Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

H.Daktaras lieka suimtas

Henrikas Daktaras teisme
Petro Jonavičiaus/15min.lt nuotr. / Henrikas Daktaras
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro (gim. 1957 m.) gynėjo skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2010 metų kovo 4 dienos nutarties, kuria jam suėmimo terminas pratęstas trims mėnesiams, teigiama teismo pranešime.

Teismo nuomone, skundžiama Vilniaus apygardos teismo nutartis yra teisėta ir pagrįsta. Pirmosios instancijos teismas pratęsė H.Daktarui suėmimo terminą, spėdamas, kad įtariamasis bėgs (slėpsis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, trukdys procesui ir darys naujus nusikaltimus.

Apeliacinis teismas mano, kad ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad H.Daktaras padarė nusikalstamas veikas, kuriomis yra įtariamas. Šie duomenys yra išsamiai nurodyti skundžiamojoje nutartyje. Apeliacinės instancijos teismas, nagrinėdamas suėmimo pratęsimo pagrįstumą, sprendžia dėl asmeniui pareikštų įtarimų apimties, jų teisėtumo, nes tai yra ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir pirmosios instancijos teismo prerogatyva.Teismas mano, kad ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad H.Daktaras padarė nusikalstamas veikas, kuriomis yra įtariamas.

Teisėjo nuomone, duomenys apie pastaraisiais mėnesiais atliktus bei atliekamus ikiteisminio tyrimo veiksmus rodo, kad tyrimas byloje vyksta pakankamai intensyviai ir nėra vilkinamas. Iš teismui pateiktos medžiagos aišku, kad tiriama byla yra sudėtinga ir didelės apimties, o ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl kelių dešimčių nusikalstamų veikų, kurios įvykdytos 1993–2001 metais. Byloje yra daug įtariamųjų, nukentėjusiųjų, liudytojų, su kuriais atliekami nemažai laiko trunkantys procesiniai veiksmai, atliekama nusikalstamo susivienijimo narių paieška.

Iš bylos medžiagos matyti, kad H.Daktaras buvo pasislėpęs nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, buvo ieškomas ir sulaikytas Bulgarijoje, kur gyveno apsimetęs kitu asmeniu. Šios aplinkybės, nusikaltimų sunkumas bei gresiančios griežtos bausmės tikimybė leidžia pagrįstai manyti, kad įtariamasis, būdamas nesuimtas, bėgs (slėpsis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

H. Daktaro gynėjas savo skunde Lietuvos apeliaciniam teismui prašė panaikinti skirtą griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Skundas teisme išnagrinėtas antradienį.

Primename, kad H.Daktaras yra įtariamas 1993–2001 metais organizavęs ginkluotą susivienijimą sunkiems nusikaltimams daryti.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama. 

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./`įkart prokuroras Z.Tuliaevskis (kairėje) ir vėl įveikė Henytę ginantį advokatą K.Aamį.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Prokuroras Z.Tuliševskis (kairėje) ir vėl įveikė Henytę ginantį advokatą K.Ašmį.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min