Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 1d. 09:22

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į prezidentę Dalia Grybauskaitę, prašydamas panaikinti teisėjo Vytauto Butvilo teisinę neliečiamybę

Darius Valys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darius Valys

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į prezidentę, prašydamas leisti patraukti Radviliškio rajono apylinkės teismo teisėją Vytautą Butvilą baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ir kitaip suvaržyti jo laisvę.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad įkiteisminį tyrimą dėl teisėjo V.Butvilo galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo (BK  228 str. 2 d. ir BK 300 str. 1 d.) Generalinė prokuratūra pradėjo 2012 m. vasario 22 d.

Tyrimo metu nustatyta, jog V. Butvilas prašė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario A.J. paveikti Radviliškio rajono savivaldybės seniūnijos seniūną K.D., siekdamas savavališkai, neįvykdžius teisės aktuose numatytų reikalavimų, įrengti įvažiavimą į daugiabučio namo, kuriame gyvena, kiemą.

Prieš tai teisėjas civilinėje byloje priėmė bendrovės, kurios akcininkas yra A.J., interesams palankų neteisėtą sprendimą – atmetė šiai bendrovei iškeltą ieškinį.

Šiaulių apygardos teismas šį sprendimą pripažino neteisėtu ir panaikino. Teisėjo V.Butvilo prašymu A.J. paveikus K.D., pastarojo nurodymu, seniūnijos darbuotojai  įrengė įvažiavimą į daugiabučio namo kiemą.

Ikiteisminio tyrimo metu įtarimai dėl piktnaudžiavimo (BK 228 str. 2 d.) pareikšti Radviliškio rajono savivaldybės seniūnijos seniūnui K.D. ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariui A.J.Tyrimą atlieka STT Šiaulių valdyba, organizuoja – Šiaulių apygardos prokuratūrosOrganizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Lietuvos Respublikos Konstitucija nustato, kad teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų – be  Respublikos Prezidento sutikimo. Dėl teisėjo laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.


 
 
Generalinės prokuratūros 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min