Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsųjį žudiką Vladą Belecką teismas kol kas palieka be dantų

Vladas Beleckas teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vladas Beleckas teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas netenkino už kunigo Ričardo Mikutavičiaus žmogžudystės organizavimą iki gyvos galvos nuteisto V.Belecko prašymo dėl perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus, kur bedantis nuteistasis vylėsi bent susidėti naujus dantis.

Nei V.Belecko atgaila, nei pasakojimai apie varganą gyvenimą Lukiškėse be dantų nesugraudino Vilniaus apygardos teismo teisėjų.

Trečiadienio pavakarę paskelbta, jog yra atmestas V.Belecko skundas dėl Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo nutarties, pagal kurią atsisakyta tenkinti Lukiškių kalėjimo administracijos teikimą dėl šio garsaus kalinio perkėlimo į pataisos namus.

Apeliacinės instancijos teisme 57 metų V.Beleckas guodėsi, kad per 12 metų, praleistų Lukiškėse, sušlubavo jo sveikata. „Prieš porą dienų ištraukė paskutinius du dantis. Negaliu nieko kramtyti, nieko negaliu valgyti“, – teismui vakar guodėsi apeliantas. V.Beleckas antradienį aiškino, kad kalėjime nėra jokių galimybių susitvarkyti dantis, o pataisos namuose specialistai už pinigus jam įstatytų dirbtinius.

Už kunigo R.Mikutavičiaus žmogžudystės organizavimą griežčiausia bausme nubausto kalinio skundą atmetusio teismo vertinimu, skundžiama pirmosios instancijos teismo nutartis buvo pagrįsta ir teisėta. Teisėjai atsižvelgė ne tik į V.Belecko turėtas kelias nuobaudas už šiurkščius kalėjime nustatytos tvarkos pažeidimus, bet ir visą kitą bylos medžiagą. 

Trečiadienį paskelbta teisėjų kolegijos, kurią sudaro Daiva Pranytė-Zalieckienė  (pranešėja), Viktoras Dovidaitis ir Stasys Punys, nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

V.Belecką šiame procese gynęs advokatas sakė esąs nustebintas tokio verdikto. 

Jei nuteistasis nusipelnys, Lukiškių kalėjimo administracijos atstovai vėl galės teikti teismui teikimą dėl V.Belecko perkėlimo į pataisos namus jau po pusės metų.

VIDEO: 15min.lt - Vladas Beleckas Vilniaus apygardos teisme
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min