Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 03, 14:35

Į kalėjimą keliavo narkotikai: rašė laiškus ir karpė širdeles, išmirkytas kvaišaluose

Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis įkalinimo įstaigoje – griežta bausmė, pirmadienį praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.
Buvusių Kybartų pataisos namų patalpos
Buvusių Kybartų pataisos namų patalpos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroro baigtame ikiteisminiame tyrime priimtas teismo nuosprendis – asmenims skirtos griežtos bausmės dėl disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis su tikslu jas platinti. Byloje tirti 7 epizodai, visi jie susiję su narkotikų platinimu Marijampolės pataisos namuose.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis Mantas Mančiunskas, 2020 metais atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Marijampolės pataisos namų Kybartų padalinyje, subūrė bendrininkų grupę su pagrindiniu vykdytoju Tomu Marcinkevičiumi bei P. E. ir organizavo narkotinių medžiagų neteisėtą įsigijimą, gabenimą bei platinimą. Veikiant pagal šią nusikalstamą schemą, M.Mančiunskas į įkalinimo įstaigą siuntėsi narkotines bei psichotropines medžiagas – heroiną bei lapus, impregnuotus psichotropinėmis medžiagomis.

Kaltinamasis P. E. buvo kaltinamas dėl dviejų nusikalstamų veikų epizodų, kai T.Marcinkevičius iš asmenų įgijo narkotines medžiagas ir liepė šiam išsiųsti, o pagrindiniai nusikalstamos grupuotės kaltinamieji M.Mančiunskas ir T.Marcinkevičius – dėl septynių veikų.

Tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamieji, siekdami būti nesusekti, siuntinius siuntė išgalvotais vardais, o narkotines medžiagas kruopščiai slėpė – heroino miltelius įsiuvo į drabužius, o lapus, impregnuotus psichotropinėmis medžiagomis, siuntė kaip laiškus arba kaip iškarpytas širdeles. Tačiau nei viena nelegali siunta gavėjo taip ir nepasiekė – visas jas surado ir paėmė pataisos namų darbuotojai.

Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmai pritarė valstybinį kaltinimą palaikiusio Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroro siūlomai bausmei. Anksčiau 10 kartų teistas M.Mančiunskas ir 12 kartų teistas T.Marcinkevičius pripažinti kaltais pagal Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį (3 veikos) ir 2 dalį (4 veikos) – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

M.Mančiunskui paskirta galutinė septynerių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmė, T.Marcinkevičiui – 6 metų ir 5 mėn. nelaisvė.

Subendrinus bausmes, M.Mančiunskui paskirta galutinė septynerių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmė, T.Marcinkevičiui – šešerių metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuroras.

Baudžiamoji byla trečiojo kaltinamojo P. E. atžvilgiu buvo nutraukta dėl jo mirties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min