Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 21d. 13:29

Kauno „Šnekučio“ darželio auklėtojai pateikti įtarimai dėl smurto prieš vaikus

Lopšelis-darželis „Šnekutis“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lopšelis-darželis „Šnekutis“

Vasario 20-ąją teisėsauga dėl fizinio smurto prieš vaikus pateikė įtarimus Panemunėje veikiančio Kauno „Šnekučio“ vaikų lopšelio-darželio auklėtojai, – praneša Generalinė prokuratūra.

Kaip informuoja Generalinės prokuratūros atstovai, Panemunėje įsikūrusio lopšelio-darželio auklėtoja įtariama smurtavusi prieš vaikus, sukeldama jiems fizinį skausmą.

Šį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus prokurorė Lina Zakarauskaitė.

Kadangi auklėtoja per apklausą kaltės nepripažino, bus sprendžiama dėl papildomų tyrimo veiksmų atlikimo būtinumo, todėl ikiteisminis tyrimas šiuo metu yra tęsiamas.

Šis ikiteisminis tyrimas (dėl fizinio skausmo sukėlimo mažamečiui ar nežymaus sveikatos sutrikdymo) pradėtas praėjusių metų lapkričio mėnesio viduryje, pareigūnams gavus pranešimą apie galimą fizinį smurtą prieš vaikus.

Tuomet pranešta, kad auklėtoja trankė vaikams per rankas, ėmė už kaklo bei kitais veiksmais sukėlė mažamečiams fizinį skausmą, naudojo psichologinę prievartą. Dėl to į savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyrių kreipėsi 9 vaikų tėvai, o savivaldybė informaciją perdavė teisėsaugai, kuri taip pat sulaukė tėvų kreipimosi. Prasidėjus tyrimui, galima smurtautoja nuo darbo nebuvo nušalinta, tik perkelta į kitą grupę.

Skandalui iškilus į viešumą, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Putrienė pareikalavo kuo greičiau nušalinti įtariamą auklėtoją nuo darbo su vaikais. Pasak jos, besiskundžiantys auklėtoja tėvai įvardija, kad ji net surišdavo jų vaikus prieš šių valią.

„Ši auklėtoja darželyje dirba nuo praėjusių metų. Konkrečioje vaikų grupėje, kurios tėveliai skundžiasi, tik nuo spalio mėnesio. Tad viskas nauja. Kas laukia darželio direktorės? Manau, tai tikrai yra drausmės pažeidimai. Spręsime klausimą ir dėl vadovės kompetencijos“, – teigė N.Putrienė.

Už tai auklėtojai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min