Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 8d. 12:13

Kaune laidojamos pirmadienio žudynių aukos (nuotraukos, papildyta 15 val.)

Kaune laidojamos žudynių aukos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaune laidojamos žudynių aukos.

Pareigūnams tęsiant dviem nužudymais įtariamo kauniečio Drąsiaus Kedžio paiešką, ketvirtadienį laidojamos aukos – Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius bei buvusios D.Kedžio sugyventinės ir jo dukters motinos Laimutės Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė.

Pastaroji amžinojo poilsio atguls Karmėlavos kapinėse, o teisėjas bus palaidotas gimtinėje – Prienų rajone, Stakliškėse.

Nuo antradienio nušautas teisėjas J.Furmanavičius buvo pašarvotas Kaune, A.Juozapavičiaus prospekte esančioje laidojimo paslaugų įmonės „Rimtis“ salėje. Pasak laidojimo namų darbuotojų, atsisveikinti su juo per porą dienų atėjo nemažas skaičius žmonių, tarp jų – ir kolegų, buvusių mokslo draugų. Prie laidojimo namų visas dienas budėjo policijos ekipažas.

Daugiau saugumo priemonių imtasi Petrašiūnų mikrorajone, R.Kalantos gatvėje, esančiuose bendrovės „Ceremina“ laidojimo namuose, kur trečiadienį pašarvota V.Naruševičienė. 30-metės moters artimųjų saugumu rūpinosi keli pareigūnų ekipažai.

Iš Vokietijos į Lietuvą skubiai grįžusį nužudytosios vyrą, našlaite tapusią 8-metę dukrytę ir moters tėvus, gyvenančius vos per kelis namus nuo laidojimo namų, pareigūnai palydėjo ir namo.

Buvusi D.Kedžio sugyventinė L.Stankūnaitė, kurią, kaip ir nužudytąją, jis viešai kaltino pedofilams „pardavinėjus“ dukterį, trečiadienį laidojimo namuose nepasirodė. Neoficialiai kalbama, jog baimindamiesi iki šiol nerasto D.Kedžio ar jo bendrų išpuolio, jos saugumu besirūpinantys pareigūnai neleis atvykti ir į sesers laidotuves.

Tiek V.Naruševičienės, tiek J.Furmanavičiaus karstai iš laidojimo namų išnešami 13 val.

Papildyta 13.40 val. Abiejų aukų laidotuves saugo „Aro“ pareigūnų pajėgos. Teisėją J.Furmanavičių į paskutinę kelionę lydi daugybė žmonių. Tuo tarpu V.Naruševičienės laidotuvės kiek kuklesnės. Moters laidotuvėse nesimato nei dukters, nei vyro, nors abu jie iš ryto buvo laidojimo namuose.

Papildyta 15 val.: Į paskutinę kelionę po kelių dienų 30-metį turėjusią minėti V.Naruševičienę palydėjo vos keliolika žmonių: moters mama, tėvas, močiutė, vyro mama ir keletas draugų. Toks būrelis išklausė vienuolio maldą prie šeimos kapo Karmėlavos kapinėse, kur amžinojo poilsio atgulė pirmadienį nužudyta moteris. Į paskutinę kelionę jos nelydėjo ir sesuo L.Stankūnaitė. Nepaisant to, kapinių teritorijoje budėjo net keletas pareigūnų: nuošalyje stovinčiame autobusiuke laidotuvių ceremoniją stebėjo „Aro“ pareigūnai, o pačiose kapinėse apsirengę civiliais drabužiais lūkuriavo ir keletas kriminalistų.  

„Nežinau, kodėl tiek mažai žmonių atėjo išlydėti Violetos. Gal bijojo, gal dėl kitų priežasčių. Sunku pasakyti“, – 15min.lt sakė vienas iš laidotuvėse dalyvavusių jaunų vyrų. Jis prisistatė esąs nužudytosios draugas.

Visiškai kitaip atrodė teisėją J.Furmanavičių lydinčiųjų būrys. Teigiama, jog į tėviškę, Stakliškes, kur šeima nusprendė palaidoti teisėją, jį išlydėjo ne mažiau nei 200 žmonių: artimieji, kolegos, draugai ir pažįstami. Laidotuvių dalyviai į kapines vyko keliais iš anksto užsakytais autobusais, vienas jų teisėjo kolegų laukė prie paskutinės darbovietės – Kauno apygardos teismo.

Pasak Kauno apygardos teismo atstovės spaudai Jūratės Dabašinskienės, dėl teisėjo laidotuvių ketvirtadienį po pietų teisme buvo atšaukti visi posėdžiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min