Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 25d. 15:02 , Atnaujinta: 2013 spalio 25d. 15:31

Kauno prokuratūros išvada: Irenos Matijošaitienės mirties priežastis – nelaimingas atsitikimas

Irena Matijošaitienė
BFL nuotr. / Irena Matijošaitienė

Po daugiau nei 7 mėnesius trukusio ikiteisminio tyrimo, Kauno prokuratūra paskelbė, kad žinomos politikės, verslininkės, visuomenės veikėjos Irenos Matijošaitienės mirtis – nelaimingas atsitikimas. Tyrimo metu tikrinta ir žmogžudystės versija.

Penktadienį Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis, išanalizavęs šią savaitę gautas Irenos Matijošaitienės mirties aplinkybių tyrimo išvadas, gautas iš Teismo medicinos ekspertų, priėmė procesinį sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Prokuroro priimtu nutarimu konstatuota, jog I.Matijošaitienės mirčiai įtakos neturėjo jokie kitų asmenų galimai padaryti neteisėti veiksmai.

15min.lt primena, kad I.Matijošaitienė šių metų kovo 12 d. savo namuose nukrito nuo laiptų ir patyrė mirtiną galvos traumą. Siekiant kuo išsamiau ištirti šį įvykį, beveik iš karto pradėta tikrinti ir tyčinio nužudymo versiją.

Ant laiptų nebuvo turėklų

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įvykio vieta iki atvykstant pareigūnams ir dar kurį laiką po to buvo išlaikyta nepakitusi, todėl buvo geros sąlygos tinkamai apžiūrėti įvykio vietą: paimti pėdsakus, surinkti visą reikalingą informaciją, formuoti galimus sužalojimo mechanizmo variantus, pateikti išsamią informaciją teismo medicinos specialistams.

Kadangi tuo metu patalpose buvo atliekamas remontas, taip pat rekonstruojami laiptai bei turėklai, kaip paaiškėjo, laiptai buvo rekonstruoti ir pastatyti prieš nelaimingą atsitikimą, tačiau turėklai nebuvo uždėti.

Remonto darbams vadovavo pati I.Matijošaitienė, joks specialistas ar įmonė, kurie turėtų pasirūpinti darbų sauga, nebuvo samdomi.

Tyrimo metu nustatyta, kad remonto darbams vadovavo pati I.Matijošaitienė, joks specialistas ar įmonė, kurie turėtų pasirūpinti darbų sauga, nebuvo samdomi.

Moters niekas nepastūmė

Be to, buvo tiksliai nustatyti visi I.Matijošaitienės kūno sužalojimai ir pakitimai, buvo aiškiai atriboti sužalojimai, padaryti įvykio metu nuo padarytų medicininių procedūrų metu.

Žinant visas aplinkybes bei patirtus sužalojimus įvykio metu, nustatytas I.Matijošaitienės sužalojimo mechanizmas – kritimas iš aukščio (nuo laiptų) be pašalinės jėgos poveikio.

Atliekant tyrimą buvo aiškiai ir detaliai atkurta visa įvykio chronologija, taip pat surinkti visi tyrimui reikšmingi gretutiniai ir I.Matijošaitienę bei jos aplinką charakterizuojantys duomenys, galutinai parodę, jog I. Matijošaitienės mirtis – nelaimingas atsitikimas.

V.Matijošaitis: „Tyrimai man žmonos neprikels“

Paklaustas, ar nestebina, kad jo žmonos mirties priežasties tyrimas taip užsitęsė, Visvaldas Matijošaitis ne kartą yra sakęs: „Nežinau. Visiškai tuo nesistebiu, nes neseku teisėsaugos darbo. Jų tyrimai man žmonos neprikels.“

Verslininkas ir Kauno miesto tarybos narys V.Matijošaitis anksčiau buvo teigęs, kad apie ikiteisminį tyrimą, kurio metu tiriama ir tyčinio nužudymo versija, jis sužinojęs tik iš žiniasklaidos.

Patyrė mirtiną galvos traumą

Visvaldas Matijošaitis
Visvaldas Matijošaitis

Primename, kad viena turtingiausių Lietuvos moterų nuo laiptų namuose nukrito kovo 12-osios rytą. Triukšmą išgirdęs jos vyras V.Matijošaitis iš karto įtarė kažką negero. Verslininkas iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Kauno savivaldybės tarybos narė buvo nuvežta į Kauno klinikas ir skubiai operuota.

Jai nustatytas kaukolės pamato lūžimas, kraujavimas į galvos smegenis, stuburo juosmeninės dalies slankstelio lūžimas. Dėl galvos smegenų tinimo atliktos trys neurochirurginės operacijos.

Tačiau medikų kova dėl moters gyvybės baigėsi nesėkme. Kovo 14 dieną I.Matijošaitienei diagnozuota smegenų mirtis.

Moterį gydę Kauno klinikų medikai tuo metu labai atsargiai kalbėjo apie sunkaus sužalojimo pobūdį ir tik iš dalies patvirtino versiją, kad tokie sužalojimai būdingi pacientams, nukritusiems nuo laiptų. Jie pasigedo kitų tipinių sužalojimų.

I.Matijošaitienės kūnas buvo kremuotas ir kovo 17-ąją palaidotas Petrašiūnų kapinėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min