Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 24d. 12:59

Italija aprauda Anglijoje lietuvių žiauriai nužudytą devyniolikmetį

Roma 010
Italijos laikraštis

Štai jis – juodaakis devyniolikmetis Joele Leotta. Įniršusių lietuvių gaujos Didžiojoje Britanijoje nužudyto italo nuotrauka šiandien yra beveik visų Italijos dienraščių pirmuosiuose puslapiuose. Kodėl nužudytas? Ir už ką? Vienintelis atsakymas kol kas yra šis: beprotiškos neapykantos protrūkis.

Pogromas italų namuose

„Šūdini italai, atimate iš mūsų darbą!“ Šis šūksmas nuskambėjo vėlų vakarą Maidstono mieste, vos 50 kilometrų iki Londono.  Pritvinkę įniršio, devyni lietuviai ir vienas britas mirtinai uždaužė jau lovoje gulėjusį italą, sunkiai sužeidė jo draugą.

Joele Leotta į Maidstoną padirbėti padavėju atvyko vos prieš savaitę.  Jam pavyko: itališkas restoranas „Vesuvio“ iš karto pasiūlė dirbti padavėju, suteikė būstą greta restorano. Joele – vaikinas iš turtingiausio Italijos regiono – Lombardijos. Jis gyveno nedideliame Nibiono miestelyje Komo ežero apylinkėse.  Nuoširdus Milano „Inter“ futbolo aistruolis, krepšinio mėgėjas, pats rungtyniavo vietos jaunimo komandoje. „Ramus, paprastas, tvarkingas“ – taip apibūdino Romos dienraščiui „Il Messaggero“ jį pažinoję žmonės.

„Tai buvo žudikai, galintys uždaužyti kumščiais vaikiną dėl nieko. Palaukime tos akimirkos, kai teismo salėje galėsime pažvelgti jiems į akis. Pažiūrėsime, kiek žiaurumo slypi sužvėrėjusiame žmoguje“ – rašo šiandien „La Repubblica“.

Du italus – J.Leotta  ir Alessandro Galbati dešimt įkaušusių vaikinų prirėmė prie sienos, vos išėjusius po darbo iš restorano. Apsistumdė, pasakė vieni kitiems keletą piktų žodžių. Iš pradžių atrodė, kad tuo viskas ir baigsis. Eilinė alaus padauginusių vyrukų energijos iškrova sekmadienio vakarą.

Italai nutarė nerizikuoti: dviese prieš dešimt – pernelyg nelygios jėgos. Vienintelis jų prieglobstis – nuomojamas kambarys greta restorano. Konfliktas baigtas? Nieko panašaus. Dešimtukas nutarė įvykdyti parodomąją baudžiamąją operaciją. Jie įsiveržė į italų kambarį. Kumščiai, spyriai, dūriai peiliu. J.Leotta po kelių valandų mirė nuo žaizdų Londono „King‘s College Hospital“. Jo bičiulis Alessandro gydomas. Jis išgyvens.

Žudikai nė nesislėpė

Maidstono policijai nereikėjo ilgai ieškoti italo žudikų. Gauja šventė pergalę netoliese. Keturių suimtų jos narių pavardės paskelbtos viešai. Tai – 26 metų Aleksandras Žuravliovas, 30 metų Tomas Geležinis, 23 metų Saulius Tamoliūnas ir  21 metų Linas Židonis.

Romos „La Repubblica“ siūlo savo skaitytojams netikėti versija, esą gal ten buvo ne lietuviai, o neaišku kas: „Ne, daugumos vardai ir pavardės rodo, kad jie nebuvo rusakalbiai“.  Šis įtakingas Italijos dienraštis devyniolikmečio žmogžudystei Maidstone skyrė du dienraščio puslapius. 

„Tai buvo žudikai, galintys uždaužyti kumščiais vaikiną dėl nieko. Palaukime tos akimirkos, kai teismo salėje galėsime pažvelgti jiems į akis. Pažiūrėsime, kiek žiaurumo slypi sužvėrėjusiame žmoguje“ – rašo šiandien „La Repubblica“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min