Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išniekinti IX forto memorialą bandę vandalai didelės žalos muziejui nepadarė (papildyta 13.15 val.)

IX forto muziejaus teritorija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / IX forto muziejaus teritorija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Taip tvirtina Kaune įsikūrusio IX forto muziejaus darbuotojai. Muziejininkai paneigė policijos išplatintą informaciją, kad forto teritorijoje vandalai svastikomis apipiešė maždaug 13 memorialinių atminimo lentų. Įgyvendinti piktus savo kėslus jiems greičiausiai sutrukdė anksti ryte forto teritorijoje bei jo prieigose pradėję vaikščioti žmonės.

„Muziejui jokia žala nepadaryta. Svastikos papaišytos tik požeminėje perėjoje, kuri yra mūsų teritorijoje. Ant memorialinių lentų, o juolab – trylikos, tikrai nėra svastikų“, – 15min.lt tikino IX forto muziejaus direktoriaus pavaduotoja Julija Menciūnienė.

Pašnekovės teigimu, vandalų pėdsakai pastebėti pirmadienį, apie 5.50 val. Prie memorialinių lentų buvo išpilta dažų, todėl muziejaus darbuotojai įtaria, kad vandalams užbaigti savo darbą sutrukdė rytas – teritorijoje pradėjo vaikščioti žmonės, todėl jie turėjo pasišalinti.

„Pamatę dažus išsigandome, tačiau apžiūrėję visą teritoriją ir supratę, kad muziejui padaryta žala minimali, nusiraminome“, – sakė J.Menciūnienė.

Muziejaus direktoriaus pavaduotojos teigimu, tai pirmas atvejis, kai muziejininkai susiduria su antisemitiškai nusiteikusiais vandalais. Anksčiau pasitaikydavo tik nedidelių chuliganizmo atvejų: kadangi didžioji dalis muziejaus teritorijos nėra saugoma, į ją gali patekti ne tik muziejaus lankytojai. Muziejaus darbuotojams yra tekę keisti aplaužytas informacines rodykles, kurios užkliuvo nekviestiems svečiams.

Papildyta 13.15 val.: IX forto muziejaus darbuotojus piktina kai kuriuose interneto portaluose pasklidusi informacija apie ką tik įvykusio incidento mastą. Didžiuliam vandalizmo aktui prilyginamas įvykis, anot muziejaus administracijos, toks nėra.

„Skaitome ir savo akimis netikime. Vienintelis teisingas dalykas, kad ant požeminės perėjos buvo užrašas „juden raus“ (vokiškai „žydai lauk“ – aut. past.). Tačiau užrašą nuvalėme ne per kelias valandas, bet keliolika minučių. Išplėštas granito gabalas – 15 cm x 15 cm matmenų Dovydo žvaigdė dingo – tai tiesa. Tačiau daugiau niekas nebuvo išvartyta“, – kalbėjo muziejaus direktorės pavaduotoja J.Menciūnienė.

Muziejaus atstovė įsitikinusi, kad šis incidentas nesusijęs su šiandien, balandžio 11-ąją, minima Tarptautine koncentracijos stovyklų kalinių išlaisvinimo diena.

Tai – tiesiog eilinis chuliganizmas“, – tikino J.Menciūnienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min