Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 4d. 09:31

Galingus sprogmenis namuose laikęs šiaulietis nuteistas ketveriems metams

Paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus 2019 m. rugpjūtį teismui perduotoje baudžiamojoje byloje dėl neteisėto disponavimo didelės sprogstamosios galios medžiagomis, sprogmenimis bei šaudmenimis dideliu kiekiu.

2019 m. sausio mėn. Klaipėdos ir Šiaulių apskričių VPK KPONTV pareigūnai, dalyvaujant Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojams, atliko kratą Šiaulių mieste pas įtariamąjį, siejamą su organizuotu nusikalstamumu.

Nustatyta, kad praeityje ne kartą reikalų su teisėsauga dėl vagysčių, išžaginimo, plėšimo, neteisėto disponavimo ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis bei kitų nusikaltimų turėjęs 1963 m. gimęs šiaulietis Leonidas Radčiukas nepasimokė iš savo praeities klaidų.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sprogmenis laikęs vyras jau buvo ne kartą teistas
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sprogmenis laikęs vyras jau buvo ne kartą teistas

Kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas kaltininką teisėsaugininkai rado ir paėmė didelės sprogstamosios galios sprogmenis (tris rankines granatas ir jų sprogdiklius), didelį kiekį (132 vienetus) šaudmenų, dvi padegamąsias virvutes, 2 radijo ryšio slopintuvus, įrankius skirtus įsilaužti bei kt.

Ikiteisminis tyrimas kaltininko atžvilgiu buvo atskirtas iš kito didelės apimties rezonansinio tyrimo ir perduotas Šiaulių apygardos teismui. 2019 m. spalio mėn. pabaigoje Šiaulių apygardos teismas anksčiau už įvairius nusikaltimus aštuonis kartus teistam šiauliečiui, praeityje pripažintam pavojingu recidyvistu, paskyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kadangi kaltinamasis L.Radčiukas prisipažino įvykdęs nusikalstamas veikas ir byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, paskirta bausmė sumažinta trečdaliu – nelaisvėje šiaulietis turės praleisti 4 metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

04:04
02:49
00:10

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min