Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 26d. 13:47

Kaune prieš teismą stojęs kalinio žudikas: „Apie planuojamą nužudymą perspėjau“

Darius Eriksonas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Darius Eriksonas

Kauno apygardos teisme prieš teismą stojo du kaliniai. Darius Eriksonas ir Artūras Andriukaitis kaltinami nužudę kartu kalėjusį vyrą R.S.

Ne vieną teistumą turintys kaltinamieji šį kartą prieš teismą stojo už žiauriausią iki šiol įvykdytą savo nusikaltimą – nužudymą.

Tiek 29 metų Darius Eriksonas, tiek 27 metų Artūras Andriukaitis savo biografijose turi daugiau kaip po 10 teistumų.

Bylos duomenimis, D.Eriksonas ir A.Andriukaitis nusikaltimą įvykdė 2016 metų lapkričio 21 dieną Marijampolės pataisos namuose. Uždaroje zonoje, kamerų tipo patalpose, veikdami bendrininkų grupėje, D.Eriksonui iš anksto susitarus su A.Andriukaičiu, tyčia bendrais veiksmais, panaudojus fizinę jėgą, nužudė nukentėjusįjį.

A.Andriukaičiui laikant nukentėjusiojo kojas ir rankas ir tokiu būdu nukentėjusiajam atimant galimybę priešintis, tuo pačiu laiku D.Eriksonas, smaugdamas rankos dilbiu nukentėjusiojo kaklą, uždėdamas ant nukentėjusiojo kaklo virvės kilpą bei tęsdamas smaugimą, kartu su Artūru Andriukaičiu, laikydami už atskirų virvės galų, suspaudė nukentėjusiojo kaklą užverždami virvės kilpą, dėl ko išsivystė kvėpavimo nepakankamumas ir nukentėjusysis mirė.

Tokiais savo veiksmais jie kaltinami pagal BK 129 str. 1 d. Jiems gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų.

Apie planuojamą nusikaltimą perspėjo

Teisme D.Eriksonas prisiėmė visą kaltę teigdamas, kad šį nusikaltimą jis padarė vienas.

D.Eriksonas pateikė teismui prašymą. Jis teigė, kad kreipėsi į Marijampolės pataisos namų administraciją, Kalėjimų departamentą ir buvo informavęs, kad šį nusikaltimą įvykdys dar prieš kelis mėnesius, taip pat jis prašė iškviesti daugiau liudytojų.

Pagal nerašytas kalinių taisykles į vieną patalpą buvo perkeltas nukentėjęs R.S., kuris priklausė žemesnei kalinių kastai. Nenorėdamas kalėti su kasta žemesniu asmeniu jis pateikė prašymus dėl perkėlimo.

Kaltinamieji kaltino administraciją nereaguojant į jų prašymus atskirti kalinčiuosius, todėl, perspėję raštu apie nužudymą, jį įgyvendino.

D.Eriksonas prašė teismo patraukti civiliniu atsakovu Lietuvos Respublikos valstybės atstovaujamą Kalėjimų departamentą, Marijampolės pataisos namus. Byloje kaltinamiesiems yra pareikštas civilinis ieškinys siekiantis 50 tūkstančių eurų, kurį solidariai galėtų atlyginti kaltinamieji ir Lietuvos Respublika.

„Jie turėjo imtis kažkokių veiksmų. Tegu apmoka nukentėjusiesiems nors ir 100 tūkstančių, aš neprieštarauju. Nesiginčiju, kad nužudžiau, noriu žinoti, kodėl jie nesiėmė jokių veiksmų, kad tam užkirstų kelią. Drausmės komisijoje tą pačią dieną pasakiau, kad einu žudyti. Jie man atsakė: „Eik, žudyk“, – teismui liejosi D.Eriksonas.

Teismas šio prašymo netenkino sakydamas, kad prašymas nepagrįstas.

A.Andriukaitis savo kaltę neigė.

Teismui paprašius duoti parodymus, šis atsakė, kad parodymus duos tik po to, kai parodymus duos visi liudytojai. Tą patį teismui pakartojo ir D.Eriksonas.

Kitas posėdis vyks rugsėjo mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min