Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 6d. 10:26

Išteisinti kaltinamieji archeologinių vertybių Vilniaus Teatro gatvėje sunaikinimo byloje

Temidė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Temidė

Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo paskelbtas nuosprendis Arūnas Plumpa (gim. 1971 m.) ir Vincas Algimantas Časas (gim. 1936 m.) už tai, kad žinodami, jog jų vykdomose statybose atliekant žemės kasimo darbus būtinas archeologo dalyvavimas, tyčia to neužtikrino. Dėl to buvo sunaikinta didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės reikšmės turinčios vertybės.

Abu kaltinamieji išteisinti, o Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos civilinis ieškinys (34 810 eurų) atmestas.

Bylos įrodymais nėra nustatyta, kad kultūrinės vertybės buvo sunaikintos dėl kaltinamųjų kaltės. Kaltinamųjų bendrovė užsakovo funkcijas iš prieš tai dirbusių rangovų perėmė po to, kai ankstesnieji rangovai jau buvo sudarę sutartį su archeologais dėl tyrinėjimų. Taigi, būtent rangovas privalėjo spręsti klausimą dėl archeologų dalyvavimo.

Arūnas Plumpa ir Vincas Algimantas Časas buvo kaltinami Vilniaus senamiestyje esančioje Teatro gatvėje atlikę statybos darbus be archeologo dalyvavimo ir taip sunaikino didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės reikšmės turinčias vertybės – XVII bei vėlesniais amžiais datuojamus archeologinius sluoksnius.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min