Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 25d. 10:56

Gariūnuose vyriškis pardavinėjo juoduosius eršketinių žuvų ikrus: gresia bauda nuo 30 eurų

Juodieji ikrai Žalias
123rf.com nuotr. / Asociatyvi iliustracija: juodieji ikrai

Išaiškintas be leidimo juodaisiais ikrais prekiaujantis asmuo, pirmadienį skelbia Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) prie Aplinkos ministerijos.

AAD Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai išaiškino asmenį, neteisėtai prekiaujantį eršketinių žuvų ikrais.

Pareigūnai, tikrindami gautą informaciją dėl galbūt neteisėtos prekybos laukiniais gyvūnais, Vilniuje, Gariūnų turgavietėje, atliko žuvų gaminiais prekiaujančios įmonės patikrinimą.

Per patikrinimą buvo nustatyta, kad asmuo, neturėdamas Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų, prekiavo eršketinių žuvų ikrais.

Eršketinės žuvys priklauso nykstančiai ir saugomai laikinei faunai.

Pažymėtina, kad eršketinės žuvys (Acipenseriformes spp.) įrašytos į Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 A ir B priedus ir į Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) I ir II priedą, todėl, neturint minėto leidimo prekiauti tokiomis žuvimis ar gaminiais iš jų, yra draudžiama.

Už nustatytą prekybos laukiniais gyvūnais pažeidimą asmeniui gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų, taip pat privalomas erškėtinių žuvų ikrų konfiskavimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min