio pastato pristatytame karkasiniame mediniame, dengtame skarda, 800 kv. m dydžio sandėliavimo pastate degė 1 m³ dydžio plastikinis indas su skysčiu ir šalia buvę 5 l dydžio plastikiniai indai. Apdegė šalia buvusios padangos, deformuotas ir termiškai paveiktas pastatas. Patalpų, kuriose kilo gaisras, nuomininkas – UAB „Formaks“.

Užgesinus liepsnas, viduje aptiktas didelis kiekis į plastmasines pakuotes supilstyto skysčio. Pirminiais duomenimis, tai – spiritas.

Kaip vėliau informavo Kauno apskrities policija, dėl rasto skysčio, galimai turinčio alkoholio kvapą, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo.

Už šią nusikalstamą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Gaisro metu apdegė ir buvo padaryta žala plastikiniuose maišuose buvusiems dėvėtiems drabužiams, priklausantiems šalia patalpas nuomojančiam R.L.

Pastatai priklauso AB „Gija“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min