Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 18d. 10:47 , atnaujinta: 2012 balandžio 18d. 12:58

Garsioje byloje dėl nužudymo po pažinties per „Facebook“ – būrys liudytojų ir kaltinamojo ašaros

13-metės nužudymo aplinkybes teismas narplioja neviešame posėdyje
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / 13-metės nužudymo aplinkybes teismas narplioja neviešame posėdyje

Vilniaus apygardos teismas uždarame posėdyje tęsia rezonansinės baudžiamosios bylos dėl nužudytos 13-metės nagrinėjimą. Trečiadienio posėdyje vėl neapsieita be didelių aistrų ir emocijų.

„Baisu. Bet nieko nepadarysi. Juk ne mes nužudėm tą mergaitę. Tik tie jauni žmonės žino, kas tą vakarą atsitiko...“, – teismo koridoriuje trečiadienio rytą kalbėjo liudytojai, pakviesti į garsios nužudymo bylos nagrinėjimą.

15min.lt primena, kad Lietuvos žmones šokiravęs nusikaltimas buvo padarytas 2011 m. sausio 15 d. netoli Vilniaus, šalia Nemenčinės plento esančiame miške. Mažametę iš Alytaus Vilniuje po pažinties per „Facebook“, kaip įtariama, nužudęs 14-metis vilnietis prieš tai, pasirodo, savo auką dar ir seksualiai prievartavo bei žagino.

Trečiadienį į teismą atvyko bemaž 10 liudytojų. Tai kaltinamojo ir nužudytosios aplinkos žmonės, tiesiogiai nematę dramatiškų įvykių. Tiesa, vienas nepilnametis liudytojas 15min.lt prasitarė, kad lemtingą savaitgalį matė mergaitę iš Alytaus, atvykusią į pasimatymą sostinėje su dabartiniu kaltinamuoju. 

Iš trečiadienį apklausinėjamų liudytojų bent penki yra nepilnamečiai. Kelios merginos parodymus davė susikaupusios, tačiau išėjusios iš teismo salės – apsiverkė.

Į ašaras vienu momentu puolė ir kaltinamasis, iki šiol proceso dalyvius stebinęs šaltakraujiškumu ir abejingumu. Teisiamąjį sugraudino į posėdį atvykę jo giminaičiai. Jie pasakojo, kaip su vaikinu leido vaikystę, šiltai apie jį atsiliepė.

Šios dienos posėdyje parodymus teismui davė ir viena medikė. Moteris buvo paprašyta prisiminti aplinkybes, kaip kaltinamojo motina gimdė šį vaiką. Kaip tai susiję su byla? Kaltinamojo motina dar pirmojo posėdžio metu pareiškė, kad nėštumo ir gimdymo metu patyrė smurtą artimoje aplinkoje, tai esą galėjo atsiliepti ir kūdikiui.

Liudytojai teismo koridoriuje nenoriai bendravo su žiniasklaidos atstovais, mėginančiais ir toliau informuoti visuomenę apie šį rezonansinį, bet neviešą procesą. Vis dėlto keli iš jų pareiškė priekaištų atsakingoms institucijoms, neužkirtusioms kelio tragedijai. Anot pažįstančiųjų kaltinamąjį, vaikinas reikalavo ypatingos priežiūros, nes nerimą keliančių jo elgesio apraiškų esą pastebėta jau seniai.

Papildyta 12.15 val. Teisme prasidėjo pietų pertrauka, tačiau teisėjų kolegija posėdžiauja toliau. Procesas sparčiai juda pirmyn: po vidurdienio į salę pakviestas jau paskutinis iš šiandien atvykusių liudytojų.

Papildyta 12.58 val. Trečiadienio posėdis, užsitęsęs ilgiau nei tris valandas, pagaliau baigtas. Kitas posėdis numatomas jau ketvirtadienio popietę.

Trečiadienį teismas sprendė klausimą dėl kardomosios priemonės pratęsimo. Pats kaltinamasis ir jo advokatas prašė nebelaikyti jo suimto. Tačiau bylą kuruojantis prokuroras siūlė teismui suėmimą pratęsti. Specialistai mano, kad vaikinas yra sunkiai prognozuojamas, todėl visiems būtų geriau kol kas laikyti jį izoliuotą nuo visuomenės.

Ar teisėjų kolegija pritars prokuratūros pozicijai ir pratęs suėmimo terminą dar trims mėnesiams, paaiškės pavakarę.

Ketvirtadienį numatoma apklausti dar kelis liudytojus. Vienas jų bus atvesdintas policijos, nes sykį jau ignoravo teismo šaukimą.

Teisme taip pat norima išklausyti vienos psichologės pasakojimo. Be to, prokuratūros prašymu, į teismą pakviesta policijos pareigūnė, svarbiausia šios bylos tyrėja.

Beje, proceso užkulisiuose aptarinėjama, ar kaltinamasis iš tiesų vienas skriaudė mažametę. „Jis vienas jos neįveiktų“, – toks įspūdis susidarė vienam iš posėdyje dalyvavusių asmenų.

Tačiau byloje nėra duomenų, kad mažametė būtų nužudyta kitur, o ten, kur rasti jos palaikai, tik atvežta ir palikta.

Teigiama, kad dalis trečiadienį apklaustų vaikinų lemtingąjį šeštadienį pramogavo kartu su kaltinamuoju ir mažamete viešnia iš Alytaus. Tačiau apie 21 val. per feisbuką susipažinusi porelė atsiskyrė nuo kompanijos ir vaikštinėjo po miškelį Vilniaus pakraštyje. Smurto vaikinas galimai ėmėsi dar po kelių valandų, jau vėlai vakare.

Prašoma 0,4 mln. litų kompensacijos

Kaip minėta, ši tragedija įvyko po nepilnamečių pažinties socialiniame tinkle „Facebook“.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis pasinaudojo mažametės patiklumu ir bejėgiška jos būkle. Siekdamas nuslėpti jau padarytą nusikaltimą K.Č. iš mergaitės pagrobė ir jos daiktus, t. y. mobiliuosius telefonus, piniginę, akinius ir t. t.

Pavogtų daiktų vertė siekia beveik 1 tūkst. Lt.

Už šiuos nusikaltimus įstatymas nepilnamečiui numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo atlikta ambulatorinė, o vėliau – ir stacionarinė teismo psichologinė psichiatrinė ekspertizė.

Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusiais pripažintais mergaitės tėvai, sesuo ir brolis pateikė daugiau kaip 400 tūkst. Lt vertės civilinį ieškinį neturtinei ir turtinei žalai atlyginti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min