Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Indonezijos teismas pasigailėjo Mindaugo Veriko: vietoj mirties bausmės – kalėjimas iki gyvos galvos

Indonezijoje sulaikytas Mindaugas Verikas
Indonezijoje sulaikytas Mindaugas Verikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Narkotikus į Indoneziją gabenusiam Lietuvos piliečiui Mindaugui Verikui Medanos apygardos teismas Indonezijoje buvo gailestingas. Vietoj prokuroro siūlytos mirties bausmės, 29 metų vyrui paskelbtas švelnesnis nuosprendis – kalėjimas iki gyvos galvos, penktadienį skelbia „Jakarta Post“.

Teisėja Indra Cahya paskelbė, kad M.Verikas pripažįstamas kaltu pernai gruodžio 14 dieną gabenęs 3,29 kg narkotikų ir už tai nuteisiamas kalėti iki gyvos galvos.

Nustatyta, kad kristalinį metamfetaminą M.Verikas į Indoneziją įvežė iš Malaizijos, paslėpęs keliose rankinėse.

Skelbdama nuosprendį teisėja I.Cahya teigė, kad aplinkybių, galinčių palengvinti M.Veriko kaltę, nėra nustatyta. Atvirkščiai. Pasak teisėjos, vyras trukdė Indonezijos pareigūnams išaiškinti nusikaltimą ir sumenkino šalies Vyriausybės pastangas kovoti su prekyba narkotikais.

M.Verikas: „Aš laimingas“

„Jakarta Post“ rašo, kad iki šiol į teismo posėdžius M.Verikas ateidavo nusiminęs, susijaudinęs. Tačiau nuosprendžio jis esą klausėsi patenkintas.

Aš tai priimu, gerbiamas teisme, – teigė M.Verikas.

Išklausęs teisėjos pareiškimo, kad yra nuteisiamas kalėti iki gyvos galvos, lietuvis per vertėją Geraldą Siahaaną pareiškė su juo sutinkantis.

„Aš tai priimu, gerbiamas teisme“, – ištarė M.Verikas.

Po posėdžio lietuvis pripažino, kad teismo sprendimas jį labai pradžiugino, nes tai – ne prokuroro siūlyta mirties bausmė, kuri, pasak M.Veriko, būtų buvusi per griežta.

„Aš laimingas“, – šypsodamasis tarė lietuvis.

Nuosprendį ketina skųsti

Tačiau gali būti, kad M.Verikas džiaugiasi per anksti. Prokurorė Dwi Melly Nova pripažino, kad teismo paskelbtas nuosprendis jos netenkina.

„Svarstau galimybę jį skųsti“, – pranešė ji dar teismo salėje.

Anksčiau prokurorė reikalavo M.Verikui skirti mirties bausmę, nes tokią galimybę Indonezijos įstatymai numato už vos 5 gramų narkotikų laikymą.

Ne pirmas įkliuvęs lietuvis

M.Verikas su narkotikais Indonezijos oro uoste buvo sulaikytas pernai gruodį. Muitininkų atstovas Siswo Suhartas tuomet sakė, kad narkotikų rasta keturiuose lietuvio krepšiuose.

Atlikus tyrimus nustatyta, kad lietuvis gabeno pirmarūšį metamfetaminą, Indonezijoje vadinamą „šabu šabu“.

Pernai rugpjūtį dėl narkotikų gabenimo Indonezijoje, Balio saloje, jau buvo sulaikytas Lietuvos pilietis. Jis taip pat gabeno kristalinį metamfetaminą. Vyrui taip pat skirta kalėti iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min