Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtariamo Drąsiaus Kedžio autobusiukas rastas netoli jo taikiniu tapusio politiko namų (atnaujinta 08.51 val., nuotraukos)

Įtariamojo autobusiukas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Įtariamojo autobusiukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno pareigūnams pirmadienio vakarą pavyko rasti dviem nužudymais įtariamo Drąsiaus Kedžio mikroautobusą. Teisėjo Jono Furmanavičiaus ir buvusios sugyventinės sesers nužudymu įtariamas D.Kedys antradienį ryte dar nerastas. Autobusiukas aptiktas netoli vietos, kurioje gyvena įtariamojo taikiniu tapęs Kauno politikas. Pareigūnai kalba, kad įtariamasis turėjo pagalbininkų.

Mikroautobusas VW Transporter rastas Kauno priemiestyje Noreikiškėse. Jis buvo paliktas prie negyvenamojo namo, aplinkui namų nėra daug.

Pirmadienį iš ryto Kaune buvo nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius. Po kiek laiko savo namuose aptikta nušauta moteris.

Policija paskelbė, kad pagrindinis įtariamasis – D.Kedys. Jis kurį laiką teisėją J.Furmanavičių viešai kaltino pedofilija. Pagalba seksualiai išnaudojant dukrą ir dar vieną mergaitę D.Kedys buvo apkaltinęs ir moterį, kuri rasta nušauta. Ji yra mergaitės motinos sesuo.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įtariamojo autobusiukas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įtariamojo autobusiukas

Seksualiai išnaudojus mergaitę D.Kedys buvo apkaltinęs ir Kauno politiką Andrių Ūsą. Jį ir mergaitės motiną šiuo metu saugo policija. Policija saugo ir mergaites, kurios neva buvo seksualiai išnaudojamos.

Kaltinimai pedofilija oficialiai nebuvo patvirtinti. Pats A.Ūsas anksčiau žiniasklaidai teigė, jog D.Kedžio nemalonę užsitraukė nusprendęs padėti vaiko motinai, kai ši su mergaitės tėvu kovojo dėl globos.

Įtariamojo mikroautobusas aptiktas netoli vietos, kurioje gyvena A.Ūsas. Neatmetama, kad įtariamasis čia atvažiavo norėdamas susidoroti ir su politiku, vėliau mikroautobusą jis kažkodėl paliko ir dingo.

Pirmadienio vakarą Kauno apygardos prokuroras Kęstutis Betingis 15min.lt žurnalistams patvirtino informaciją, kad autobusiukas rastas netoli A.Ūso namų.

„Greičiausiai D.Kedys nusikaltimus įvykdė talkinamas ne vieno bendro. Tačiau keli jie, kokiais ryšiais su dviem nužudymais įtariamu D.Kedžiu susiję, nežinoma. Mes dar kartą kreipiamės į D.Kedį ir jo bendrą ar bendrus, kad patys ateitų į policiją. Pažadame, kad atsižvelgsime į visas aplinkybes", – sakė K.Betingis.

Kaune visą dieną vyko operacija „Sulaikymas“. Policija uždarė išvažiavimus iš Kauno, virš miesto ratus pradėjo sukti VSAT sraigtasparnis.

Apie nusikaltimą ir įtariamojo paiešką buvo informuoti ir kitų miestų policijos pareigūnai. Visi buvo įspėti imtis atsargumo priemonių, kadangi D.Kedys ginkluotas: turi pistoletą ir šautuvą „Winchester“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Policijos postas prie Vilniaus pirmadienio pavakare
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Policijos postas prie Vilniaus pirmadienio pavakarę.

Pareigūnams buvo pranešta, kad D.Kedys gali važiuoti autobusiuku VW Transporter, kurio valstybinis numeris yra BDH 013.

Neatmesdami tikimybės, kad Kaune užspeistas į kampą įtariamasis gali bandyti atvykti į sostinę, Vilniaus pareigūnai pastatė kelis policijos postus. Policijos postai stovi Vilniaus prieigose, pareigūnai pasirinktinai tikrina automobilius.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Giedrius Mišutis 15min.lt informavo, kad apie D.Kedžio paiešką informuoti ir pasieniečiai.

„Visa policijos informacija perduota, pasieniečiai stebi pravažiuojančius automobilius ir žino, į ką reikia atkreipti dėmesį. Tačiau pasienio su Lenkija ar Latvija dėl to tikrai niekas neuždarys, sienų kontrolės neatnaujins“, – sakė G.Mišutis.

Papildyta 20.50 val.: Lietuvos televizijos Žinių tarnybos laidoje „Panorama“ apsilankęs generalinio policijos komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas sakė, kad D.Kedžio paieška vyksta Kaune ir apylinkėse, taip pat kitose Lietuvos vietose, kur įtariamasis gali pasirodyti. Prokuroras tikino, kad anksčiau D.Kedys nebuvo pakliuvęs teisėtvarkai į akis.

„Policijos anksčiau nebuvo pasiekę jokie pranešimai apie D.Kedžio grasinimus“,  – tikino V.Račkauskas.

Buvusi D.Kedžio sugyventinė ir dukters motina, A.Ūsas, kurį D.Kedys viešai apkaltino mažametės tvirkinimu, pirmadienį teigė, kad jiems D.Kedys buvo ne kartą grasinęs susidoroti.

Pasak V.Račkausko, šiuo metu policija saugo keturis asmenis, dar keliems patarta, kaip elgtis, kad nepatektų į galimų sąskaitų suvedimo aplinkybes.

Papildyta 21.05 val.: Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė įsitikinusi, kad Kaune įvykusios nelaimės – dviejų žmogžudysčių – buvo galima išvengti. Pasak kontrolierės, tyrimą dėl galimo D.Kedžio dukters, ketverių metukų Deimantės, pradėjusiems pareigūnams reikėjo laiku taikyti laikinąsias apsaugos priemones. „Kai ši istorija pakliuvo į Vaiko teisių apsaugos tarnybos rankas, prokurorams buvo rekomenduota mergaitę laikinai apgyvendinti atskirai nuo tėvų. Deja, į tai nebuvo atsižvelgta. Mergaitė gyveno su tėvu“,  – sakė R.Šalaševičiūtė.

Papildyta 08.51 val. Antradienį ryte dviejų žmonių nužudymu įtariamas D.Kedys dar nebuvo rastas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min