Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 27d. 19:00

Gimdyvės vairuotoją dėl greičio nubaudusius Klaipėdos policininkus užgraužė sąžinė

Gimdymas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: gimdymas
Klaipėdos policija atgailauja už patrulius, kurie rašė protokolą dėl greičio gimdyvę vežusiam vairuotojui. Po įvykio, kai kelių policininkai nubaudė 20 kilometrų per valandą greitį viršijusį gimdyti į ligoninę žmoną vežusį klaipėdietį, uostamiesčio Kelių policijos biuro vadovybė nurodė savo pavaldiniams jautriau elgtis tokiose situacijose.

Rugpjūčio 20 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Kelių patrulių kuopos pareigūnai pagal nustatytą maršrutą kontroliavo transporto priemonių greitį Klaipėdos mieste, Mokyklos gatvėje, ties Artojų gatve. Apie 4.30 val. greičio matuokliu buvo užfiksuotas automobilio „Opel Insignia“ 70 kilometrų per valandą greitis, leistinas toje vietoje – 50 kilometrų per valandą.

Protokolą rašė 12 minučių

Sustabdžius minėtą automobilį, kurį vairavo T.J., vairuotojas buvo supažindintas su greičio matavimo prietaiso parodymais. Vairuotojas su jais sutiko ir paprašė pareigūnų už tokį mažareikšmį pažeidimą nerašyti protokolo, nes skubąs nuvežti žmoną į ligoninę gimdyti.

Tačiau vairuotojui buvo paaiškinta, kad už šį Kelių eismo taisyklių pažeidimą yra numatoma bauda, ir pareigūnai pasistengs kiek įmanoma greičiau įforminti pažeidimą. Pareigūnas, paėmęs dokumentus ir įlipęs į tarnybinį automobilį, ėmė rašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą, kurį baigė maždaug po 10 min. – 4.42 val.

Rašant administracinio teisės pažeidimo protokolą, išlipo moteris ir, priėjusi prie pareigūnų, paklausė, ar dar ilgai bus rašomas protokolas. Jai pareigūnai paaiškino, kad jis jau yra spausdinamas. Policijos teigimu, moteris nesiskundė, kad blogai jaučiasi ir kad prasidėjo gimdymas, vaikščiojo aplink pareigūnų tarnybinį automobilį, šalys nediskutavo ir nekonfliktavo.

Paviešinus įvykį viešojoje erdvėje, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Kelių patrulių kuopos vadas susitiko su vairuotoju, kad išsiaiškintų iškilusią problemą. Po pokalbio su vairuotoju paaiškėjo, kad konflikto, įforminant pažeidimą, su pareigūnais nebuvo, tik norėta atkreipti visų kitų pareigūnų dėmesį į situaciją.

„Po šios situacijos pareigūnai buvo instruktuoti, kaip rekomenduojama elgtis tokiose situacijose. Tikimės, kad ateityje neiškils nesusipratimų“, – rašoma policijos pranešime.

„Ateityje pareigūnai veiks profesionaliau“

Kelių policijos biuro vadovybė įvertino ir išanalizavo susiklosčiusią situaciją bei numatė konkrečius veiksmus patruliuojantiems pareigūnams, kaip elgtis sustabdžius automobilius, kuriuose yra nėščios moterys. Todėl kelių patruliai ateityje privalės įvertinti situaciją iš esmės bei priimti tinkamus sprendimus (pvz., taikyti būtinąjį reikalingumą, atleidžiant nuo atsakomybės, organizuoti palydas iki medicinos įstaigų).

I.Gelūno/15min.lt nuotr./Klaipėdos policija.
I.Gelūno/15min.lt nuotr./Asociatyvinė iliustracija: Klaipėdos policija.

„Ateityje, susidūrę su panašiomis situacijomis, pareigūnai veiks profesionaliau“, – žada Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus viršininkas Mindaugas Džermeika trečiadienį BNS sakė, kad administracinis teisės pažeidimas yra imperatyvinė teisės norma – galioja visiems be išlygų.

Greičio matuoklio užfiksuotas greitis lieka atmintyje. Mes manome, kad policininkas išsigando, kad po patikrinimo vadovybė pasakys – kur protokolas? Jis, matyt, išsigando atsakomybės, kodėl paleido žmogų. Supraskite teisingai – mus kelių policininkus griežtai tikrina, ar neimami kyšiai. Būrio vadas kiekvieną savaitę tikrina greičio matuoklį – jeigu randa užfiksuotą greitį, o už jį protokolas nesurašytas, vadinasi, žmogus paleistas, paimtas kyšis.

„Policijos pareigūnas šioje vietoje sprendė bylą, jis įvertinęs aplinkybes priėmė sprendimą – surašė protokolą. Jeigu jis būtų nusprendęs, kad yra būtinasis reikalingumas, kurį numato Administracinių teisės pažeidimų kodeksas ir tai fiksavęs, byla būtų nutrauktina. Dabar žmogus galėtų nebet teisminiu keliu ginčyti sprendimą“, – sakė M.Džermeika.

Pagimdė vos po 4 valandų

Po įvykio paviešinimo su patruliavusiais pareigūnais kalbėjosi vadovybė – gimdyvę vežusį automobilį sustabdė policininkės ir jos kolegos ekipažas. Paaiškėjo, kad praėjus 4 valandoms nuo automobilio sustabdymo, klaipėdietė pagimdė kūdikį.

„Iš paaiškinimų policininkė moteris lyg žmoniškiau elgėsi. Greičio matuoklio užfiksuotas greitis lieka atmintyje. Mes manome, kad policininkas išsigando, kad po patikrinimo vadovybė pasakys – kur protokolas? Jis, matyt, išsigando atsakomybės, kodėl paleido žmogų. Supraskite teisingai – mus kelių policininkus griežtai tikrina, ar neimami kyšiai. Būrio vadas kiekvieną savaitę tikrina greičio matuoklį – jeigu randa užfiksuotą greitį, o už jį protokolas nesurašytas, vadinasi, žmogus paleistas, paimtas kyšis. Jeigu paimamas kyšis, atleidžiamas iš tarnybos“, – aiškino M.Džermeika.

Jo manymu, policininkai išsigando, ką pasakys vadovybei, nepagalvojo, kad yra kitų išeičių tokiose situacijose, o Administracinių teisės pažeidimų kodeksas yra lankstesnis.

Tarnybiniuose mokymuose šią savaitę uostamiesčio policininkams bus aiškinama, kaip elgtis tokiose situacijose.

„Policija nėra baudėjai be sielos ir be dvasios. Pareigūnai, manau, tokių klaidų nekartos“, – tikino laikinasis Klaipėdos apskrities Kelių policijos biuro vadovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:01
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min