Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 13d. 12:16

Į kaukės skandalą įsivėlęs daugiavaikis plungiškis ir į teismą atėjo be jos: teisėjas išvarė iš posėdžio, prireikė policijos

Penktadienį pora dešimčių aktyvistų, kovojančių prieš prievolę dėvėti apsaugines kaukes, susirinko prie Plungės apylinkės teismo. Čia turėjo vykti svarstymas byloje, kurioje 60-metis plungiškis kaltinamas nepaklusęs reikalavimui viešumoje dėvėti kaukę bei pasipriešinęs policijos pareigūnams. Posėdis neįvyko, nes ir į teismą atvykęs vyras atsisakė dėvėti kaukę. Trys policijos ekipažai atvyko tramdyti susirinkusiųjų, keli buvo įsodinti į pareigūnų automobilį.

Incidentas Plungėje, kur tuo metu buvo fiksuojamas didžiausias užsikrėtusių koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų, įvyko ilgąjį Vėlinių savaitgalį.

Prie Plungės ligoninės susirinkę aktyvistai atkreipė policijos pareigūnų dėmesį. Vienas vyriškis nedėvėjo kaukės. Penki pareigūnai net šešias minutes tramdė nepaklususį vyriškį, kol galop jis buvo įsodintas į policijos automobilį.

Dėl dviejų pažeidimų – kaukės ir pasipriešinimo pareigūnams, buvo surašytas protokolas bei perduotas į teismą.

Prie teismo – palaikymo komanda

Šį penktadienį Plungės apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjama ši administracinių nusižengimų byla. Palaikyti keturių vaikų tėvo, buvusio tikybos mokytojo Vlado Bertašiaus atvyko beveik dvidešimt aktyvistų. Dalis jų provokavo aplinkinius nedėvėdami kaukių, filmavo aplinką ir transliavo viską tiesiogiai socialiniuose tinkluose.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Plungėje prie teismo pastato susirinko kaukių dėvėjimo priešininkai
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Plungėje prie teismo pastato susirinko kaukių dėvėjimo priešininkai

Atvykę pirmojo policijos ekipažo pareigūnai priminė susirinkusiems, jog pagal karantino taisykles negalimi susirinkimai, kuriuose dalyvauja daugiau nei 5 asmenys.

Priminta ir apie prievolę viešumoje dėvėti kaukes. Susirinkusieji tikino, kad toks reikalavimas prieštarauja Konstitucijai. Atsisakė rodyti dokumentus. „Ar nesu dokumentuotas“, – atrėžė vienas vyras. Tačiau jis neprieštaravo pareigūnų raginimui sėsti į pareigūnų automobilį. Netrukus į pareigūnų automobilį buvo įsodintas dar vienas vyriškis. Dviem surašyti protokolai dėl kaukių nedėvėjimo viešumoje, kiti įspėti.

Susirinkusieji tikino pareigūnus, kad šie neturi pagrindo „drausti žmonėms kvėpuoti.“ Esą jau dabar matoma, kokią žalą padarė prievolė vaikams ugdymo proceso metu būti su kauke.

„Suprantate, kad jūs būsite pirmieji vakcinuoti? Jūs, medikai ir kariškiai. Neregistruota vakcina. Ar norite to?“ – provokavo pareigūnus susirinkusieji.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Į automobilį buvo buvo įsodinti du asmenys, viešumoje buvę be kaukių.
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Į automobilį buvo buvo įsodinti du asmenys, viešumoje buvę be kaukių.

Netrukus prisistatė dar du policijos ekipažai. Moteris, viską filmavusi tiesiogiai socialiniuose tinkluose, įspėta dėl susirinkimo rengimo karantino metu.

Į teismą be kaukės neįleido

Tuo metu prieš teismo posėdį prognozavęs, kad jau po 15 minučių bus aiškus sprendimas, V.Bertašius į posėdį nuėjo be kaukės. Teismo pastate buvusiam pedagogui buvo priminta prievolė užsidėti veido apsaugą.

Tačiau šis nesutiko. Jis pastebėjo, kad ir pačios teismo darbuotojos koridoriais vaikščiojo su kavos puodeliais, nutraukusios kaukes ant smakro.

Teisėjas nepriėmė V.Bertašiaus, nuspręsta bylą nagrinėti rašytine tvarka. Jam gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

Plungiškis, pastaruoju metu duonai užsidirbantis grodamas šventėse, tikino, kad reikalavimas dėvėti kaukę neturi pagrindo. Esą jis skaitęs įstatymą ir neradęs, kad šis būtų antspauduotas, pasirašytas. V.Bertašius ragino ir paskaityti kaukių instrukcijas, esą „jose rašoma, kad kaukė nesuteikia apsaugos nuo viruso.“

Prisimindamas įvykius Vėlinių savaitgalį jis pasakojo tiesiog sugalvojęs su žmona pasižiūrėti planuotos akcijos. Tą dieną plungiškiai socialiniuose tinkluose raginti pasisakyti prieš karantino taisykles, draudimą lankyti pacientus ligoninėse. Planuota, kad mašinų kolona vyks per Plungę.

Bertašiai nuvažiavo prie ligoninės, kur jau būriavosi keli žmonės.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Vladas Bertašius prie Plungės apylinkės teismo
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Vladas Bertašius prie Plungės apylinkės teismo

Vyriškis prisiminė, kad išlipęs iš mašinos nuėjo vos kelis metrus, kai į jį atkreipė dėmesį policijos pareigūnas. V.Bertašius tikino, kad automobilyje prievolės būti su kauke nėra. Tačiau žurnalistams paaiškinti, kodėl ir išlipęs iš mašinos neužsidėjo kaukės, negalėjo. Po konflikto su pareigūnais V.Bertašiui buvo uždėti antrankiai ir jis išvežtas į komisariatą. Protokolas dėl kaukės nedėvėjimo surašytas ir vienai moteriai.

Vaizdo įrašas prie Plungės ligoninės žaibiškai išplito socialiniuose tinkluose. Žmonės pasidalino į dvi puses: vieni palaikė pareigūnus, kiti tikino, kad prieš žmogų, nedėvėjusį kaukės, be reikalo panaudota jėga.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min