Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gedgaudiškės kaime iš girtavusių tėvų paimti 7 vaikai, nors šeimoje auga 12 nepilnamečių

Senutėlis buvusios mokyklos, kurioje gyvena 17-kos vaikų šeima, stogas jau pradėtas remontuoti
„Tauragės kurjerio“ nuotr. / Buvusi mokykla, kurioje gyvena 17-kos vaikų šeima.
Šaltinis: 15min
5
A A

Tauragės policijai vidurnaktį gavus pranešimą apie šeimoje neprižiūrimus vaikus teko pasirūpinti septyniomis girtavusių tėvų atžalomis, antradienį praneša policija. Ši šeima iš viso pagimdė 17 vaikų.

Kaip 15min informuoja policija, pranešimas gautas pirmadienį prieš pat vidurnaktį, 23 val. 37 min.

Gėrė abu tėvai

Pranešta, kad Tauragės r., Gedgaudiškės k., daugiavaikėje šeimoje abu tėvai yra neblaivūs, ir neprižiūri mažamečių vaikų.

Nuvykus minėtu adresu, rasti neblaivūs abu šeimynos tėvai: tėvas (gimęs 1970 m., kuriam nustatytas 3,19 prom. girtumas) ir motina (gimusi 1977 m., kuriai nustatytas 2,14 prom. girtumas).

Šeši vaikai pristatyti į Tauragės vaikų globos namus, vienas vyriausiasis – į Skaudvilės specialiųjų poreikių pagalbinę mokyklą.

Kartu su jais namuose girtavo keturi pilnamečiai asmenys: vyras (gimęs 1999 m., 2,77 prom. alkoholio), vyras (gimęs 1989 m., 0,72 prom. alkoholio), vyras (gimęs 1997 m., 2,28 prom. alkoholio) ir vyras (gimęs 1991 m., 1,26 prom. alkoholio) bei moteris (gimusi 1993 m., girtumą nustatyti atsisakė).

Kadangi mažamečių vaikų tėvai neblaivūs, o namuose prižiūrinčio vaikus asmens nebuvo, todėl policijos pareigūnai paėmė 7 vaikus (4 mergaites ir 3 berniukus, jauniausiajam – 4 mėn., vyriausiajam – 15 m.).

Šeši vaikai pristatyti į Tauragės vaikų globos namus, vienas vyriausiasis – į Skaudvilės specialiųjų poreikių pagalbinę mokyklą.

Nustatyta, kad šeima iš viso augina 17 vaikų (iš kurių 12 – nepilnamečiai). 5 nepilnamečių vaikų namuose nebuvo, nes jie mokosi Skaudvilės spec. poreikių pagalbinėje mokykloje. Policijos pareigūnai bandė prisikviesti Vaiko teisių apsaugos darbuotojus, tačiau pastarieji nekėlė telefono ragelio.

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos atkreipia dėmesį, kad būtina kuo skubiau spręsti klausimą, kad policijai nustačius smurto artimoje aplinkoje faktą, ar kitokį faktą, kuomet tėvai piktnaudžiauja savo teisėmis prieš vaikus, į įvykio vietą bet kuriuo paros metu galėtų atvykti Vaiko teisių apsaugos tarnybų specialistai, kurie galėtų pasirūpinti nepilnamečiais vaikais.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 56 str. numato, kad „Kai tėvai (tėvas, motina) arba kitas teisėtas vaiko atstovas smurtaudamas arba kitaip sukeldamas pavojų vaikui piktnaudžiauja tėvų valdžia ir dėl to kyla reali grėsmė vaiko sveikatai ar gyvybei, valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija, arba valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija kartu su policija nedelsdama paima vaiką iš tėvų arba kitų teisėtų vaiko atstovų ir perduoda jį globoti (rūpintis) Civilinio kodekso nustatyta tvarka", tačiau kiti teisės aktai ir policijos veiklos įstatymas numato galimybę vaikus paimti ir policijos pareigūnams, kai nedirba vaiko teisių apsaugos specialistai.

Gyveno sunkiai, bet nesiskundė

17-oji šios šeimos atžala gimė praėjusių metų spalį. Socialiniame būste gyvenanti šeima sulaukė ir, kaip patys tuomet įvardijo, didžiausios dovanos – savivaldybė rūpinosi, kad būtų suremontuotas kiauras namo stogas.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ tuomet sakė mama Ingrida, verstis tokiai gausiai šeimai nelengva, bet kaip išmanydami sukasi. Šeimos tėvas – bedarbis, bet gausi šeima turi savo ūkelį.

Bet mama nei kalbinta 2015 m. po šešiolikto vaikelio gimimo, nei 2016 m., sūpuodama septynioliktąją atžalą, nesiskundė – sakė, kad jai ir šeimynai viskas gerai ir nieko netrūksta.

Trys Ingridos ir Vacio vaikai jau suaugę. Dvi dukros gyvena atskirai ir jau augina savo vaikus. Ingrida su vyru jau turi keturis anūkus. Sūnus dirba užsienyje. Devyni daugiavaikės šeimos vaikai lanko mokyklą.

Bet kai suvažiuoja visi, pasak mamos, sunkiai besutelpa buvusios mokyklos antrajame aukšte. Paklausta, ar norėtų kurtis ir pirmajame aukšte, Ingrida pamąstė, kad gal ir būtų neblogai.

Tuomet moteris džiaugėsi, kad savivaldybė apsiėmė suremontuoti stogą, pro kurį kiaurai bėgo vanduo.

Skaudvilės seniūnijos seniūnas Virginijus Būdvytis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad reikia pakeisti nemažo pastato, kurio antrajame aukšte ir įsikūrusi daugiavaikė šeima, stogo dangą, sutrešusias medines stogo konstrukcijas. Buvusios mokyklos pastato stogo, kaip sakė seniūnas, 50-ies metų šiferis jau sudūlėjęs.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min