Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 20d. 17:20

​Kauno policija įspėja, kad telefoniniai sukčiai nusitaikė į smulkiuosius verslininkus

Telefoninis sukčius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Telefoninis sukčius

Pareigūnų manymu, sukčiai internete susiranda įmonių rekvizitus, kontaktinius telefonus, tuomet skambina turimais telefono numeriais bei, prisistatydami FNTT pareigūnais, informuoja apie per įmonės banko sąskaitą plaunamus pinigus. Tuomet paprašo elektroninės bankininkystės kodų, kad būtų galima atlikti tam tikras, reikalingas operacijas. Gavę elektroninės bankininkystės kodus, iš banko sąskaitos per kelis kartus įvairiomis sumomis, kad bankams nekiltų įtarimų, į kitas sąskaitas perveda pinigus.

Lapkričio 14 d. pavakarę, 17.43 val., į įmonės telefoną paskambino nepažįstamas vyras, kuris, prisistatęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) pareigūnu, informavo, kad per įmonės banko sąskaitą „plaunami“ pinigai. Jie pranešė, jog Centrinis bankas demaskavo sukčius ir jie dabar yra sekami elektroninėje erdvėje, todėl reikalingi prisijungimo prie banko sąskaitos duomenys, kad būtų galima šiuos sukčius toliau sekti ir sučiupti su įkalčiais.

1970 m. gimusiai moteriai minėtam vyrui padiktavus elektroninės bankininkystės kodus, iš banko sąskaitos per kelis kartus įvairiomis sumomis (5 000 Lt, 10 000 Lt, 20 000 Lt) į kitas sąskaitas pervesta 51 982, 56 Lt. Vėliau moteris suprato, jog buvo apgauta.

2014-11-18 apie 16.55 val. į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 1963 m. gimusi moteris, kuri pareiškė, kad tą pačią dieną apie 10.00 val. į įmonės telefoną paskambino nenustatyti asmenys, kurie, prisistatę FNTT pareigūnais, informavo, kad per įmonės banko sąskaitą „plaunami“ pinigai, tačiau Centrinis bankas demaskavo sukčius ir jie dabar yra sekami elektroninėje erdvėje. Todėl reikalingi prisijungimo prie banko sąskaitos duomenys, kad būtų galima šiuos sukčius toliau sekti ir sučiupti su įkalčiais.

Padiktavus kodus, iš banko sąskaitos per kelis kartus įvairiomis sumomis (nuo 3 800 Lt iki 9 500 Lt) į kitas sąskaitas buvo pervesta 65 700 Lt.

Pareigūnai džiaugiasi, jog bankai glaudžiai bendradarbiauja siekiant užkardyti tokias nusikalstamas veikas.

Kauno apskrities policija dar kartą perspėja gyventojus būti apdairiais ir, sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių, neskubėti pildyti jų prašymų. Visi turėtų žinoti, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, niekada neprašo perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų.

Prašome, neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neatiduokite jiems savo santaupų. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos telefono numeriu 112, ragina Kauno apskrities VPK atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

„Daugiau šypsenos“

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min