Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajone latviai, inscenizavę tūkstančio „iPhone“ vagystę, telefonais pasidžiaugti nespėjo

Marius Kazlauskas ir Mindaugas Mažeika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Marius Kazlauskas ir Mindaugas Mažeika
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį ryte Kauno apygardos prokuratūroje pareigūnai pranešė sulaikę grupę vyriškių, kurie bandė inscenizuoti apiplėšimą ir pagrobė daugiau nei tūkstantį brangių mobiliųjų telefonų.

„Kauno r., kelio Kaunas–Vandžiogala 30-ame km, vyriškis sustabdė Latvijos piliečio vairuojamą automobilį „Mercedes Benz Sprinter“. Automobiliui sustojus prie vairuotojo pribėgo dar keli asmenys, kurie jį ištraukė iš automobilio kabinos ir sumušę bei lipnia juosta surišę jam rankas iš automobilio pagrobė dalį vežamo krovinio, mobilaus ryšio telefonus bei vairuotojo asmeninį mobilaus ryšio telefoną“, – tokia žinutė policijos suvestinėse pasirodė vasario mėnesį.

Plėšimo metu buvo pavogti 1009 „iPhone 5S“ telefonai.

Tiriant šį nusikaltimą buvo nustatyta, kad nusikaltimas buvo inscenizuotas. Pareigūnai demaskavo jo vykdytojus ir kartu su Latvijos kriminalistais sulaikė grupę vyriškių.

Plėšimo metu buvo pavogti 1009 „iPhone 5S“ telefonai, kurių vertė apie pusę milijono eurų.

Lietuvos ir Latvijos kriminalistai bendradarbiaudami išaiškino 4 asmenų grupę, kuri įvykdė šį nusikaltimą. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Marius Kazlauskas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Marius Kazlauskas

„Man kaip prokurorui džiugu dėl sėkmingo, kruopštaus ir atsakingo policijos darbo. Policija pati sėkmingai organizavo nusikaltimo tyrimą, Ypatingai prie to prisidėjo VPK viršininkas, kuris glaudžiai bendradarbiaudamas su latviais davė didelį postūmį nusikaltimo tyrimui“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Šeštojo skyriaus prokuroras Marius Kazlauskas.

Šį nusikaltimą padarė gana jauno amžiaus asmenys. Trys latviai ir vienas pilietis be pilietybės, bet gyvenantis Latvijoje. 

Jie susibūrė būtent dėl šio nusikaltimo. Duomenų apie jų kriminalinę praeitį nėra. Vienas iš įtariamųjų dirbo kurjerių tarnyboje. Būtent jam ir kilo mintis apie telefonų vagystės inscenizavimą. 

Sužinojęs, kokį brangų krovinį veža, kurjeris nusprendė įvykdyti nusikaltimą ir vėliau pranešti apie neva buvusį plėšimą.

Kurjeris važiavo maršrutu Ryga-Varšuva. Nors kurjerių įmonėje asmuo dirbo neseniai, šiuo maršrutu jis važiavo jau ne pirmą kartą ir buvo apgalvojęs, kurioje vietoje bus vykdoma inscenizacija.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„iPhone 5S“
AFP/„Scanpix“ nuotr./„iPhone 5S“

Nusikaltėliai pasirinko nuošalesnį kelią, kur juda mažiau transporto, bet ne tokį, kuris sukeltų abejonių pareigūnams. Apiplėšimą nuspręsta vykdyti kelyje Kaunas-Vandžiogala.

„Kurjerį sėbrai primušė labiau nei buvo planuota. Jam lūžo akiduobės kaulas, buvo valkiojamas po žemę, pradurtos automobilio padangos. Viskas tam, kad įtikintų pareigūnus, kad tai buvo tikras plėšimas, – sakė prokuroras. – Dalis mušeikų užsiiminėja krovinėmis sporto šakomis, todėl pervertino jėgas“. 

Telefonai buvo rasti Latvijoje. Pareigūnai aptiko 942 telefonus. Dalis telefonų buvo išmesta įtariant juose esančius sekimo įrenginius. Keletą telefonų plėšikai mėgino realizuoti. Vienu telefonu buvo pradėję naudotis patys, bet vėliau atsikratė.

Šiuo metu nusikaltimo organizatoriai suimti vienam mėnesiui, laiką leidžia Kauno tardymo izoliatoriuje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min