TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išradingiausią amžiaus sukčių Grigutį siūlo 7,5 metų tupdyti į kalėjimą (atnaujinta 18.07 val.)

Jolita Kančauskienė, Grigučio bylos prokurorė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Jolita Kančauskienė, A.Grigučio bylos prokurorė
Šaltinis: 15min
0
A A

Garsusis aferistas net sakydamas teisme paskutinį žodį žarstė rožinius pažadus, o nukentėjusios moterys diskutavo, kuri vertesnė atgauti kvailai prarastus pinigus.

Vilniaus 1-asis apylinkės teismas trečiadienį baigė nagrinėti 10-ies epizodų baudžiamąją bylą, kurios herojumi tapo išradingiausio sukčiaus reputaciją pelnęs 49 metų Alfredas Grigutis.

Ir subendrintą galutinę pusaštuntų metų bausmę A.Grigučiui pasiūliusi prokurorė, ir abiem šalims atstovaujantys advokatai prisipažino, jog nei tokios bylos, nei tokio masto aferisto dar nėra matę.

Savo ruožtu A.Grigutis teisme net sakydamas paskutinį žodį žarstė rožinius pažadus, o nukentėjusios moterys diskutavo, kuri vertesnė atgauti kvailai prarastus pinigus.

Naujienų portalas 15min.lt ligi šiol nuosekliai pasakojo apie A.Grigučio teismo procesą (žr. susijusius straipsnius). Dėl didžiulės bylos apimties nuosprendį A.Grigučiui teismas žada skelbti tik vasario 19 dieną.Kaip galima pirkti katę maiše?! Tikiuosi, kad bus pamoka ne tik Grigučiui, o ir patikliems naiviems nukentėjusiesiems, – teisme pagrįstai pareiškė aferistą gynusi advokatė L.Gaižauskienė.

Limuzinus pasipuošdavo švyturėliais

A.Grigučio bylą kuravusi prokurorė Jolita Kančauskienė pažymėjo, kad šiandien baigta nagrinėti teismų praktikoje ganėtinai reta byla. „Nagrinėti ir tirti šią bylą buvo pakankamai įdomu dėl pačio kaltinamojo asmenybės“, – sakė J.Kančauskienė.

Prokuratūros atstovė tik apgailestavo, kad nuteistajam vargu ar pavyks atlyginti skolas nukentėjusiesiems.

Prokurorė pasakojo apie A.Grigučio braižą. Pirmiausia, susipažindamas su aukomis, vyras stengėsi sudaryti kuo patikimesnio asmens įvaizdį: esą jis pasiturintis, daug ką pažįstantis, daug ką išmanantis, įtakingas.

Toliau aferistas stengėsi išsiaiškinti, kas domintų auką: kam reikia automobilio – A.Grigutis pasiūlo automobilį, kas domisi nekilnojamuoju turtu – tam aferistas siūlo pagalbą tvarkant tos srities reikalus.

Prokurorė minėjo, kad ant savo automobilių A.Grigutis netgi išdrįsdavo uždėti švyturėlius, taip vaizduodamas, neva yra susijęs su tam tikromis valstybės saugumo struktūromis. Pas aukas aferistas važinėdavo prabangiu baltu Mercedes arba juodu 7-osios serijos BMW.

Kai gaudavo pinigus, sukčius stengdavosi dingti kaip į vandenį.

„Jis tik ir siekė užvaldyti kuo didesnes sumas, neketindamas daryti to, ką žadėdavo“, – apibendrino prokurorė J.Kančauskienė.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./alfredas grigutis, grigučio byla
A.Grigutis

Pats kaltinamasis prokurorės kalbų klausėsi palyginti ramiai, tik priekyje surakintomis rankomis nuolat nervingai griauždavo pirštus.

Ciniškiausias epizodas

Prokurorės vertinimu, ciniškiausiai A.Grigutis elgėsi epizode su jauna vilniete, vardu Anžela. Ši mergina prisivirė rimtų rūpesčių su teisėsauga, o A.Grigutis įtikino jos motiną, neva gali išgelbėti nuo visų problemų ir išviliojo iš viso 239 tūkst. litų. „Kaltinamasis pasinaudojo motiniškais jausmais ir beatodairišku noru padėti savo dukrai“, – teisme konstatavo kaltintoja J.Kančauskienė.

Būtent už Anželos ir jos motinos mulkinimą prokurorė siūlė skirti aferistui didžiausią bausmę – 6 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimą.

Lygiai tokios pačios bausmės, prokuratūros vertinimu, A.Grigutis nusipelnė ir apgavęs kitą šeimą, užstačiusią namą Žvėryne, paėmusią paskolą ir praradusią net 0,5 milijono litų.

Už kitus epizodus A.Grigučiui pasiūlytos kuklesnės bausmės.

Prokurorė pažymėjo, kad A.Grigučio charakteristika neigiama, jis anksčiau teistas, o naujus nusikaltimus aferistas darė tada, kai teistumas dar galiojo.Pas aukas aferistas važinėdavo prabangiu baltu „Mercedes“ arba juodu 7-osios serijos BMW.

Galutinė prokuratūros siūloma pusaštuntų metų nelaisvės bausmė A.Grigučiui susidaro subendrinus šioje byloje skirtiną bausmę su keliais kitais nuosprendžiais.

Prokurorė J.Kančauskienė patarė teismui pilnai tenkinti visus šioje byloje pareikštus civilinius ieškinius, kurių bendra su suma siekia daugiau kaip 1 mln. 618 tūkst. litų.

Advokatę stebina aukų naivumas

Nukentėjusiajai Anželos motinai šioje byloje atstovaujantis advokatas Zbignevas Jankovskis pareiškė: Per 30 metų savo darbo teisėsaugoje tokios bylos ir tokio išradingo sukčiaus nesu matęs!“

Netgi A.Grigutį ginanti teisininkė buvo priversta pripažinti: „Galiu teigti, kad kaltinimai pasitvirtino.“

Advokatė tik pabrėžė, jog neturi pagrindo netikėti savo ginamojo žodžiais, kuris teigia, kad ne visos sumos buvo tokios didelės, kokias mini kai kurie nukentėjusieji.

Pavyzdžiui, kalbėdama apie epizodą su užstatytu namu Žvėryne, gynėja svarstė, jog pinigų paėmimo iš banko faktas dar nereiškia, jog visus juos iki paskutinio lito vilnietė atidavė aferistui.

„Grigutis šiame epizode galėjo visiškai neigti savo kaltę, bet jis yra sąžiningas – kiek jisai paėmė, tiek jisai pripažįsta“, – pabrėžė akvokatė. Iš tiesų, nei jokių liudytojų, nei raštelio, kad davė pusę milijono litų, o ne perpus mažesnę sumą, nukentėjusioji neturi.

„Mane šioje byloje labiausiai stebina pačių nukentėjusiųjų naivumas ir patiklumas. Kaip galima pirkti katę maiše?! – advokatė Loreta Gaižauskienė stebėjosi, kaip žmonės pirko turtą, kurio net nematė, investavo į tariamo verslo planus, kurie nebuvo niekaip apčiuopiami.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Nukentėjusieji ir liudytojai Grigučio byloje
Nukentėjusieji ir liudytojai A.Grigučio byloje

„Tikiuosi, kad bus pamoka ne tik Grigučiui, o ir patikliems naiviems nukentėjusiesiems“, – kartojo aferisto gynėja.

Tokia pozicija papiktino prokurorę, kuri patarė oponentei verčiau nemoralizuoti: „Reikėtų džiaugtis, kad dar yra tokių asmenų, kurie žiūri į gyvenimą skaidriomis akimis ir nebuvo susidūrę su tokiais žmonėmis, kaip Grigutis!“ – prieštaravo J.Kančauskienė.

Kita vertus, su šia prokurorės mintimi apie skaidrų požiūrį į gyvenimą galima nesutikti, mat daugelis į A.Grigučio spąstus įkliuvusių naivuolių tikėjosi pralobti ar turėti kitokios naudos iš ne visai švarių sandėrių.

Saldžiabalsis toliau žarsto pažadus

Teismas suteikė paskutinį žodį ir teisiamajam. „Gerbiamas teisme, gailiuosi, kad padariau šiuos nusikaltimus, kurie man inkriminuojami“, – pradėjo A.Grigutis.

Jis dar pridūrė: „Norėčiau, kad teismas skirtų švelnesnę bausmę, nei yra užprašyta.“

Vienai iš nukentėjusiųjų vėl pareikalavus konkrečių atsakymų į klausimus apie pinigų grąžinimą, A.Grigutis ramiai pasakojo, jog pastaruoju metu kaip tik tvarko įgaliojimus savo žmonai, kad ši galėtų nuvykti į Latviją ir Kaliningrado sritį, kur esą slepiama dalis apgaule surinktų lėšų.

„Nesakau, kad viską grąžinsiu, bet bent dalį grąžinsiu“, – gražbyliavo teisiamasis, žadantis surinkti ir išdalyti nukentėjusiesiems iki pusės milijono litų sumą.

Nukentėjusioji moteris kreipėsi į A.Grigutį „tu“ ir teiravosi, ar grąžindamas skolas jis atsižvelgs į tai, kam tų pinigų labiausiai reikia. Vilnietė prasitarė auginanti vaiką ir negalinti uždirbti prarastų pinigų.

„Aš į visus atsižvelgsiu. Pas mane dešimt epizodų! Vienam atlyginti, tai reiškia, kitus nuskriausti“, – aiškino saldžiabalsis aferistas.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./alfredas grigutis, grigučio byla
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./A.Grigutis išvedamas iš teismo salės.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kalėjimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min