Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

„Geležinė“ gynyba užkonservuoto kokaino byloje: „Iš kur žinoti, kas uždarytose skardinėse?“

Šiaulių apygardos teismas 47 tomų baudžiamojoje byloje, kurioje du kauniečiai, 48-erių metų Nerijus Mikelionis, 33-iejų metų Gintautas Bieliauskas, ir Klaipėdos rajone gyvenantis 47-erių metų Virgilijus Valius kaltinami bendrininkų grupe neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, baigtos sakyti baigiamosios kalbos. Skelbti sprendimą teismas numato vasario 3 dieną.
Virgilijus Valius
Virgilijus Valius / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Išklausyti kaltinamųjų gynėjų, pačių kaltinamųjų paskutinių žodžių teismui prireikė visos darbo dienos. Kaltinamojo V.Valiaus advokatų manymu, jų ginamojo kaltę prokuroras mėginantis įrodinėti visiškomis prielaidomis. Anot jų, byloje esantys duomenys suteikia pagrindą daryti neabejotiną išvadą, kad apskritai nepadaryta veika, turinti nusikaltimo, baudžiamojo nusižengimo požymių.

Vieno iš V.Valiaus advokato žodžiais, jo ginamasis niekaip negalįs būti atsakingas už tai, ko nežinojo, kas yra sandariai uždarytose skardinėse. Gynėjai teismo prašė V.Valių išteisinti. Pats kaltinamasis teigė jam inkriminuojamo nusikaltimo nepadaręs, jis tikįs, kad teismas priims objektyvų ir nešališką sprendimą. Teismo prašė, kad šis jį išteisintų.

Kaltinamojo N.Mikelionio gynėjo manymu, šią bylą išnagrinėjo šališkas teismas. Teigė, kad byloje nėra įrodymų, kurie patvirtintų, jog N.Mikelionis būtų prisidėjęs darant ar daręs kokią nors nusikalstamą veiką. Teismo prašė jo ginamąjį išteisinti. Tardamas savo paskutinįjį žodį N.Mikelionis pareiškė, kad kaltės nepripažįsta visiškai, teigė inkriminuojamo jam nusikaltimo nepadaręs, tapęs iš piršto laužtų parodymu įkaitu. Vyras tikino, kad jokių jo kaltę pagrindžiančių įrodymų nėra ir negalį būti. Teismo prašė, kad šis jį išteisintų.

Išnagrinėjus baudžiamąją bylą, kaltinamojo G.Bieliausko advokatės manymu, kaltinimai jos ginamajam nepasitvirtino, todėl jis turėtų būti išteisintas. Anot gynėjos, svarbu pažymėti, kad pats kaltinamasis aktas G.Bieliausko atžvilgiu esąs surašytas netinkamai, kaltinamasis aktas esantis neaiškus, netikslus, o pats procesas G.Bieliausko atžvilgiu buvęs pradėtas neteisėtai. Advokatė teismo prašė G.Bieliauską išteisinti. Pats kaltinamasis tardamas paskutinį žodį teigė, kad savo kaltės, kaip ir anksčiau, nepripažįstąs, kadangi šio nusikaltimo jis nepadaręs, prašė, kad teismas jį visiškai išteisintų.

Pripažinti kaltais prašė visus

Kiek anksčiau įvykusiame teisiamajame posėdyje valstybinis kaltintojas savo baigiamojoje kalboje pažymėjo, kad visiems trims inkriminuotos nusikalstamos veikos yra įrodytos liudytojų duotais parodymais, ekspertų, specialistų pateiktomis išvadomis, kita byloje esančia medžiaga.

Savo kalboje prokuroras atkreipė dėmesį, kad kaltinamasis V.Valius ikiteisminio tyrimo metu savo kaltės neneigė, tačiau teisme anksčiau duotų parodymų atsisakė. Prokuroras teismo prašė visus tris kaltinamuosius pripažinti kaltais ir paskirti: V.Valiui – 13, G.Bieliauskui – 11 metų laisvės atėmimo bausmes. Kaltinamajam N.Mikelioniui valstybinis kaltintojas teismo prašė paskirti 13 metų laisvės atėmimo bausmę, subendrinus šią bausmę su 2021 metų Kauno apygardos teismo paskirta bausme už kitą padarytą nusikaltimą, paskirti galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 13 metų ir 400 MGL baudą.

...iš pradžių kokainą specialiu įrenginiu supakavo į 6 vakuumo maišelius, paskui juos sudėjo į 6 metalines konservų dėžutes ir sandariai uždarė konservų skardinių uždarymo įrenginiu.

2020 metų liepos pradžioje ši byla pradėta nagrinėti iš esmės, paskelbtas kaltinamasis aktas. Pirmajame teismo posėdyje kaltinamasis V.Valius perskaitė savo parodymus, tačiau nuo išsamesnių komentarų jis kol kas susilaikė. Valstybinį kaltinimą byloje palaikančio prokuroro paklaustas, ar iš principo atsakinės į jo pateiktus klausimus, V.Valius pareiškė, kad atsakinės, ir pridūrė, jog tik pasitaręs su savo gynėju pasakys, kokiame bylos nagrinėjimo etape tai padarys.

Kokaino pilnos konservų dėžutės

Kaltinamasis posėdyje nesutiko atsakinėti ir į proceso dalyvių klausimus. Jis taip pat nepaaiškino, kaip konservų dėžutėse atsirado kokainas. V.Valius teigė, jog su pažįstamu asmeniu yra kalbėjęs tik apie konservus ir jų konservavimo įrenginius.

Bylos kaltinamajame akte nurodoma, kad nusikaltimas padarytas 2017 metais. Maždaug kovo–balandžio mėnesį V.Valius vienoje degalinės kavinėje susitiko su N.Mikelioniu, G.Bieliausku ir L. B. ir susitarė už 50 000 eurų nupirkti 1033, 28 g. kokaino, kuris turėjo būti platinamas Skandinavijoje. Buvo sutarta, kad 10 000 erų V.Valiui sumokės pardavimo metu, likusius 40 000 eurų – po kokaino realizavimo.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Virgilijus Valius
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Virgilijus Valius

2017 m. balandį konspiracijos tikslais pasiskolintu automobiliu V.Valius atvyko į Kauną, ten vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje susitiko su N.Mikelioniu ir už 10 000 eurų iš pastarojo nupirko 6 uždarytas konservų dėžutes su jose paslėptais 1033,28 g. kokaino. Narkotikus V.Valius parsigabeno į Klaipėdos rajone esantį savo gyvenamąjį namą. Brangų pirkinį vyras iš pradžių paslėpė žemės sklype, o po to ir namo garaže. Narkotikus ten laikė, kol juos per kratą 2017 metų gegužės 6-osios vakarą rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Bylos duomenimis, minėtus narkotikus 2017 m. pavasarį taip „užkonservavo“ ir laikė Lietuvoje, nenustatytoje vietoje. G.Bieliauskui ir N.Mikelioniui iš pradžių kokainą specialiu įrenginiu supakavo į 6 vakuumo maišelius, paskui juos sudėjo į 6 metalines konservų dėžutes ir sandariai uždarė konservų skardinių uždarymo įrenginiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min