Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Merkį įskriejusio mikroautobuso savininkas: „Automobilio iš upės nėra kam ištraukti“ (papildyta 14.16 val.)

Įvykio vietoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį vidurdienį planuojama pradėti mikroautobuso, Trakų rajone įskriejusio į Merkį, traukimo į krantą operaciją. Mikroautobuso savininkas piktinasi, kad beveik penkiolika valandų automobilis mirko vandenyje.

Portalas 15min.lt jau skelbė, kad pirmadienio vakarą, apie 21 val., Trakų rajone, kelyje Vilnius–Gardinas, ties Varėnos rajono riba, nuo kelio nuvažiavo ir į Merkio upę įskriejo mikroautobusas Mercedes-Benz. Žmonės per incidentą nenukentėjo, tačiau mikroautobuso vairuotojas pats į krantą išlipti negalėjo. Jį nuo automobilio stogo nukėlė ugniagesiai gelbėtojai.

1975 m. gimęs vairuotojas policijai teigė, kad nelaimė įvyko staiga ant kelio iššokus stirnai.

Dar tą patį vakarą į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai pradėjo laužyti galvą, kaip upėje atsidūrusį mikroautobusą būtų galima ištraukti į krantą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas antradienio rytą pranešė, kad jau pradėta organizuoti mikroautobuso traukimo į krantą operacija, iš Vilniaus iškviesti narai, apie įvykį informuota savivaldybės civilinės saugos specialistė, rajono aplinkos apsaugos vadovas.

Tačiau pablogėjus oro sąlygoms ir savivaldybei naktį negavus krano, gelbėjimo darbai buvo nutraukti.

Merkys yra viena švariausių Lietuvos upių. Čia gausu saugomų žuvų: upėtakių, kiršlių. Tad upėje iš automobilio pasklidę naftos produktai padarytų nemažai žalos.

Bendrovės „Predita“, kuriai ir priklauso Merkyje atsidūręs mikroautobusas, direktorius Virginijus Ramelis antradienio rytą 15min.lt sakė, kad automobilio bakas pilnas degalų. Vyriškis piktinosi, kad iki antradienio vidurdienio niekas neskubėjo mašinos traukti iš upės.

„Kai žvejai nuplaukia ant lyties, juos gelbėja net su sraigtasparniais. Kai automobilis įlekia į upę, jo gelbėti nėra kam. Negi dabar reikės laukti pavasario, kol Merkys išdžius?“ – piktinosi V.Ramelis.

Pasak įmonės direktoriaus, rūpintis automobilio traukimu turėtų iš mokesčių mokėtojų kišenės išlaikomi gelbėtojai. Tačiau jie esą teigia, kad žmonėms pavojaus nebėra, tad ir jų darbas baigtas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Donatas Gurevičius 15min.lt žurnalistui sakė, kad tokiais darbais turėtų pasirūpinti savivaldybė.

„Antradienį vidurdienį gelbėjimo darbai prasidės. Į įvykio vietą vyksta savivaldybės narai ir Trakų rajono ugniagesiai gelbėtojai. Tačiau ugniagesiai atliks tik pagalbinius darbus. Automobilio savininkas susirado kraną, kuris mikroautobusą ir turėtų iškelti iš upės“, – sakė D.Gurevičius.

Pasak ugniagesių atstovo, kol kas nežinoma, ar iš vandenyje panirusio automobilio į Merkį nepateko naftos produktų. Esą jei toks pavojus būtų kilęs, tuo turėtų susirūpinti aplinkosaugininkai.

Papildyta 14.16 val.: Kaip 15min.lt žurnalistą informavo Trakų priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Vaidas Mikulėnas, antradienį po pietų mikroautobusiukas iš Merkio buvo iškeltas. Pirminiais duomenimis, naftos produktų iš automobilio į upę nepateko.

„Naktį tokie darbai nelabai ir atliekami. Juk tamsu, srovė, narams reikia dirbti apgraibomis. Mūsų pareiga - gelbėti žmones. Tą mes pirmadienio vakarą ir atlikome. Žmogų saugiai nugabenome į krantą. Merkio krantai toje vietoje statūs, todėl autobusiuko paprastai ištraukti į krantą nebuvo galimybių. Tad šis darbas buvo paliktas saugesniam paros metui“, - sakė V.Mikulėnas.

Pasak Trakų ugniagesių viršininko pavaduotojo, visa automobilio traukimo iš upės operacija su paruošiamaisiais darbais truko apie porą valandų. Kuriam laikui net buvo sustabdytas eismas keliu Vilnius-Gardinas.

„Bendromis pastangomis incidentas likviduotas. Kraną nusamdė pats automobilio savininkas“, - teigia V.Mikulėnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min