Sportas gyvai

Garsiojoje Jurbarko byloje nuosprendį priėmusi teisėja sulaukė įžeidimų ir kreipsis į teisėsaugą

„Įsidėmėkite šitą snukutį: tai – „teisėja“ iš Tauragės Gražina Gudžiūnienė. Iš tikrųjų, visai negraži, bet gūdi“, – tokiais žodžiais socialiniame tinkle viešą įrašą pradėjo Tomas Baranauskas, Vytauto Didžiojo universiteto lektorius, pasidalinęs savo nuomone dėl garsiosios Jurbarko bylos, kurios nuosprendį minėta teisėja perskaitė praėjusią savaitę. Dėl įžeidimo moteris ketina kreiptis į teisėsaugą. Tauragės teismo pirmininkas neslepia, jog teisėja sulaukė šiurkščių laiškų elektroniniu paštu. Tiesa, kai kurie autoriai atsiprašė, matyt, suvokdami, jog už žodžius gali tekti atsakyti.
T.Baranauskas socialiniame tinkle teisėjai adresavo karčių žodžių.
Tomo Baranausko įrašas socialiniame tinkle apie teisėją. / FB nuotr.

VDU Švietimo akademijoje lektoriumi dirbantis dr. T.Baranauskas, bent taip save pristatantis socialiniame tinkle, viešame įraše paskelbus nuosprendį rašo:

„Nusikaltimas: girtas vaikinas bandė išžaginti paauglę, o jai pasipriešinus smūgiu sulaužė žandikaulį ir paliko gulėti lauke. „Teisėjos“ Gražinos Gudžiūnienės nuosprendis nusikaltėliui: 3 metai lygtinai, kitaip sakant – pabarti ir paleisti... Aš nenoriu kalbėti apie teisėsaugą apibendrintai. Todėl akcentuoju konkrečią pavardę ir konkretų peršertą korupcijos snukį“, – rašoma įraše.

Aš nenoriu kalbėti apie teisėsaugą apibendrintai. Todėl akcentuoju konkrečią pavardę ir konkretų peršertą korupcijos snukį, – rašoma įraše.

Garsioji Jurbarko byla, kurioje jaunuolis buvo kaltinamas išprievartavęs bei sumušęs paauglę, po nuosprendžio, apie kurį rašė ir 15min, padalijo visuomenę į dvi dalis. Vieni smerkė tokį švelnų sprendimą, kiti gi antrino, jog vaikinas nusikalto pirmą kartą, buvo nepilnametis ir teismas neturėtų skirti realios laisvės atėmimo bausmės.

T.Baranausko įrašu pasidalijo 6 500 socialinių tinklų vartotojų, o po juo nuomonę išreiškė dar 2 600 žmonių. Vieni liejo įtūžį apie esą parsidavusią teisėją, kiti rašė, jog pačiam autoriui reikėtų atsakyti už savo žodžius.

Ketina kreiptis į policiją

Įrašas pasiekė ir Tauragės apylinkės teismą. Jo pirmininkas Egidijus Mockaitis 15min neslėpė, jog teisėja, ant kurios pečių krito ši rezonansinė byla, paskelbus nuosprendį sulaukė karčių laiškų. Tiesa, buvo ir tokių autorių, kurie vėliau atsiprašė, jog pasikarščiavo, matyt, suprasdami, jog įžeidinėjimai gali atsirūgti.

Informacija pasiekė ir teisėjų asociaciją, kuri paragino teismą netylėti ir ginti teisėją. Asociacijos pirmininkas skambino teisėjai ir išreiškė palaikymą.

Nuotr. iš taurages.teismai.lt/Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis
Nuotr. iš taurages.teismai.lt/Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis

„Galima nepasitenkinti, piktintis, bet šitokiu būdu įžeidinėti... Ties riba arba peržengiant kodekso rėmus, tai žinote... Kadangi tiesiogiai teismas nėra žeminamas, aš kaip vadovas, negaliu reaguoti, reaguoja pati teisėja. Jei institucijos nereaguos, nesiims jokių veiksmų, tuomet mes įsikišime. Yra teisinė valstybė. Teisinis brandumas.

Matyt, būtų tikslinga inicijuoti platesnio masto diskusiją nušviečiant, komentuojant nuosprendžius. Visuomenės teisinis švietimas yra didžiulė spraga. Kai visuomenė taip reaguoja... Kai nuosprendis yra motyvuotas, išsamus, pagrįstas plačia teismų praktika... Ar jis teisingas, spręs aukštesnės instancijos teismai. Toks piktinimasis peržengia žmogišką ribą“, – 15min sakė E.Mockaitis.

Pirmininkas sako pats turintis nuomonę dėl nuosprendžio, tačiau jos komentuoti ir išsakyti negalintis, nes yra teisėjos vadovas.

Toks piktinimasis peržengia žmogišką ribą, – 15min sakė E.Mockaitis.

„Yra ir daugiau laiškų atėję įžeidžiančio turinio. Buvo žmonių, kurie parašė, pamanę, kad gali atsisukti prieš juos pačius, atsiprašė“, – sakė pirmininkas.

Pati teisėja, anot vadovo, pavargusi nuo gausybės skambučių, o ir bylų kurias ji nagrinėja gausybė.

Teisėja reagavo žmogiškai normaliai, be pykčio, gana ramiai. Ji netgi buvo nusiteikusi nuryti karčią piliulę, bet yra orumas tiek institucijos, tiek žmogiškasis.

„Teisėja reagavo žmogiškai normaliai, be pykčio, gana ramiai. Ji netgi buvo nusiteikusi nuryti karčią piliulę, bet yra orumas tiek institucijos, tiek žmogiškasis. Manome, kad reiktų reaguoti, tuo labiau teisėjų tarybos pirmininkas paragino reaguoti, – sakė E.Mockaitis. – Kiekvienam nukentėjusiam pats skaudžiausias, baisiausias ir rimčiausias dalykas jo atvejis. Teisiškai, tai viena iš bylų ir viskas. Temidė yra akla ir kurčia, turi vadovautis tik įstatymu. Jei pasiduosime visuomenės nuomonei, teisingumo nebus. Tiesiog sprendimas suformuotas remiantis teismų praktika, teisine sąmone“.

G.Gudžiūnienė teisėja Tauragės apylinkės teisme dirba nuo 1993 metų. Tai didžiausią teisinį stažą turinti teisėja šioje įstaigoje.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kol kas teisėjos pareiškimo dėl galimai padaryto nusikaltimo nesulaukė.

Vytauto Didžiojo universitetas kol kas į 15min užklausą apie dėstytojo išsakytus žodžius teisėsaugai neatsakė. Socialiniais tinklais kreipiantis į žodžių autorių šis taip pat neatsiliepė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius