Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 09 23 /12:56

Tragiška regata: iš jachtos iškritę tėvas ir sūnus nerasti, išgelbėta mergina mirė

Šeštadienį Baltijos jūroje dingę tėvas ir sūnus, 59-erių Olegas ir netrukus 36-ąjį gimtadienį turėjęs švęsti Dmitrijus Zeleninai, kol kas nerasti. Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro organizuota paieška šįryt 8.10 val. nutraukta.
Ties Melnrage į krantą išmesta jachta.
Ties Melnrage į krantą išmesta jachta. / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

„Rugsėjo 23 d. 8.10 val., išnaudojus visas įmanomas priemones, buvo nutraukta Baltijos jūroje vykdyta asmenų paieškos ir gelbėjimo operacija. Sprendimas nutraukti operaciją buvo priimtas įvertinus žmogaus galimybes išlikti gyvam esamomis oro sąlygomis ir atsižvelgus į tarptautinę asmenų paieškos ir gelbėjimo operacijų metodiką“, – pranešė Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo ir koordinavimo centras.

Šeštadienį tėvas ir sūnus kartu su dar dviem įgulos nariais plaukė jachta „Defiance“, su kuria dalyvavo paskutinėje šį rudenį surengtoje regatoje Stepono Kudzevičiaus taurei laimėti.

Oro sąlygos šį savaitgalį itin rudeniškos, vėjo greitis gūsiais siekia 15-20 m/s. Jūroje bangos siekia iki 5 metrų.

Nelaimė įvyko Baltijos jūroje prie molo. Bangoms talžant jachtą ši tapo nevaldoma ir vandenyje atsidūrė visi keturi įgulos nariai – trys vyrai ir moteris. Pagalbos šauksmas gautas apie 13.50 val.

„Į įvykio vietą buvo nukreiptas Valstybės sienos apsaugos laivas „Boomeranger“ ir locmanų kateris, pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Dėl labai blogų oro sąlygų laivams nepavyko atvykti į įvykio vietą.

14.18 val. gauta informacija, kad jachta išmesta ant kranto prie Melnragės. Prie į krantą išmestos jachtos rastas žmogus, kuris buvo prisirišęs prie laivelio. 14.22 val. Karinių oro pajėgų sraigtasparnio įgula pranešė, kad mato vieną žmogų jūroje ir jį ištraukė“, – rašoma pranešime.

Prisirišusi prie jachtos rasta jauna mergina, ji kartu su jachta dreifavo, kol laivas buvo išmestas į krantą Melnragėje. 19 metų merginą medikams pavyko atgaivinti, ši išvežta į ligoninę itin sunkios būklės, tačiau, 15min žiniomis, neišgyveno ir šeštadienio vakarą reanimacijoje mirė.

Regatos metu kitai dalyvių jachtai „Esox“ lūžo stiebas. Sraigtasparniu šeštadienį gelbėta šios jachtos įgula, trys nariai buvo atsidūrę vandenyje, dar trys likę ant denio. Visi jie sėkmingai išgelbėti, o jachta liko dreifuoti jūroje.

15min nuotr./Į krantą išmesta jachta
15min nuotr./Į krantą išmesta jachta

Vėliau paskelbta, jog jachta po kurio laiko buvo išmesta į krantą už maždaug 300 m nuo jachtos „Defiance“.

Dingę tėvas ir sūnus, kaip 15min sakė buriuotojas R.Arbušis, patyrę klaipėdiečiai buriuotojai.

Lietuvos buriuotojų sąjunga pranešė, jog palaiko pastovų ryšį su „Kapitono Stepono Kudzevičiaus regatos“ organizatoriais dėl regatos metu įvykusių dviejų įvykių.

„Paskutinėmis žiniomis (18:45 val.), regatos metu iš jachtos „Defiance“ įgulos vandenyje atsidūrę kapitonas Oleg Zelenin ir jo sūnus Dmitrij Zelenin kol kas nebuvo rasti“, – skelbiama „Facebook“ paskyroje.

Kauno jachtklubo atstovai po šia žinia pakomentavo, jog „regatos vyr. teisėjas šiandien gali tik paskelbti apie tris žuvusiuosius ir galimai priimtą savo blogą sprendimą dėl starto“.

Sekmadienio popietę Krašto apsaugos ministerija išplatino informaciją, kad mergina mirė. "Šeštadienį išgelbėtą jachtos „Defiance“ įgulos narę medikams pavyko atgaivinti, ji buvo išvežta į ligoninę, tačiau, Policijos departamento duomenimis, mergina šeštadienio vakarą reanimacijoje mirė", – teigiama pranešime.

VIDEO: Į krantą Melnragėje vėjas nubloškė jachtą, tėvas ir sūnus dingę

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius