Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 19d. 21:04

Kas sustojo pavėžėti jauną merginą – jautrus vairuotojas ar būsimas budelis?

S.Naujūnaitės laidotuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Devyniolikmetė Senosios Varėnos gyventoja Sandra buvo išprievartauta ir nužudyta praėjusiais metais.

Lietuvą sukrėtęs klaipėdietės Justinos Šikšniūtės nužudymas – ne pirma kraupi istorija, kai jaunos merginos tampa pakelės žudikų aukomis. Kriminalistai jau išsiaiškino, kad budeliu tapęs 23 metų Macikų kaimo gyventojas Valdas Jankauskas merginą siūlėsi pavežti iki uostamiesčio, tačiau nužudė prie savo namų. Tai ne pirmas ir ne paskutinis kartas, kai nutinka tokia istorija. Portalas 15min.lt pabandė prisiminti panašius nusikaltimus.

2001 metų balandžio 21 dieną miške netoli Elektrėnų rasta žiauriai nužudyta 25 metų Vievio gyventoja Eglė. Tuo metu dar nebuvo žinoma, kad šis nusikaltimas – tik šiurpios istorijos pradžia.

Praėjus mėnesiui tose apylinkėse buvo rasti dar dviejų merginų lavonai – dvidešimtmetės jonaviškės Jurgitos kūnas surastas netoli greitkelio Vilnius-Kaunas, o bendraamžės Gerdos palaikus pareigūnai rado šalia Elektrėnų. 

Jaunų moterų budelis – Grigiškių gyventojas Kazys Jonaitis, kuris žiniasklaidos buvo pramintas pakelių maniaku.

2001 metais jis buvo sulaikytas ir įkalintas iki gyvos galvos. Šiuo metu jam jau 71 metai, o dienas jis leiddžia Lukiškių kalėjime. 

„Scanpix“ nuotr./Kazys Jonaitis
„Scanpix“ nuotr./Pakelės maniakas Kazys Jonaitis buvo sulaikytas 2001 metais.

Kriminalistai nustatė, kad vienoje bendrovėje vairuotoju dirbęs vyras aukas rinkdavosi pakelėse – sustodavo prie merginų, kurios tranzavo kelyje Vilnius-Kaunas. 

Į pinkles patekusias moteris primušdavo taip, kad apsvaigtų, o tada išžagindavo pamiškėse. Po to nužudydavo. Buvo nustatyta, kad vieną iš savo aukų uždaužė kirviu.

Į pinkles patekusias moteris K.Jonaitis primušdavo taip, kad apsvaigtų, o tada išžagindavo pamiškėse. Galiausiai, nužudydavo. Buvo nustatyta, kad vieną iš savo aukų sudaužė kirviu.

Viena mergina sugebėjo pabėgti nuo budelio.

Pareigūnai įtarė, kad viena iš maniako aukų iki šiol nėra surasta – mergina dingo panašiu laiku ir būtent tose apylinkėse. Tačiau nėra įrodymų, kad nusikaltimą įvykdė K.Jonaitis.

Teisme maniakas aiškino, kad merginos pačios sutikdavo mylėtis, o vėliau šantažuodavo, reikalaudavo pinigų. Tai esą ir privertė žudyti. 

2001 metais, kai nusikaltėlis buvo sučiuptas, į teisiamųjų suolą sėdo ir jo žmona Galina. Jonaičių namuose kriminalistai rado nužudytų merginų papuošalų ir kitų daiktų. Buvo įtariama, kad G.Jonaitienė žinojo apie šiurpius vyro nusikaltimus, tačiau niekam nepranešė ir naudojosi maniako grobiu.

Praėjusiais metais K.Jonaitis pareikalavo skyrybų su laisvėje gyvenančia žmona. Teismas šito prašymo netenkino.

Žudikas K.Jonaitis dar prieš šį nusikaltimų seriją buvo nuteistas – 1996 metais nužudė Algimantą P. Tačiau po metų Malonės komisija patenkino žudiko prašymą ir jis pirma laiko išėjo į laisvę.

Sudegino gyvą

Panašus buvo ir vienas žiauriausių pastarųjų metų nusikaltimų – Panevėžio rajone nuo narkotikų ir alkoholio apsvaigę nusikaltėliai išžagino ir gyvą sudegino septyniolikos metų merginą, kuri laukė autobuso stotelėje.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Dembavos tragedijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Dembavos tragedijos vieta.

Tai nutiko ankstų 2013 metų rugsėjo 21-osios rytą. Panevėžio mieste važinėjosi 22 metų Deivydas Antanaitis ir dešimt metų vyresnis panevėžietis Julius Jakubaitis. Vyrai buvo apsvaigę nuo narkotikų ir visiškai girti – prieš tai linksminosi Panvėžio naktiniame klube „Puntukas“.

Tą rytą autobuso stotelėje prie „Vasario“ prekybos centro laukė septyniolikmetė dembaviškė Evelina. Ji ruošėsi važiuoti namo. 

Nusikaltėliai sustojo prie merginos ir pasiūlė pavėžėti. Ji nesutiko, todėl vyrai įsitempė į automobilį „Volkswagen Passat“, primušė ir nusivežė užmiestyje, Velžio seniūnijoje, esančių sodų link.

Ten žudikai merginą išprievartavo ir įgrūdo į bagažinę. 

Į nusikaltėlių rankas patekusi septyniolikmetė bandė priešintis, sugebėjo paskambinti į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) ir pranešti apie nusikaltimą. Šis skambutis suteikė tyrimui neįkainojamos informacijos, tačiau merginos gyvybės neišgelbėjo. Po kelių valandų pareigūnai pamiškėje rado sudegintą automobilį, o bagažinėje – moters kūną surištomis rankomis.

Merginos skambutis į BPC suteikė tyrimui neįkainojamos informacijos, tačiau merginos gyvybės neišgelbėjo – ji buvo sudeginta gyva. 

Lietuvą sukrėtė ne tik labai žiaurus nusikaltimas, bet ir tai, kad mergina nesulaukė pagalbos.

Pareigūnai teigė, kad praėjus kelioms minutėms po skambučio buvo pradėta paieška, tačiau nepavyko nustatyti, iš kur sklinda signalas. Todėl žiniasklaida narpliojo ne tik šiurpų nusikaltimą, bet ir BPC veiklą, policijos pareigūnų darbą, paieškos detales.

Rezonansinė byla – dar neužversta. Dembaviškės žudikus siūloma įkalinti iki gyvos galvos, tačiau teismas sprendimo kol kas nepriėmė.

Daugiau apie šį nusikaltimą skaitykite čia.

Žudiko kompiuteryje – merginų nuotraukos

Praėjusių metų pavasarį Lietuvą sukrėtė dar vienas panašus įvykis. Gegužės 16-osios vakarą pabėgioti išėjusi devyniolikmetė Senosios Varėnos gyventoja Sandra buvo išprievartauta ir nužudyta. 

Alytausgidas.lt nuotr./Mantas Šerpenskas
Alytausgidas.lt nuotr./Nusikaltėlis Mantas Šerpenskas.

Budelis – metais vyresnis alytiškis Mantas Šerpenskas. Jis buvo sulaikytas tik po mėnesio, kai kriminalistai peržiūrėjo vaizdo kamerų, filmuojančių sankryžas kelyje Senoji Varėna-Nedzingė, įrašus.

Viena iš kamerų užfiksavo raudonos spalvos automobilį „Volkswagen Golf“. Numeris buvo neįskaitomas, tačiau padėjo liudininkų parodymai. 

Vėliau nusikaltėlis pareigūnams pasakojo, kad tą vakarą važiavo prie Glėbo ežero pasiklausyti muzikos. Pakeliui pastebėjo bėgančią gražią merginą, todėl privažiavo arčiau, sulėtino greitį ir bandė ją užkalbinti. Ji kažką atsakė, bet nesustojo. 

Nusikaltėlis pasakojo, kad tą akimirką apėmė nepaaiškinamas pykčio priepuolis, todėl jis iššoko iš automobilio, smogė merginai ir nusitempė ją į mašiną. 

Dvidešimtmetis savo auką išžagino, primušė ir tik atsitokėjęs suprato, kad ji – negyva. 

Nužudystosios kūną nuvežė į mišką prie Senųjų Trakų, apipylė žemėmis ir uždengė šakomis. Tačiau kitą dieną nusprendė, kad kūną paslėpė prastai, todėl grįžo ir užkasė giliau. 

Kai po mėnesio M.Šerpenskas pateko į kriminalistų rankas, jo bute buvo atlikta krata. Pareigūnai vaikino kompiuteryje rado „įspūdingą“ kolekciją – pažinčių portaluose ir socialiniuose tinkluose aktyviai reiškęsis vaikinas saugojo daugybę jaunų merginų nuotraukų. 

Sprendimas šioje byloje dar nėra priimtas. Kaltinamajam buvo skirta psichiatrijos ekspertizė, per kurią buvo nustatyta, kad alytiškis gali būti teisiamas.

Daugiau apie šitą nusikaltimą skaitykite čia.

Su žudiku susipažino „Facebook“

Prieš trejus metus Lietuvą sukrėtė nusikaltimas, susijęs su socialiniu tinklu „Facebook“. Per pirmąjį pasimatymą vilnietis paauglys išžagino ir nužudė trylikametę alytiškę. Paaugliai susipažino ir bendravo „Facebook“.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Teisme
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Nepilnametis žudikas teisme.

Tai įvyko 2011 metų sausio 16 dieną, sekmadienį. 1997 metais gimusi mergina iš Alytaus autobusu atvyko į Vilnių susitikti su metais vyresniu vaikinu. Paaugliai bendravo socialiniame tinkle ir planavo susitikimą.

Merginos kūnas buvo rastas šalia Nemenčinės plento, miške greta visuomeninio transporto stotelės „Karačiūnai“. Nepilnametė buvo išžaginta ir pasmaugta. 

Jaunasis nusikaltėlis buvo sulaikytas, o teismas jam skyrė dešimties metų laisvės atėmimo bausmę. Be to, merginos tėvams buvo priteista po 50 tūkst. litų, seseriai – 25 tūkst. litų, o broliui – 15 tūkst. litų neturtinės žalos.

Daugiau apie šį nusikaltimą skaitykite čia.

Dėmesį į šitą kraupų įvykį atkreipė ir užsienio žiniasklaida. Lietuvio paauglio nusikaltimas vėl įžiebė diskusijas dėl „Facebook“ vartotojų privatumo ir saugumo.

Dėmesį į šitą kraupų įvykį atkreipė ir užsienio žiniasklaida.

Pavyzdžiui, britų „Mail Online“ priminė, kad „Facebook“ dažnai kritikuojamas dėl per mažos privatumo apsaugos, o kraupių įvykių pasaulyje jau buvo ne vienas.

Portalas rašė, kad 2009-ųjų sausį Anglijoje 41 metų vyras buvo nuteistas už 26 metų moters nužudymą – ji buvo užpulta, kai vyriškis įsiuto pamatęs, kad moteris pakeitė savo statusą iš „ištekėjusi“ į „vieniša“.

2010 metų kovą jaunas vyras buvo nuteistas 35 metų laisvės atėmimo bausme už septyniolikmetės nužudymą.

Vyriškis jau anksčiau buvo žinomas kaip seksualinis nusikaltėlis. Su mergina jis susipažino per „Facebook“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Premjero siekius domėtis prekybininkų sutartimis gali atvėsinti konkurencijos prievaizdai

Aktualu

Darbai Ramybės parke ir Kauko alėjoje: savivaldybė pripažįsta kauniečių užfiksuotą broką

Aktualu

Prie Palangos kulkų suvarpyti verslininkai: su milijonais susijusi byla liko neatskleista

Gazas

Seimo BMW ir „Volkswagen“ išpardavimas: su pasibaigusia technine apžiūra ir beveik 400 tūkst. km rida

Gyvenimas

A.Kaluginas: „Buvo laikai – prisižiūrėję serialų apie vampyrus, jaunuoliai bučiuodavosi iki kraujo“

Aktualu

Kauno policija ieško prabangaus alkoholio mėgėjo: už du butelius nesumokėjo 9,4 tūkst. eurų

24sek

Europos čempionatas Kaune: Vengrija – Lietuva

Maistas

Aronijų ir kriaušių pagardas – idealus ir prie sūrio, ir prie mėsos

Aktualu

Tarnybą policijoje iškeitė į gaisrų gesinimą: „Po reformos nebegali užtikrinti darbo kokybės“

Aktualu

„MG Baltic“ byla: kaltinamieji sako nesuprantantys visų kaltinimų, bet teisme kalbės

Mokslas.IT

Sovietų Sąjunga kūrė požeminį „Kurmį“, galintį JAV raketų bazėms suduoti branduolinį smūgį

Vardai

„Kings Of Leon“ lyderis ir „Victoria's Secret“ angelas laukia šeimos pagausėjimo

Kultūra

Marijos Kavtaradzės filmo „Išgyventi vasarą“ premjera įvyks Toronto kino festivalyje

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

MTV žiūrovai nepatenkinti, kaip Madonna pagerbė mirusią Arethą Franklin: kalbėjo tik apie save

24sek

Juano Carloso Navarro marškinėliai kils į „Palau Blaugrana“ palubes

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Gazas

Atnaujinta viena ilgiausių sostinės gatvių – Verkių gatve kasdien važiuoja apie 15 tūkst. vilniečių

Aktualu

Šiupyliuose du girti jaunuoliai supylė „VW Passat“ ir „Audi“ bei nuskynė medį

Verslas

Dauguma britų įsirengtų saulės kolektorius, jei gautų didesnę paramą iš valstybės

Naujienos

Verslas

Premjero siekius domėtis prekybininkų sutartimis gali atvėsinti konkurencijos prievaizdai

Aktualu

Darbai Ramybės parke ir Kauko alėjoje: savivaldybė pripažįsta kauniečių užfiksuotą broką

Aktualu

Prie Palangos kulkų suvarpyti verslininkai: su milijonais susijusi byla liko neatskleista

Gazas

Seimo BMW ir „Volkswagen“ išpardavimas: su pasibaigusia technine apžiūra ir beveik 400 tūkst. km rida

Vardai

Itališka Karinos Jeremian šeimos šventė: sūnaus krikštatėviais tapo Martynas ir Viktorija Pociai

Gyvenimas

A.Kaluginas: „Buvo laikai – prisižiūrėję serialų apie vampyrus, jaunuoliai bučiuodavosi iki kraujo“

Aktualu

Kauno policija ieško prabangaus alkoholio mėgėjo: už du butelius nesumokėjo 9,4 tūkst. eurų

24sek

Europos čempionatas Kaune: Vengrija – Lietuva

Maistas

Aronijų ir kriaušių pagardas – idealus ir prie sūrio, ir prie mėsos

Aktualu

Tarnybą policijoje iškeitė į gaisrų gesinimą: „Po reformos nebegali užtikrinti darbo kokybės“

Aktualu

„MG Baltic“ byla: kaltinamieji sako nesuprantantys visų kaltinimų, bet teisme kalbės

Mokslas.IT

Sovietų Sąjunga kūrė požeminį „Kurmį“, galintį JAV raketų bazėms suduoti branduolinį smūgį

Vardai

„Kings Of Leon“ lyderis ir „Victoria's Secret“ angelas laukia šeimos pagausėjimo

Kultūra

Marijos Kavtaradzės filmo „Išgyventi vasarą“ premjera įvyks Toronto kino festivalyje

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Vardai

MTV žiūrovai nepatenkinti, kaip Madonna pagerbė mirusią Arethą Franklin: kalbėjo tik apie save

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

24sek

Juano Carloso Navarro marškinėliai kils į „Palau Blaugrana“ palubes

Gazas

Atnaujinta viena ilgiausių sostinės gatvių – Verkių gatve kasdien važiuoja apie 15 tūkst. vilniečių

Aktualu

Šiupyliuose du girti jaunuoliai supylė „VW Passat“ ir „Audi“ bei nuskynė medį

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min