Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 25d. 05:49

Galimai dėl homofobiškų paskatų prie namų sumušto vilniečio istorija: tyrimas perkvalifikuotas

Akcija „Švarus vairuotojas“ Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Policijos automobilis

Liepos pradžioje 15min aprašė istoriją, kai prie savo namų, kaip teigė, dėl homofobiškų paskatų užpultas ir sumuštas vilnietis Tomas Kirša labiausiai nusivylė pareigūnų reakcija į šį incidentą. Esą pareigūnė privertė pasijusti kaltu pačiam. Policijoje buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, o paaiškėjus naujoms aplinkybėms, nusikalstama veika buvo perkvalifikuota.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vedėjos Julijos Samorokovskajos teigimu, nusikalstama veika buvo perkvalifikuota.

„Taip, Vilniaus miesto 3 policijos komisariate atliekamas Ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 170 str. 2 d. ir 284 str., pagal minėtą atvejį“, – 15min patvirtino ji.

170 straipsnio „Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę“ 2 dalis teigia, kad „tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

Anksčiau buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas tik pagal Baudžiamojo kodekso 284 str. (dėl viešosios tvarkos pažeidimo).

Anot šio straipsnio, tas, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pasakojo, kaip buvo „išbučiuotas“ smūgiais į skruostikaulį

„Mes galime kalbėti apie gražius kosminius dalykus kaip tolerancija, meilė gyvūnams, saugią kaimynystę, bet viskas turi prasidėti nuo galvos. Paryčiais literaliai savo (jau nebe taip) mylimo Subačiaus g. 47 namo laiptinėje buvau „išbučiuotas“ smūgiais į skruostikaulį mažvaikių amžiumi, bet ne fizine jėga, kaimyno, bei palydėtas žodžiais „Py***as, hom**as“ ir „tave reikia sup***inti“. Ar tai buvo ekspromtu? Vargu bau, nes dar prieš kelias valandas iki to įvykio jis su savo draugais kaimynais „užkalbino“ prie namų“, – liepos pradžioje rašė T.Kirša socialiniame tinkle.

Jį labiausiai nustebino atvykusio Lietuvos policijos ekipažo pareigūnės žodžiai: „O bent žinote, kur atsikraustėte?“

„Lyg mes būtume kalti dėl visko patys (jis ir jo draugas – 15min). Mes identifikavome tuos kelis kaimynus, kurie buvo su tuo mušeika, bet jie net pareigūnams sakė „ei, ateik čia“, „duok cigaretę“, o pareigūnai ramiai juos paleido po pareiškimo „aš to žmogaus nepažįstu“. Juokingiausia, kad pareigūnams yra ok žodinė neapykanta, nes kitaip negaliu apibūdinti to reiškinio, kai paleidžiamas įtariamasis – juk „eik iš čia, viskas gerai, tu nepuolei jo“, – piktinosi jis.

Į vaikino papasakotą incidentą sureagavo ir žinomi žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min