Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalvarijų turgavietėje Vilniuje įkliuvo neteisėtai DVD plokštelėmis prekiavusi moteris

DVD plokštelės
Vilniaus policijos nuotr. / DVD plokštelės
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto Pirmojo policijos komisariato prevencijos skyriaus pareigūnai tęsia priemones dėl intelektinės nuosavybės teisių apsaugos prevencijos ir pažeidimų užkardymo.

Vilniaus policijos nuotr./Patikrinimas turgavietėje
Vilniaus policijos nuotr./Patikrinimas turgavietėje

Kaip informuoja Vilniaus policija, šeštadienį Vilniaus apskrities VPK Vilniaus m. pirmojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Vilniaus apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų skyriaus pareigūnais tikrino sostinės Kalvarijų turgavietę.

Neviešo patikrinimo metu sulaikyta pilietė T.B., kuri prekiavo neteisėtai atgamintais audiovizualiniais kūriniais. Jos prekyvietėje rasta ir paimta 60 vnt. DVD kompaktinių plokštelių su įvairių audiovizualinių kūrinių įrašais.

Dėl įvykio pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 214(10) str. („Autorių teisių ir gretutinių teisių pažeidimas“).

Įstatymai numato, kad neteisėtas literatūros, mokslo ar meno kūrinio (įskaitant kompiuterių programas ir duomenų bazes) ar gretutinių teisių objekto arba jų dalies viešas atlikimas, atgaminimas, viešas paskelbimas, kitoks panaudojimas bet kokiais būdais ir priemonėmis nekomerciniais tikslais, taip pat neteisėtų kopijų platinimas, gabenimas ar laikymas komerciniais tikslais – užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų su kūrinio ar gretutinių teisių objekto neteisėtų kopijų konfiskavimu.

Pasak pareigūnų, nelegali komercinė veikla, kuri yra susijusi su prekių, pagamintų pažeidžiant intelektines nuosavybės teises (klastotės), disponavimu, daro žalą išradėjui ar kūrėjui, kuris netenka galimybės gauti teisėtą atlygį už savo kūrybą ir valstybės biudžetui, nes mokesčių administratorius negali apmokestinti nelegalia veikla užsiimančių asmenų pelno ir išieškoti mokesčių už prekių apyvartą.

Šiais metais Vilniaus apskrities VPK Vilniaus m. pirmojo PK prevencijos skyriaus pareigūnai išaiškino penkis tokio pobūdžio pažeidimus. Iš neteisėtos apyvartos paimta 366 vnt. laikmenų su neteisėtai atgamintais audiovizualiniais kūriniais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min