15min be reklamos
2022 12 08, 08:06 Atnaujinta 2022 12 08, 12:30

Rimtos avarijos greitkelyje ties Kaunu: eismas stojo ne vienoje vietoje, spūsčių neliko popiet

Dėl techninių įvykių keliose magistralinio kelio atkarpose buvo sustojęs ir kai kur tebėra apsunkintas eismas. Pagal pirminę informaciją, 07.17 val. gautas pranešimas, kad greitkelyje A1 ties Juodonių kaimu (Kauno r.) kryptimi link Kauno, krovininis automobilis „Opel“ nuvažiavo nuo kelio. Pirminiais duomenimis, sužeistų nėra. Tačiau įvyko ir daugiau avarijų, žmonės spūstyje leido ištisas valandas.

Ketvirtadienio rytą Kauno rajone vienas sunkvežimis nuvažiavo nuo kelio, kitur kita sunkiasvorė transporto priemonė slydo ir kelią užblokavo, pranešė Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas – bent kelios avarijos rimtai sutrikdė eismą greitkelyje A1.

Ketvirtadienio rytą dėl slidaus kelio sutriko eismas kelyje A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda, rašo BNS.

Atvaizdas iš „Waze“ programėlės/Spūstis įvykio vietoje A1 kelyje
Atvaizdas iš „Waze“ programėlės/Spūstis įvykio vietoje A1 kelyje

Kaip BNS informavo Kauno apskrities policija, 7.10 val. pranešta, kad „Scania“ sunkvežimis dėl slidžios dangos nuslydo nuo kelio Vilniaus kryptimi. Nelaimė kelionėje ištiko automobilvežio vairuotoją, tempusį ir papildomą priekabą. Kai visas krovininis sąstatas tapo nevaldomas, priekaba tikriausiai „padarė žirkles“ ir nulūžo arba atsikabino per tvirtinimą. Abi automobilvežio dalys taip ir liko stovėti, užtverdamos beveik visą kelią.

Įvykio liudininko Karolio J. nuotr./Įvykio vietoje
Įvykio liudininko Karolio J. nuotr./Įvykio vietoje

Eismas šioje kelio atkarpoje uždarytas, buvo laukiama techninės pagalbos. Tuo metu pareigūnai mėgino kažkiek palengvinti įstrigusių vairuotojų padėtį. Lengvieji automobiliai pro avariją patyrusį automobilvežį „tilpo“, tad juos juos eismo reguliuotojai iš lėto praleidinėjo, o kitus sunkvežimius, autobusus teko tiesiog rikiuoti į eilę.

Tuo pačiu metu buvo organizuota ruožo apylanka pro Rumšiškes.

Beveik 10 km ilgio atkarpoje transportas greitkeliu važiavo vidutiniu vos 4-5 km per valandą greičiu.

Anksčiau buvo pranešta apie dar vieną eismą sustabdžiusią avariją Babtų seniūnijoje, ties Juodonių kaimu, kur 7.17 val. nuo kelio nuvažiavęs sunkvežimis „Opel“ buvo sustabdęs eismą Klaipėdos kryptimi.

Kaip 9.30 val. BNS sakė policijos atstovė Reda Zarauskienė, pastarojoje vietoje ties Juodoniais eismas atkurtas, eismo juostos atlaisvintos. Žmonės įvykio metu nenukentėjo.

Portalas sulaukė vieno eismo dalyvio įspūdžių apie eismo sąlygas šioje vietoje: „Esu kamštyje jau 2 valandas. Sustojau likus 3,8 km iki nusukimo nuo greitkelio link Antakalnio. Po 2 valandų liko 2 km iki to nusukimo. Už manęs nėra nė vienos mašinos, todėl, kiek supratau, yra dar viena avarija panašaus masto už manęs.“

VIDEO: Dėl avarijos greitkelyje visas sunkiasvoris transportas buvo laikinai surikiuotas į eilę

Informaciją apie tai, kad eismas po avarijos 07.17 val. jau atnaujintas, Kauno apskrities policija išplatino 9.48 val. Tačiau dėl eismo situacijos 7.10 val. nutikusios eismo nelaimės vietoje naujesnių duomenų kol kas nėra.

Apie 10 val. vairuotojų pagalbinė eismo programėlė „Waze“ rodė, kad judėjimas nuo Kauno pusės į Vilnių vis dar yra labai apsunkintas, beveik 10 kilometrų ilgio atkarpoje nuo Jakštonių iki Antakalnio transportas važiavo vidutiniu vos 4-5 km per valandą greičiu.

Atvaizdas iš „Waze“ programėlės/Spūstis įvykio vietoje A1 kelyje
Atvaizdas iš „Waze“ programėlės/Spūstis įvykio vietoje A1 kelyje

Apie 11 val. greitkelio atkarpa nuo posūkio į Rumšiškes iki Antakalnio vis dar buvo užkišta transportu, tiesa, jo judėjimo greitis, anot „Waze“, pakilo bent iki 17 km/val.

Po vidurdienio, remiantis programėlės duomenimis, šis kelio ruožas žemėlapyje vis dar raudonavo, fiksuotas vos 12 km/val. transporto judėjimo greitis. Tuo metu popietę eismas šioje atkarpoje pagaliau grįžo į visiškai įprastas vėžes.

Buvote įvykio vietoje? Nuotraukas ir filmuotą medžiagą siųskite 15min@15min.lt

Sinoptikai, kelininkai ir policininkai pastaruoju metu nuolat siunčia įspėjimus eismo dalyviams bei visiems gyventojams apie tai, kad oro ir eismo sąlygos būna permainingos, sudėtingos. Krituliai blogina matomumą ir kitaip mažina saugumą keliuose. Keliai gali būti ne šiaip apsnigti – pasitaiko ir lijundros, plikledžio. Patyrę vairuotojai supranta, kad į realias eismo sąlygas atsižvelgti būtina, antraip nemalonumai sau ir šimtams, kartais tūkstančiams eismo dalyvių – neišvengiami.

Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) savo ruožtu primygtinai prašo eismo dalyvių „atkreipti dėmesį“ į žiemiškas ir gana sudėtingas važiavimo sąlygas. LKPT ketvirtadienį suskubo pateikti praėjusios paros avaringumo ataskaitą, iš kurios matyti, kad išvakarėse keliuose buvo sužalota mažiausiai 10 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min