Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 1d. 16:31

Jau dabar istoriniu vadinamą nusikalstamą susivienijimą sutriuškinę pareigūnai: jie įspūdingesni net už kontrabandos karalių!

„Aro“ pareigūnai teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / „Aro“ pareigūnai ir vienas suimtųjų teisme

Praėjusią savaitę 15min.lt skelbė apie masinius suėmimus Vilniuje, susijusius su specialia operacija prieš didžiulę kontrabandos grupuotę. Jau dabar istoriniu vadinamam nusikalstamam susivienijimui smūgį sudavę pareigūnai nutarė pasigirti savo darbo rezultatais ir viešai papasakoti, kokioje prabangoje dar visai neseniai maudėsi įtariamieji.

Šis kontrabandos nusikalstamas susivienijimas yra žymiai įspūdingesnis ir pranašesnis už tą, dėl kurio išgarsėjo kontrabandos karaliumi iki šiol vadinamas Vilius Karalius.

Tokią mintį ketvirtadienį Generalinėje prokuratūroje surengtoje specialioje spaudos konferencijoje pareiškė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojas Vytautas Giržadas.

Specialią operaciją prieš didžiulę nusikalstamą grupuotę surengusių institucijų vadovai po savaitės pagaliau nutarė viešai papasakoti, kodėl šis smūgis kontrabandininkams jau šiandien gali būti vadinamas istoriniu ir kokioje prabangoje iki suėmimų maudėsi daugelis įtariamųjų.

Kaip skelbta anksčiau, lapkričio 23-iosios popietę bendromis Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus, Muitinės kriminalinės tarnybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir FNTT pajėgomis buvo smogta įtariamiems pagrindiniams kontrabandos organizatoriams. Sulaikant įtariamuosius dalyvavo antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

Tądien vienu metu Vilniaus apskrityje gausios teisėsaugos pajėgos pradėjo sulaikymo operaciją, kuri tęsėsi iki vėlumos. Operacijos metu atlikta virš 50 kratų, kurių metu rasti ginklai, sprogmenys, narkotinės medžiagos, didelės grynųjų pinigų sumos, kaip įtariama, vogtų prabangių daiktų.

Tai namai, kurie, žiūrint paprastai, kratas atliekant buvo panašūs į muziejų. Preliminariai galima pasakyti, kad tai didžiulės vertės turtas, – apie grupuotės narių turtus, įgytus iš galimai neteisėtai gautų lėšų, pasakojo vienas FNTT vadovų V.Giržadas

Operacijos metu sulaikyti 25 asmenys. Tyrimo veiksmai buvo nukreipti ir į įtariamų asmenų valdomą nekilnojamąjį turtą, kuris, kaip manytina, buvo įgytas iš lėšų, gautų darant nusikalstamas veikas, taip pat į prabangias transporto priemones.

Lapkričio 24–25 dienomis Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui patenkinus visus prašymus suimti trims mėnesiams, buvo suimta virš 20 asmenų, įtariamų kontrabanda, jos organizavimu ir kitais sunkiais nusikaltimais. Trys iš suimtųjų – baltarusiai.

„Skirtingos Lietuvos ikiteisminio tyrimo institucijos atliko ilgalaikį ir sudėtingą tyrimą. Jeigu jūs prisimintumėte Karalių tokį, įžymųjį Lietuvos visuomenėje kontrabandos organizatorių, tai jis yra, palyginus su šia grupe asmenų, kurie veikė konspiratyviai, aktyviai, įžūliai ir ilgą laiką... Šios grupuotės išsivystymo lygis yra  gerokai aukštesnis už tą žinomą visiems atvejį – Karaliaus ir jo grupuotės“, – palygino FNTT direktoriaus pavaduotojas V.Giržadas, pavadinęs šįkart surengtą operaciją viena sėkmingiausių per visą Lietuvos teisėsaugos istoriją.

Spėjama, kad didelę dalį iš neteisėtos veiklos gautų pajamų kontrabandininkai pakankamai racionaliai investavę.

„Turtą bus siekiama konfiskuoti. Tai žemės sklypai, pastatai, namai, butai ir automobiliai. Didžiausia vertė yra namų, sodybų. Kalba eina apie prabangų turtą, kuris yra arba naujai pastatytas ir prabangiai įrengtas, arba senesnis, bet restauruotas taip pat prabangiai. Kalba eina apie namus ne už 1 milijoną litų... Tai namai, kurie, žiūrint paprastai, kratas atliekant buvo panašūs į muziejų. Kiek konkrečiai koks turtas kainuoja ir kiek bus išieškota teisme, mes pamatysime. Preliminariai galima pasakyti, kad tai didžiulės vertės turtas“, – apie grupuotės narių turtus, įgytus iš galimai neteisėtai gautų lėšų, pasakojo vienas FNTT vadovų.

Anot V.Giržado, įtariamieji nevengė ir išlaidauti: „Gyvenimo būdas buvo ne tai kad prabangus... Mes tai sakome, kad pinigai paprasčiausiai nebuvo skaičiuojami. Jeigu jums arba mums 100 litų yra pinigai, tai jiems – nėra. Kiekvienas iš įtariamųjų, bent jau organizatoriai, turėjo išskirtinių pomėgių, susijusių su įvairia veikla, kuri brangiai finansuojama. Pradedant medžiokle, žvejyba ir pan., išskirtinės kelionės. Tai prabangus gyvenimas, kuris nematomas, neoficialus, į laikraščių puslapius su nuotraukomis jie nėjo ir nesifotografavo, nežiūrint į kitus kontrabandininkus ar įtariamuosius, kurie mėgsta tai daryti. Ši grupė asmenų buvo konspiratyvi, viešumos vengusi, gyvenusi sau ir daugiausiai savo aktyvią ir prabangią veiklą rodžiusi užsienyje.“

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis sutriuškintos grupuotės narius vadino itin pavojingu nusikalstamu susivienijimu, kuris darė didelę žalą valstybės finansų sistemai.

Teigiama, jog kontrabanda atgabentų cigarečių vertė skaičiuojama dešimtimis milijonų litų, o valstybei galimos, tačiau užkardytos žalos dydis siekia apie 30 milijonų litų.

„Tai greičiausiai viena iš didžiausių nusikalstamų organizuotų grupuočių, gabenusių kontrabandą tiek į Lietuvą, tiek ir toliau į Vakarų Europos šalis per visą Nepriklausomybės laikotarpį“, – tikino Mutinės kriminalinės tarnybos direktorius Saulius Urbanavičius.

„Organizatoriai šiai dienai yra nustatyti ir suimti, tikimės patraukti juos baudžiamojon atsakomybėn nustatyta tvarka“, – sakė A.Roginskis.

Ar pareigūnai galėtų paviešinti įtariamųjų kontrabandos ryklių pavardes?

„Šiuo metu įvardinti pavardes, vardus, užsiėmimą ir kitas aplinkybes, kurios betarpiškai siejasi su asmenų tapatybės identifikavimu, nėra galimybės. Visa tai bus įvardinta vėliau“, – atsakė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Barkauskas.

VIDEO: 15min.lt - Pareigūnai giriasi sutriuškinę įspūdingiausią visų laikų kontrabandos grupuotę

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min