Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 12d. 09:39

Įžūlus vagis plėšė prabangius namus Vilniuje: kentėjo ne tik vilniečiai, bet ir JAV, Suomijos piliečiai

Įtariamasis vagis A.K. (gimęs 1981 m.)
Kadras iš filmuotos medžiagos / Įtariamasis vagis A.K. (gimęs 1981 m.) Eidamas vogti, jis turėdavo priemones, apsaugančias nuo šuns, naudodavo ant galvos pritvirtinamą žibintuvėlį.

Sostinėje bus teisiamas vyras, gerai žinomas dėl vagysčių iš gyvenamųjų namų.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl vagysčių iš gyvenamųjų patalpų pareikšti ankščiau devynis kartus teistam vilniečiui. Taip pat šioje byloje įtarimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir realizavimo pareikšti ankščiau neteistam vilniečiui.

Rugsėjo vidury jis įsibrovė į Laurų gatvėje esantį namą ir pagrobė grynųjų pinigų bei juvelyrinių dirbinių už daugiau kaip 47 000 eurų.

Sostinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai po kruopštaus pasiruošimo 2014 m. spalio 15 d. senamiestyje sulaikė gerai žinomą asmenį, „besispecializuojantį“ vagystėse iš prabangių gyvenamųjų namų. 

A.K. (gimęs 1981 m.) buvo sulaikytas iškart po to, kai vienoje iš senamiestyje esančių juvelyrinių dirbinių parduotuvių-lombardų įvertino atsineštą moterišką grandinėlę su deimantais. Pas A.K. buvo rasta ne tik apie 4 tūkstančius eurų kainuojanti grandinėlė, bet ir 4500 eurų grynais, 1400 Norvegijos kronų, laikrodis. 

Pas įtariamąjį ir asmenis, kuriems jis po vagysčių realizuodavo pagrobtą turtą, buvo atliktos kratos. Jų metu buvo surasti ir paimti laikrodžiai, fotoaparatai, vaizdo kameros, dviračiai, žiūronai, žvejybos įrankiai, įvairios užsienio šalių monetos ir kiti daiktai. 

VIDEO: 15min.lt - pas žinomą sostinės vagį rasti įkalčiai

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai nustatė, kad 2014 m. liepos viduryje A.K. Laurų gatvėje iš namo kiemo pavogė du brangius dviračius, rugpjūčio vidurį Turniškių gatvėje įsibrovė į nuosavame name esantį garažą ir pagrobė dviratį, valties variklį, kitus daiktus, rugpjūčio pabaigoje – į M.K.Čiurlionio gatvėje esantį namą ir pagrobė JAV piliečiui priklausantį turtą, o praėjus kelioms dienoms po šios vagystės, įsibrovė į kitą M.K. Čiurlionio gatvėje esantį namą ir pagrobė JAV pilietei priklausantį turtą.

Taip pat nustatyta, kad 2014 m. rugsėjo pradžioje A. K., atstūmęs namo pirmojo aukšto terasos duris, įsibrovė į namą Rato gatvėje ir pagrobė Suomijos pilietei priklausantį turtą, rugsėjo vidury įsibrovė į Laurų gatvėje esantį namą ir pagrobė grynųjų pinigų ir juvelyrinių dirbinių už daugiau kaip 47 000 eurų.

A.K., eidamas vogti, su savimi visuomet turėdavo priemones, apsaugančias nuo šuns, naudodavo ant galvos pritvirtinamą žibintuvėlį.  

Šio tyrimo metu buvo nustatytas ir vilnietis Š.V. (gimęs 1978 m.), kuriam pareikšti įtarimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir realizavimo. Šis įtariamasis supirkdavo iš A.K. ir kitų asmenų vogtus daiktus.

Kratų metu jo nuomojamame garaže Karoliniškėse buvo rasta ir paimta nemaža dalis A.K. iš namų pagrobto turto, taip pat dujinis ginklas, profesionali garso aparatūra, pagrobta iš LNK archyvo, kompiuteriai, fotoaparatas, kolekcinės monetos, įvairūs darbo įrankiai, valties variklis, golfo lazdų rinkinys ir kiti daiktai. Surasti vogti daiktai grąžinti teisėtiems savininkams.

A.K. suimtas, teismo jis laukia Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už didelės vertės svetimo turto vagystę numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min