Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 12 04, 20:59

Kanapių smulkintuvą teismas prilygino įrangai narkotikams gaminti: rokiškėnas pasiųstas už grotų

Su kanapių smulkintuvu ir 27 gramais marihuanos įkliuvęs rokiškėnas sulaukė itin griežto nuosprendžio. Panevėžio apylinkės teisme nuspręsta, kad vyras kaltas ne tik dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis, bet ir dėl įrenginio narkotikams gaminti turėjimo. Nuteistajam už šiuos nusikaltimus skirta 50 parų arešto bausmė.
Kanapių smulkintuvas
Kanapių smulkintuvas / Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr.

Gintaro Plytniko vairuojamas automobilis buvo sustabdytas 2019 metų gruodžio 18-osios vakarą.

„Opel“ iškrėtę pareigūnai po kapotu, prie akumuliatoriaus, rado į skudurą susuktą folijos gabalą, kurio viduje – 27 gramai kanapių.

Vyras iškart prisipažino, kad prieš dieną lankėsi Panevėžio centriniame turguje, kur iš nepažįstamojo nusipirko narkotikus už 180 eurų.

„Mėgstu rūkyti kanapes, todėl iš karto nusipirkau šiek tiek didesnį kiekį“, – teisme aiškino G.Plytnikas.

Rado smulkintuvą

Vyras iškart buvo uždarytas į areštinę, o po kelių valandų pareigūnai jau purtė jo namus.

Čia jie nerado narkotikų, tačiau aptiko kanapių smulkintuvą. „Grinderiu“ vadinamą įrenginį galima legaliai už kelis eurus nusipirkti Lietuvoje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marihuanos suktinė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marihuanos suktinė

„Prieš kurį laiką man jį padovanojo draugas, naudojau jį kanapių smulkinimui“, – pasiteisino G.Plytnikas.

Nedidelis plastmasinis arba metalinis aparatas aštriais dantukais skirtas susmulkinti kanapėms, kad jas būtų paprasčiau rūkyti.

Pareigūnai pas marihuanos mėgėjus dažnai randa tokius aparatus ir, jei juose aptinka kanapių liekanų, paprastai už tai gresia atsakomybė dėl neteisėto disponavimo narkotikais.

Tačiau šįkart teisėsauga į situaciją pažvelgė kūrybiškai ir smulkintuvą prilygino įrenginiui narkotikams gaminti.

Už įrenginių narkotikams gaminti gaminimą ar psichotropinių medžiagų gamybos technologijų ar instrukcijų rengimą numatyta atsakomybė Baudžiamojo kodekso 262 str. Tai – apysunkis nusikaltimas, už kurį gresia įkalinimas iki 4 metų.

Būtent toks nusikaltimas už kanapių smulkintuvą buvo inkriminuotas G.Plytnikui.

Šis straipsnis retai sutinkamas teismų praktikoje ir paprastai nubaudžiami žmonės, kurie susikonstruoja aparatus amfetaminui ar panašiems narkotikams gaminti.

Yra atvejis, kai šį Baudžiamojo kodekso straipsnį bandyta pritaikyti kanapių auginimo laboratoriją įrengusiems vyrams, tačiau teismas nusprendė juos dėl šio nusikaltimo išteisinti.

„BK 262 str. dalykas yra aparatai ir kiti įrenginiai narkotinėms ir psichotropinėms medžiagoms gaminti, taip pat narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybos technologijos ir instrukcijos. Minėtų aparatų ir įrenginių veikimo principas yra paremtas mechaniniu ar cheminio proceso veikimo būdu“, – skelbta 2016 metais Kauno apygardos teismo priimtame nuosprendyje.

Pasiųstas už grotų

Paprastai aparatas, skirtas narkotikams gaminti, turėtų kaip nors pakeisti medžiagų sudėtį. Tačiau Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmų teisėjo Artūro Dilio įsitikinimu, šiam nusikaltimui padaryti užtenka turėti kanapių smulkintuvą.

„Laikytina įrodytu, kad G.Plytnikas 2019 m. gruodžio mėnesį, tyrimo metu tiksliai nenustatytu laiku, iš tyrimo metu nenustatyto asmens įsigijęs, namuose neteisėtai laikė smulkintuvą, tinkamą kanapių (antžeminių dalių) smulkinimui (smulkioms kanapių antžeminėms dalims gaminti), iki kol 2019 m. gruodžio 18 d., 21.25 val., kratos metu jį rado ir paėmė Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai, todėl tokia jo veika kvalifikuotina kaip neteisėtas įrenginio narkotinėms medžiagoms gaminti laikymas pagal BK 262 straipsnį“, – skelbiama teisėjo priimtame nuosprendyje.

Skirdamas nuosprendį teisėjas atkreipė dėmesį, kad vyras ir anksčiau yra turėjęs bėdų su teisėsauga, nors jo teistumai jau išnykę.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Temidė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Temidė

2015 m. Belgijoje G.Plytnikas įkliuvo, kai kėsinosi įvykdyti vagystę. Po poros metų už vagystę jis įkliuvo Prancūzijoje, o tada dar labiau prisidirbo meluodamas teisėsaugai.

Be to, jis baustas administracine tvarka už psichotropinių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo.

„Šios aplinkybės rodo tai, kad G.Plytniko polinkis nusikalsti bei daryti analogiško pobūdžio priešingas teisei veikas nėra išnykęs, jo nusikalstamas elgesys kartojasi ir jis nedaro išvadų, todėl jam parinktina bausmės rūšis, susijusi su trumpalaikiu laisvės atėmimu, tai yra arešto bausmė ir ji vykdytina realiai, o ne jos vykdymą atidedant, nes, teismo nuomone, nėra pagrindo manyti, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti be realaus bausmės atlikimo“, – skelbė teisėjas.

Jam skirtas 75 parų areštas, tačiau kadangi vyras pripažino visus jam pateiktus kaltinimus, teismas bausmę jam sumažino trečdaliu – iki 50 parų arešto.

Šis nuosprendis jau yra įsiteisėjęs ir neskundžiamas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min