Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 21d. 14:00 , atnaujinta: 2013 rugpjūčio 21d. 14:45

​Henrikas Daktaras nebenori ištrūkti iš Lukiškių kalėjimo rūsio, bet milijoną dėl ten jam daromos žalos paimtų

Henrikas Daktaras Klaipėdos apygardos teisme išklausė nuosprendį.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Henrikas Daktaras

Po Henriko Daktaro pergalės Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT), Vilniaus apygardos administracinis teismas rengiasi iš naujo nagrinėti Henytės skundą dėl esą nežmogiškų jo įkalinimo sąlygų Lukiškėse.

Trečiadienio popietę Vilniaus apygardos administracinis teismas, į kurį iš Kauno atvyko ir ryškiai pasipuošusi žiūrovė Ramutė Daktarienė, atvertė Henytės ir jo advokato skundą dėl nežmogiškų įkalinimo sąlygų Lukiškių kalėjimo rūsyje.

Paaiškėjo, kad iki gyvos galvos (dar neįsiteisėjusiu nuosprendžiu) nuteistas Henrikas Daktaras nebenori būti iškeltas į tardymo izoliatorių Šiauliuose, nors būtent šio pagrindinio tikslo iki šiol atkakliai siekė motyvuodamas tuo, kad Vilniaus Lukiškėse yra tiesiog kankinamas.

Tačiau Henytės reikalavimas priteisti jam 1 000 000 litų kompensaciją už patirtas kančias liko.

Trečiadienio posėdyje paaiškėjo, kad žalos atlyginimo H.Daktaras linkęs reikalauti ne tik iš Kalėjimų departamento (KD), bet ir iš Lietuvos valstybės.

15min.lt primena, kad Lukiškėse H.Daktaras yra laikomas jau apie ketverius metus, didžiąją dalį laiko Henytė ten praleido dar nebūdamas nuteistas.

Vilniaus apygardos administraciniame teisme (VAAT) H.Daktaras siekė įrodyti, kad Kalėjimų departamentas nepagrįstai nutarė laikyti jį kuo sunkesnėmis sąlygomis būtent Lukiškių kalėjimo rūsyje.

Teismas Henytės ir jo atstovo skundą buvo atmetęs, motyvuodamas, kad Kalėjimų departamento direktoriui yra suteikta teisė spręsti, kur laikyti suimtus asmenis.

Pralošęs pirmąją bylą, Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadintas vyras aukštesnės instancijos teismui pateikė ne tik skundą, bet ir naują reikalavimą – sumokėti jam 1 000 000 litų kompensaciją.

LVAT paskelbė, kad H.Daktaro byla išnarpliota netinkamai, todėl grąžino ją iš naujo nagrinėti VAAT teisėjams – tai dabar ir yra daroma.

Šios dienos teismo posėdyje pareiškėjo advokatas Kristupas Ašmys informavo, kad norima į šią bylą atsakovu įtraukti ne tik KD, bet ir Lietuvos Respubliką. Henytė ir jo atstovas mano, kad ne tik Kalėjimų departamento pareigūnai, bet ir visa valstybė atsakinga už daromą žalą ir jos atlyginimą. KD atstovas Gintaras Motuzas prieštaravo argumentuodamas, kad pagal Vyriausybės nutarimą už valstybės vardu daromus sprendimus atsako konkrečios institucijos, šiuo atveju tinkamas antrasis atsakovas byloje esą galėtų būti konkrečiai Lukiškių kalėjimas.

Patikslintame H.Daktaro pareiškime teismui atsirado ir reikalavimas dėl milijono litų, kurio anksčiau pirmosios instancijos procese nebuvo.

Kitas reikalavimas iš pareiškimo dingo. Kaip paaiškino advokatas, po H.Daktaro nuteisimo Klaipėdoje byla apeliaciniam procesui persikėlė į sostinę, todėl iškraustyti nuteistojo į Šiaulių tardymo izoliatorių šiuo metu iš tiesų nebėra prasmės.

Sprendimą dėl papildomo atsakovo šioje byloje VAAT kolegija nutarė priimti rašytinio proceso tvarka ir jis bus skelbiamas vėliau.

Apie tai, dėl kokių įkalinimo sąlygų skundžiasi H.Daktaras, 15min.lt išsamiai pasakojo ankstesnėse publikacijoje (žr. susijusius straipsnius). Byloje esančią H.Daktaro kalėjimo nuotrauką galite pamatyti čia.

15min.lt nuotr./Henriko Daktaro kamera Lukiakėse
15min.lt nuotr./Byloje esanti Henriko Daktaro kameros Lukiškėse nuotrauka
15min.lt nuotr./Henriko Daktaro kamera Lukiakėse
15min.lt nuotr./Henriko Daktaro kamera Lukiškėse yra maždaug 6 kvadratinių metrų ploto.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min