Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 22d. 16:26

Igoris Achremovas skundžiasi teismui, kad ir 9-asis jo bandymas lygtinai išeiti į laisvę buvo nesėkmingas

Igoris Achremovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Igoris Achremovas

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį apeliacine tvarka pradėjo nagrinėti skundą dėl naujausio Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo nutarimo, kuriuo atsisakyta tenkinti Vilniaus pataisos namų teikimą dėl Igorio Achremovo lygtinio paleidimo. Kaip ir prieš tai, taip ir apeliacinės instancijos teisme I.Achremovo gynėjai pareikalavo nusišalinti vieno iš trijų teisėjų.

Kaip skelbė 15min.lt, kovo 2-osios apniukusį rytą Igorį Achremovą pasiekė niūri žinia iš teismo – jau devintąjį sykį atsisakyta lygtinai paleisti jį į laisvę.

Skundą aukštesnės instancijos teismui pateikęs I.Achremovas ir jo advokatai mano, kad klausimą dėl jo lygtinio paleidimo nagrinėjusi teisėja Danutė Mickevičienė apie šį nuteistąjį turėjo susidariusi išankstinę subjektyvią nuomonę.

Gynybos vertinimu, skundžiamoje nutartyje teisėja pati sau prieštarauja – konstatuoja tai, kad tikėtina gera jo integracija į visuomenę, bet tuo pačiu teigia, jog per anksti taisyti I.Achremovą neizoliuotą nuo bendruomenės.

Apskritai, gynybos manymu, teisėja D.Mickevičienė neturėjo teisės nagrinėti į I.Achremovo bylos, nes sprendė teikimą dėl lygtinio paleidimo jau trečią kartą, ir du ankstesni šios Temidės tarnaitės verdiktai šiam nuteistajam buvo nepalankūs. Advokatai mano, kad teisme, kuriame dirba 23 teisėjai, I.Achremovo likimas galėtų būti perduotas į bet kurias kitas nešališkas rankas.

Garsiojo nuteistojo gynėjai prašo Vilniaus apygardos teismo, kad panaikintų I.Achremovui nepalankią Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo nutartį ir grąžintų bylą iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui.

15min.lt primena, kad ir pirmosios instancijos teisme procesas prasidėjo nuo advokatų bandymo nušalinti teisėją. Tačiau D.Mickevičienė nenusišalino.

Ketvirtadienio pavakarę šis proceso pradžios scenarijus tarsi pasikartojo: I.Achremovo interesams atstovaujantys teisininkai pareikavo, kad iš kolegijos trauktųsi teisėjas Stasys Punys, jau taip pat du kartus buvęs kolegijose, atmetusiose I.Achremovo skundus dėl jam netaikyto lygtinio paleidimo.

Klausimą dėl S.Punio nusišalinimo teismas žada išspręsti per dvi savaites.

Nuo 1994 metų už žurnalisto Vito Lingio nužudymą kalinčio nuteistojo neatlikta bausmės dalis šiandien yra 6 metai ir lygiai 7 mėnesiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min