Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunietis tikina buvęs sumuštas „Kauno Akropolio“ apsaugos (video, papildyta 16.44 val.)

Incidentas
Incidento liudininkų nuotr. / Incidentas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitgalį pramogų ir prekybos centre „Kauno Akropolis“ esančiame banko poskyryje lankęsis kaunietis tikina buvęs sumuštas apsaugos darbuotojų. Jo žodžius patvirtina keletas liudininkų. Banko atstovai tikina, kad vyras pats išprovokavo konfliktą.

Kaip teigė į redakciją kreipusis nukentėjusio Valerijaus Gaidučiko draugė Jūratė Barkauskaitė, šeštadienį 16.24 val. jie abu atėjo į „Akropolyje“ esantį „DnB NORD“ banko skyrių išsikeisti valiutos. Pasak moters, banko darbuotoja atsisakė iškeisti vieną kupiūrą, nes pusė jos švytėjo po ultravioletiniais spinduliais.

„Mums banko darbuotoja pasakė, kad iškeis kupiūrą už pusę kainos. Tuomet Valerijus paprašė parodyti taisykles, kuriomis remdamasis bankas sprendžia, kokias kupiūras priimti už pusę kainos, nes išoriškai kupiūra atrodė nepriekaištingai. Darbuotojai atsisakius tai padaryti Valerijus paprašė pakviesti vadybininką. Tačiau darbuotoja pasakė, jog Valerijaus neaptarnaus, ir nuspaudė apsaugos iškvietimo mygtuką“, – teigė su draugu banko poskyryje buvusi J.Barkauskaitė.

Pasak moters, pasirodžiusiems apsaugos darbuotojams jos draugas paaiškino situaciją. Tačiau apsaugininkai, anot nukentėjusiojo ir jo draugės, nesiklausė: pradėjo įžeidinėti V.Gaidučiką ir provokuoti konfliktą. Incidento dalyvių teigimu, apsaugininkams užkliuvo ir kartu buvusi J.Barkauskaitė. Ją vienas iš apsaugos darbuotojų pavadino narkomane.

Dar didesnis konfliktas įsipliestė V.Gaidučikui prasitarus, kad situaciją nufilmuos.

„Išgirdę tai apsaugos darbuotojai sušuko „tempiam jį iš čia“ ir pradėjo tempti Valerijų, taip pat bandė atimti mobilųjį telefoną. Žmonės, sėdintys banke, pradėjo šaukti, kad kas nors kviestų policiją, nes apsaugos darbuotojai pradėjo pulti Valerijų be jokio pagrindo. Tempiant Valerijų vienas apsaugos darbuotojas kitiems pasakė „tempiam jį į tualetą“. Ištemptą iš banko apsaugos darbuotojai puolė Valerijų guldyti ant žemės, laužė rankas, paguldę spyrė keliu į smilkinį, į galvą. Šaukė, kad reikia uždėti Valerijui antrankius“, – nemalonų incidentą prisiminė J.Barkauskaitė, pati iškvietusi policijos pareigūnus.

Atvykus policijai įvykiai pakrypo netikėta linkme

Atvykus policijos patruliams paaiškėjo, kad banko darbuotoja priekaištų jam neturi: moteris atsisakė rašyti pareiškimą.

„Valerijus pasakė, kad jis pats rašys pareiškimą, nes prieš jį buvo panaudotas smurtas ir neteisėti veiksmai. Paprašėme banko poskyryje buvusių žmonių kontaktų – trys iš jų davė savo telefono numerius, taip pat atsiuntė filmuotos medžiagos (įvykį jie nufilmavo mobiliaisiais telefonais)“, – pasakojo nukentėjusio kauniečio draugė.

Tačiau tuo kauniečio nelaimės nesibaigė. Kaip pasakojo J.Barkauskaitė, su policija nuvykę į Centro policijos nuovadą jie išgirdo, kad pareiškimo iš jos draugo pareigūnai nepriims. Vietoje to jis buvo uždarytas į areštinę dėl pasipriešinimo apsaugos darbuotojams. Iš jų esą gautas skundas.

„Po poros valandų, kurias Valerijus praleido areštinėje, jam buvo surašytas protokolas dėl chuliganizmo ir jis buvo išleistas. Tačiau kokiu pagrindu jis nubaustas?“ – piktinosi ne savo noru į nemalonią istoriją įsivėlusi jauna moteris. Vos spėję išeiti iš Centro policijos nuovados V.Gaudučikas ir jo draugė nuvyko į Centro policijos komisariatą ir ten patys parašė pareiškimus dėl minėto įvykio.

Įvykio liudininkų užfiksuoti kadrai, kuriuos jie atsiuntė J.Barkauskaitei ir V.Gaidučikui.

 

VIDEO: 15min.lt / Incidentas su apsauginiais prekybos centre

 

Papildyta 13.23 val.: Kaip 15min.lt teigė DnB Nord banko Ryšių su visuomene skyriaus ekspertė Agnė Karčiauskaitė, tokie incidentai kaip kilęs „Kauno Akropolyje“ jų banke labai reti.

Kaip ir pasakojo V.Gaidučikas bei jo draugė, incidentas kilo jiems bandant išsikeisti pinigus į kitą valiutą.

„Viena kupiūra buvo susidėvėjusi, todėl banko darbuotoja informavo klientą, kaip tokiais atvejais daroma:  tokia kupiūra keičiama 5 proc. mažesniu kursu. Tačiau klientas susierzino ir ėmė agresyviai elgtis, keiktis. Nepajėgusi savo jėgomis susitarti su klientu, darbuotoja iškvietė apsaugą. Tokie atvejai, kad tektų kviestis apsaugininkus, labai reti“, – teigė A.Karčiauskaitė. Banko atstovės teigimu, tai, kas vyko po to, nebe banko patalpose, jiems nežinoma. „Šios aplinkybės tikslinamos. Jas geriausiai pakomentuotų pagal sutartį apsaugos paslaugas banko poskyryje „Kauno Akropolyje“ užtikrinančios bendrovės „Eurocach1“ atstovai“, – nurodė DnB Nord banko darbuotoja.

Papildyta 16.44 val.: Kauno policijos duomenimis, dėl šeštadienį „Kauno Akropolyje“, banko filiale, kilusio incidento skundus parašė keturi asmenys: banko darbuotoja, apsaugos darbuotojai, apsaugininkus sumušimu kaltinantis kaunietis V.Gaidučikas bei jo draugė J.Barkauskaitė.

„Šiuo metu renkama medžiaga, tam skirta 20 dienų. Apklausime liudininkus, peržiūrėsime banko filiale nufilmuotą medžiagą, įspėsime V.Gaudučiką dėl melagingų parodymų ir žiūrėsime, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą“, – sakė Centro policijos komisariato viršininkas Gintautas Dirmeikis.

Pareigūnas atkreipė dėmesį, kad filmuota medžiaga, kurioje girdimi teiginiai, jog vyriškis apsaugai nesipriešina, bet vis tiek yra paguldomas ant žemės, išvesdinamas, dar neįrodo, kad jis buvo sulaikytas be priežasties.

„Yra dvi pasipriešinimo pareigūnams rūšys: pasyvi ir aktyvi. Jei asmuo nepaklūsta apsaugininkų reikalavimams eiti su jais, gulasi ant žemės, nesikelia ar nesutinka daryti kitus tokiais atvejais privalomus veiksmus, tai jau laikoma pasyviu pasipriešinimu“, – sakė G.Dirmeikis. Pareigūno teigimu, šiuo metu teigti, kas padarė pažeidimą, o kas ne, taip pat ar apsaugos darbuotojai neviršijo savo įgaliojimų kilusiame incidente, dar anksti: „Tačiau, jeigu banko darbuotoja kvietė apsaugą, vadinasi, buvo kilusi konfliktinė situacija“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min