Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno apskrityje pareigūnai naikino aguonas

Narkotikai
BFL/Rūtos Kalmukos nuotr. / Narkotikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Visą vasarą Kauno apskrityje buvo vykdoma prevencinė priemonė „Aguona-2014“. Ši priemonė skirta nustatyti draudžiamų auginti aguonų, kanapių pasėlių plotus ir jas auginančius žmones. Taip pat išaiškinti besiverčiančius narkotikų platinimu, vartojančius psichotropines ar narkotines medžiagas asmenys.

Priemonės metu buvo tikrinama kolektyvinių sodų ir bendrijų teritorijos, butai asmenų, kurie įtariami narkotinių ir psichotropinių medžiagų gaminimu, laikymu, realizavimu, asmenys, bausti už padarytus administracinės teisės pažeidimus, asmenys, bausti baudžiamąja atsakomybe, vaistinės, turgavietės, geležinkelio ir autobusų stotys.

Susitikta su ūkininkais, bendrijų gyventojais, aplankytos jaunimo susibūrimo vietos. Susitikimų metu buvo platinami lankstinukai su įstaigų galinčių suteikti pagalbą asmenims, turintiems priklausomybę alkoholiui, narkotinėms bei psichotropinėms medžiagoms, telefonų numeriais, policijos anoniminiais pasitikėjimo numeriais.

Pareigūnai per vasarą atliko šiuos darbus:

– Sunaikinta 13 kv. metrų aliejinių aguonų pasėlių. Palyginus su 2013 metais, tai būtų 5  kv. metrais mažiau (2013 m. – 18, 2012 m. – 11 ).

– Surašyti 4 (2013 m. – 17, 2012 m. – 14) protokolai asmenims pagal ATPK 1072 str. „Neteisėtas opijinių aguonų, kanapių ar kokamedžių auginimas“.

– Surašyti 107 (2013 m. – 104, 2012 m. – 84) protokolai asmenims pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau ATPK) 44 str. „Neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo“.

– Nustatyti 107 narkotinių medžiagų vartotojai, iš jų 4 nepilnamečiai. Praėjusiais metais 104 narkotinių medžiagų vartotojai, iš jų 3 nepilnamečiai. 2012 metais buvo nustatyti 84 narkotinių medžiagų vartotojai, iš jų 3 nepilnamečiai.

– Pagal Baudžiamojo kodekso (toliau BK) 259 str. „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“ pradėta 10 ikiteisminių tyrimų. Pagal BK 260 str. „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“ pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min