Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 4d. 12:17 , Atnaujinta: 2013 sausio 4d. 12:29

Kauno korupcijos skandalo dalyvis Algimantas Puidokas nori vėl vadovauti „Automobilių stovėjimo aikštelėms“

Gintaras Černiauskas (k.) ir Algimantas Puidokas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gintaras Černiauskas (k.) ir Algimantas Puidokas

Vienas Kauno korupcijos skandalo dalyvių, viešosios įstaigos „Automobilių stovėjimo aikštelės“ (ASA) direktorius Algimantas Puidokas, laikinai nušalintas nuo šių pareigų, antrą kartą prašo teismo leisti jam grįžti į darbą. Kauno apygardos teismas sprendimą priims kitą savaitę.

15min.lt primena, kad 2012 m. sausio 16 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai sulaikė tuometį Kauno vicemerą socialdemokratą Kęstutį Kriščiūną, jo visuomeninę padėjėją bendrapartietę Zitą Zalagėnaitę, ASA direktorių A.Puidoką ir „Panemunės būtų ūkio“ vadovą Tomą Pilvinį.

Jiems pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo, turto iššvaistymo. Vėliau kaltinimai pateikti ir „Panemunės būtų ūkio“ mechanikui Juozui Rauchui.

Įtariama, kad K.Kriščiūnas sąskaitas už asmeninio automobilio remontą siųsdavo apmokėti savivaldybės įmonei „Automobilių stovėjimo aikštelės“, o jos vadovai sutikdavo sąskaitas apmokėti. A.Puidokas jam mestus kaltinimus iš karto pripažino, davė nuoširdžius parodymus.

Patyrė insultą

Tai buvo vienas iš argumentų prašant Kauno apygardos teismo panaikinti 2012 m. sausio 18 d. priimtą ir jau beveik metus pratęsiamą sprendimą skirti A.Puidokui kardomąją priemonę nušalinamą nuo  pareigų. Pastarąjį kartą laikinas nušalinimas pratęstas nuo 2012 m. spalio 18 d. iki 2013 m. sausio 18 d.

A.Puidokas ir jo advokatas Gintaras Černiauskas, gynęs ir Laimutę Stankūnaitę garsiojoje Garliavos byloje, taip pat pabrėžė, kad po sulaikymo kaltinamajam labai pablogėjo sveikata, jis patyrė insultą, susirgo onkologine liga, todėl prireikė operacijos, skundžiasi širdies ligomis. Jam pripažintas 50 proc. nedarbingumas.

A.Puidokas tvirtino, kad sveikatos problemos jam netrukdytų grįžti į darbą, nes „psichologiškai ir fiziškai sunkiau būti dabartinėje padėtyje“. G.Černiauskas pabrėžė, kad jo ginamajam, nors ir ieškojo kito darbo, to padaryti nepavyko, nes šių metų kovą 57 m. gimtadienį švęsiančio žmogaus, dabar turinčio „tokį teisinį statusą“, niekas nenori priimti.

Prarado pajamų šaltinį

3300 litų atlyginimą gaudavęs A.Puidokas tikina praradęs pajamų šaltinį, nors prisipažino gaunantis tūkstantį litų nedarbingumo pensijos. Taip pat dirba ir jo žmona, gaunanti apie 2 tūkst. Lt per mėnesį darbo užmokestį.

„Metai laiko (tiek laiko A.Puidokas yra laikinai nušalintas nuo pareigų. – red. past.) – yra daug ir teisine, ir žmogiškąja prasme. Aš pripažinau savo klaidas, daviau parodymus, todėl turiu būti grąžintas, nes, kol nesu nuteistas, turiu konstitucinę teisę į darbą“, – sakė A.Puidokas.

Primename, kad A.Puidoko atleidimo – ir su kompensacija, ir be kompensacijos – galimybę du kartus svarstė Kauno taryba, tačiau sprendimo nepriėmė.

G.Černiauskas pabrėžė, kad ikiteisminis tyrimas jau yra baigtas, todėl jo ginamojo grąžinimas į darbą niekaip nepaveiktų bylos nagrinėjimo.

Korupcija įtariamo K.Kriščiūno teismas turėjo prasidėti gruodžio 4 d., tačiau, neatvykus kaltinamajai Z.Zalagėnaitei ir kaltinamųjų gynėjams, buvo nukeltas į sausio 21 d.  G.Černiausko žiniomis, Z.Zalagėnaitė ruošiasi operacijai, todėl, tikėtina, ir sekantis posėdis bus atidėtas.

Papildyta 12.23 val.: Prokurorės nesujaudino

Prokurorės Nomedos Urbonavičienės kaltinamojo ir jo advokato argumentai nesujaudino. Jos teigimu, jei A.Puidokokas su žmona galėjo išvykti pailsėti į Kiprą (kelionė kainavo apie 1,2 tūkst. Lt) ir Turkiją (apie 3 tūkst. Lt), vadinasi finansinių problemų šeima neturi.

Be to, DNB bankui, iš kurio paimta paskola namo statybai ir įrengimui, kiekvieną mėnesį tvarkingai sumokama tūkstančio litų įmoka.

Prokurorė aiškino, kad paskutinį kartą prašyta A.Puidoką nuo pareigų laikinai nušalinti ne G.Černiausko minėtu pagrindu, kad kaltinamasis darbe galėtų trukdyti tyrimui, sunaikinti daiktinius įrodymus.

„Padarytos sunkios nusikalstamos veikos yra tiesiogiai susijusios su A.Puidoko užimamomis pareigomis. Grįžęs į jas, jis galėtų vėl jas vykdyti, todėl iš karto, šiuo pagrindu, prašome pratęsti nušalinimą nuo pareigų dar trims mėnesiams“, – pareiškė N.Urbonavičienė.

Teismo pirmininkas Viktoras Preikšas sprendimą dėl A.Puidoko prašymo leisti grįžti jam į „Automobilių stovėjimo aikštelių“ direktoriaus pareigas skelbs sausio 8 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
Ypatingos

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:40
04:50
00:19

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min