Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno Laisvės alėjoje vaikiną nužudžiusiam D.Vonžodui – griežtesnis nuosprendis

Lietuvos apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies patenkino Kauno apygardos prokuroro skundą dėl 2009 m. liepos 3 d. nuosprendžio, kuriuo Deividas Vonžodas (gim. 1987 m.) buvo nuteistas už T.V. nužudymą ir D.U. sunkų sužalojimą Kauno centre.

Nuosprendį Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė dėl netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo bei nuosprendyje išdėstytų išvadų neatitikimo bylos aplinkybėms.

Apeliacinis teismas perkvalifikavo Deivido Vonžodo veiksmus užpulto ir išgyvenusio vaikino Donato U. atžvilgiu iš sunkaus sveikatos sutrikdymo į pasikėsinimą nužudyti ir už tai paskyrė jam 12 metų nelaisvės vietoj anksčiau skirtų 6 metų. Subendrinus bausmes, jam skiriama galutinė 18 metų laisvės atėmimo bausmė.

Teismo nuomone, byloje yra nustatyta, kad D.Vonžodas dėl chuliganiškų paskatų tyčia nužudė Tadą V. ir pasikėsino nužudyti Donatą. Sudavęs smūgius peiliu abiem nukentėjusiesiems, D.Vonžodas pasišalino iš įvykio vietos ir nieko nedarė, kad nukentėjusiųjų gyvybėms nekiltų pavojingi  padariniai. Nuo suduoto smūgio peiliu į krūtinę Donatas nemirė tik todėl, kad jam laiku buvo suteikta kvalifikuota medicininė pagalba, t.y. nepriklausomai nuo D.Vonžodo valios.

Kauno policijos nuotr./D.Vonžodas
Kauno policijos nuotr./D.Vonžodas kalės iš viso net 18 metų.

Teismas atmetė prokuroro prašymą pripažinti D.Vonžodą ir šioje byloje už viešosios rimties sutrikdymą 2 metams nuteistą Edgarą Zapustą (gim. 1988 m.) bendrininkavus. D.Vonžodas prisipažino, kad peilį, nužudydamas Tadą ir sužalodamas Donatą, jis panaudojo savarankiškai, galimo peilio panaudojimo muštynėse su E.Zapustu neaptarė. Kolegijos nuomone, kaltinamųjų susitarimas veikti bendrai apsiribojo tik ketinimu muštis su nukentėjusiais, tačiau nėra duomenų, kad buvo susitarta vieną ar abu nukentėjusiuosius nužudyti suduodant jiems smūgius peiliu.

Lietuvos apeliacinis teismas taip pat pašalino iš nuosprendžio  D.Vonžodo ir E.Zapusto atsakomybę švelninančią aplinkybę, kad jie prisipažino padarę baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailisi.

E.Zapustui pirmosios instancijos teisme paskirta bausmė palikta nepakeista. Jis, subendrinus 2 metų laisvės atėmimo bausmę su anksčiau kitais nuosprendžiais paskirtomis bausmėmis, kalės 5 metus.

T.V. mirtimi ir sunkiu D.U. sužalojimu pasibaigęs incidentas įvyko 2007 m. gruodžio 21 d., apie 4  val. nakties prie Kauno naktinio klubo patalpose Laisvės alėjoje. Vaikinams klubo viduje susistumdžius ir išėjus į lauką aiškintis santykių, vienas iš keturių D.Vonžodo smūgių peiliu T. V. buvo mirtinas, o D.U. buvo sunkiai sužalotas peilio smūgiu į krūtinę. E.Zapustas nukentėjusius vaikinus mušė rankomis ir spardė.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min