Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 13d. 16:48

Katilinės meistro žūtis „Alitoje“: darbuotojas metė 17 kg sklendę, nukentėjusysis buvo išgėręs

Į „Alitos“ gamyklą investuota daugiau nei 6,5 mln. Eur.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Alitos“ techniniai įrengimai

Kovo 13 d. Valstybinė darbo inspekcija pateikė oficialias tyrimo išvadas dėl sausio 29 d. įvykusio nelaimingo įvykio „Alitoje“, kurio metu žuvo ilgametis gamyklos darbuotojas.

Išvadose rašoma: sausio 29 d. „Alitos“ darbuotojai nenaudojamose gamyklos patalpose ieškojo skelbimų stendo. Tęsdamas paiešką, vienas iš darbuotojų užlipo ant išmontuojamų talpų aikštelės, esančios antrame aukšte, kur rado nenaudojamą sklendę, svėrusią apie 17 kg.

Darbuotojas nutarė sklendę numesti į pirmą aukštą ir pataikė į galvą įmonės katilinės meistrui, tuo metu įėjusiam į patalpas.

Darbuotojas savarankiškai priėmė sprendimą sklendę numesti į pirmą aukštą. Metama žemyn ši pataikė į galvą įmonės katilinės meistrui, tuo metu įėjusiam į patalpas. Nuo patirtos sunkios galvos traumos žmogus ligoninėje mirė. Valstybinės teismo medicinos tarnybos Alytaus skyrius žuvusiojo kraujyje nustatė 0,61 promilės etilo alkoholio.

„Tai kas įvyko „Alitoje“ yra tragiškai pasibaigęs nelaimingas atsitikimas, nuo kurio, deja, neapsaugojo nei mūsų įmonėje periodiškai vykstantys darbo saugos mokymai, taikomos priemonės ir skatinama saugaus darbo kultūra, nei įmonėje galiojanti neblaivumo nustatymo tvarka ir reguliariai vykdomi patikrinimai“, – rašoma Algirdo Čiburio, AB „MV GROUP Production“ generalinio direktoriaus vardu, trečiadienį paviešintame komentare.

Keturiose „Alitos“ gamyklose dirba 540 žmonių.

„Kaip darbdaviai, jaučiame labai didelę atsakomybę už savo darbuotojų sveikatą ir saugumą, todėl reaguodami į situaciją, planuojame didinti darbo saugos mokymų skaičių, peržiūrėti blaivumo tikrinimo procedūras ir jas griežtinti bei imtis papildomų prevencinių priemonių, kuriomis dar labiau užtikrintume darbo aplinkos saugumą. Įmonėje buvo ir bus griežtai taikoma „nulio promilių“ politika, o pažeidimai nebus toleruojami“, – cituojamas kompanijos vadovas A.Čiburys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min