Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 26d. 17:21

Kaune veikiančios mėsos įmonės vadovui už mokesčių slėpimą gresia laisvės atėmimas

Krata Kauno įmonėje
Kauno apskrities VPK nuotr. / Krata Kauno įmonėje

Kauno apskrities policijos pareigūnai gavo informacijos, kad vienoje Kaune veikiančioje mėsos įmonėje galimai apgaulingai tvarkoma apskaita ir neteisingai teikiami duomenys apie pajamas, pelną ir turtą. Atlikę kratas, kriminalistai aptiko daugiau nei 11 tonų mėsos, kuri neapskaityta buhalterinėje apskaitoje, – pranešimu spaudai informuoja Kauno apskrities policija.

Kauno kriminalistai praėjusią savaitę tikrino didmeninę ir mažmeninę prekybą šviežiai atšaldyta skerdiena, subproduktais bei rūkytais mėsos gaminiais vykdančią įmonę, kurios tam tikra produkcijos dalis sistemingai buvo neapskaitoma įmonės buhalterinėje apskaitoje ir vėliau realizuojama, taip slepiant mokesčius bei į valstybės biudžetą nesumokant PVM nuo neapskaitytos produkcijos dalies.

Kratų metu bendrovėje buvo rasta daugiau negu 11 tonų dokumentais neapskaitytos mėsos gaminių, kuriems bendrovės vadovai neturėjo dokumentų.

Pagaminta produkcija būdavo realizuojama fiziniams, juridiniams asmens ir tai pačiai įmonei priklausančiose prekybos vietose. Tyrimo metu nustatyta, kad apskaitos dokumentai, patvirtinantys sandėlio likučius nuo 2017 m. gruodžio 31 d. dienos, išvis nėra vedami.

Įtariant, kad į valstybės biudžetą nesumokėtas pridėtinės vertės mokestis, nepagrįstai sumažintos bendrovės pajamos, į apskaitos registrus įrašyti neteisingi duomenys apie bendrovės ūkines operacijas, iškreipta tikroji ūkinė, komercinė, finansinė šios bendrovės būklė bei duomenys apie bendrovės turtą, įtarimai pareikšti įmonės vadovui.

Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 222 str. ir 220 str. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorai.

VIDEO: Kauno įmonėje aptikti neapskaityti mėsos gaminiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min