Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 21d. 09:40

Išardytas prostitucijos tinklas, kuriame spurdėjo dešimt 19-48 metų moterų iš visos Lietuvos

Sulaikytos moterys
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Sulaikytos moterys

Klaipėdoje baigtas svarbus tyrimas dėl prostitucijos.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė didelės apimties tyrimą dėl organizavimo ir vadovavimo prostitucijai, pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos bei kitų nusikaltimų.

Nusikaltimų, susijusių su prekyba žmonėmis, padarymu kaltinami 5 asmenys. Įtariama, kad finansinius sunkumus turinčios ir socialiai pažeidžiamos merginos dirbti prostitutėmis buvo verbuojamos, susisiekus per televizijos kanale sąvadautojo pateiktą skelbimą dėl pažinčių ir materialinės paramos. Skelbimai dėl atlygintinų seksualinių paslaugų buvo įdedami pažinčių ir skelbimų tinklalapiuose bei dienraščiuose.

Moterys teikė seksualines paslaugas išsinuomotuose butuose Klaipėdoje ir Kaune. 40 procentų prostitučių uždarbio atitekdavo sąvadautojams.

Kaltinamieji organizavo ir pelnėsi mažiausiai iš 10 merginų prostitucijos, kurios teikė seksualines paslaugas išsinuomotuose butuose Klaipėdoje ir Kaune. 40 procentų prostitučių uždarbio atitekdavo sąvadautojams. Į jų pinkles pateko 19-48 metų amžiaus moterys iš Kauno, Šiaulių, Alytaus bei Telšių miestų ir Vilniaus, Klaipėdos, Rokiškio, Radviliškio, Raseinių rajonų.

Įtariama, kad prostituciją organizavo ir jai vadovavo niekur nedirbęs klaipėdietis, jo už prostituciją administracine tvarka bausta draugė, lošimo namuose dirbantis uostamiesčio gyventojas bei jo taip pat už prostituciją bausta sugyventinė. Beje, į nusikalstamą veiką buvo įtraukta ir 74 metų amžiaus anksčiau teista klaipėdietė – vieno kaltinamojo motina.

Teisėsaugininkai susekė sąvadautojus 2015 m. rudenį. Tąkart buvo sulaikyti ne tik 3 nusikalstamą verslą organizavę asmenys ir prostitutės, bet ir jų klientai. 2 vyrams, Kretingos ir Skuodo rajonų gyventojams, surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai ir paskirtos 43 Eur baudos kiekvienam.

Įtariama, kad po laikino sulaikymo kaltinamieji nenutraukė nusikalstamos veikos, o laikinai perkėlė ją į Kauną. 2016 m. žiemą KPONTV pareigūnai antrą kartą sulaikė į uostamiestį sugrįžusius 2 sąvadautojus, taip pat jiems talkinusius sugyventinius. Kratų metu aptikti, įtariama, prostitučių uždirbti pinigai, užrašai, mobilieji telefonai, SIM kortelės, prezervatyvai.

Įtariama, kad prie nusikalstamos veikos galėjo prisidėti ir vienos kaltinamosios sūnus. Jam buvo pareikšti įtarimai dėl prekybos žmonėmis, pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos bei dėl ikiteisminio tyrimo metu duotų melagingų parodymų. Tyrimas jo atžvilgiu buvo nutrauktas, nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių jo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo.

3 kaltinamiesiems teks atsakyti ir dėl į atskirus tyrimus išskirtų nustatytų pelnymosi iš kitų asmenų prostitucijos atvejų. Vienas atskirtas ikiteisminis tyrimas užbaigtas supaprastinto proceso tvarka, kitas perduotas į Klaipėdos apygardos prokuratūrą kaltinamajam aktui surašyti.

Prokuroro sprendimais apribotos kaltinamųjų nuosavybės teisės į daugiau nei 15 000 Eur, įtariama, gautų iš prostitucijos.

Už organizavimą ir vadovavimą prostitucijai numatytas laisvės atėmimas iki 6 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min