Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 21d. 13:56

Karantinas supančiojo ir kontrabandos gabentojus: „darbo reikalais“ kitų savivaldybių nepasieksi

Bylos įkalčiai, pasieniečių blokpostas
VSAT nuotraukų koliažas / Bylos įkalčiai, pasieniečių blokpostas

Kontrabandą gabenęs Lazdijų rajono gyventojas pažeidė ir karantino reikalavimus, draudžiančius be pateisinamos priežasties judėti per savivaldybių ribas.

Varėnos rajone Kabelių pasieniečiams įkliuvo Lazdijų rajono gyventojas, kuris gabeno 2000 pakelių kontrabandinių cigarečių. Be to, jis pažeidė asmenų judėjimo tarp skirtingų savivaldybių draudimą.

Sekmadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai Varėnos rajono Dubo kaimo prieigose užklupo vyrą. Jis gabeno 4 ryšulius. Ši vieta yra maždaug už dviejų kilometrų nuo sienos su Baltarusija.

Toks asmenų patekimas į kitą savivaldybę tam neturint teisės užtraukia baudą nuo 500 iki 1500 eurų.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis – 23-ejų Lazdijų rajono gyventojas. Jis gabeno 2000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

VSAT nuotr./Bylos įkalčiai
VSAT nuotr./Bylos įkalčiai

Pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Lazdijų rajono gyventojui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų.

VSAT nuotr./Bylos įkalčiai
VSAT nuotr./Bylos įkalčiai

Be to, vyras pasienio ruože neturėjo privalomų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Už tokį pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą jam dar gresia įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų.

Negana to, kontrabandininkui administracine tvarka reikės atsakyti ir už tai, kad jis karantino metu pažeidė įvestus apribojimus iš savo gyvenamosios vietos savivaldybės patekti į kitą.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką toks asmenų patekimas į kitą savivaldybę tam neturint teisės užtraukia baudą nuo 500 iki 1500 eurų.

Po apklausos VSAT pareigūnai sulaikytąjį paleido. Jis turės atvykti į jo bylą nagrinėsiantį teismą. Cigaretės saugomos Kabelių pasienio užkardoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min