Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno turgaviečių patikra: prieš Velykas prekiauta ir pasenusiais kiaušiniais

Parduodami kiaušiniai
Kauno apskrities VPK nuotr. / Parduodami kiaušiniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiaušiniai – vieni rizikingiausių gyvūninių produktų. Pažeidus veterinarijos reikalavimus, jie gali tapti infekcinių susirgimų šaltiniu. Todėl Kauno apskrities VPK pareigūnai kartu su Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistais prieš Velykas tikrino turgavietes. Nustatytas ne vienas prekybos kiaušiniais pažeidimas. Aptikta ir nelegalių vaistų bei drabužių klastočių.

Kovo 22 d. patikrinus prekybos miestelyje „Urmas“ esančią turgavietę buvo nustatyti 5 prekybos vištų kiaušiniais pažeidimai.

Kovo 23 d. patikrinus Žaliakalnio turgavietę, pažeidimų nebuvo nustatyta.

Tą pačią dieną taip pat buvo patikrintos Vilijampolės, Šilainių ir Stoties turgavietės, kuriose buvo nustatyti 5 prekybos kiaušiniais pažeidimai. Buvo surašyti patikrinimo aktai, prekeiviai įpareigoti pašalinti trūkumus ir laikytis nustatytų reikalavimų.

Kovo 24 d. Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai toliau vykdė turgaviečių patikrinimus. Vienu metu tikrino „Girstupio“, Dainavos ir „Miesto“ turgavietes. Patikrinimo metu nustatyti 2 prekybos vištų kiaušiniais pažeidimai, 1 prekybos vaistiniais preparatais pažeidimas ir 1 kasos operacijų vykdymo pažeidimas.

Pareigūnai iš 39-erių metų vyro parduotuvės paėmė 239 įvairų rūšių ir pavadinimų žymių prekės ženklų, įtariama, klastočių.

Kovo 26 d., patikrinus ūkininkų turgų, kuris vyko Kauno pilies prieigose, prekybos miestelio „Urmas“ ir „Miesto“ turgavietes, nustatyti 4 prekybos vištų kiaušiniais pažeidimai, 1 prekybos vaistiniais preparatais pažeidimas ir 1 kasos operacijų vykdymo pažeidimas.

Patikrinimų metu, nustačius prekybos vištų kiaušiniais pažeidimus bei surašius patikrinimo aktus, medžiagos nagrinėti ir sprendimams priimti perduotos Kauno VMVT. Dažniausiai pasitaikę prekybos vištų kiaušiniais pažeidimai: prekiauta kiaušiniais be įsigijimo dokumentų, netinkamai pažymėtais kiaušiniais, nefasuotais arba fasuotais kitos įmonės pakuotėse, taip pat prekiauta kiaušiniais, kurių pardavimo laikas pasibaigęs.

Be to, minėtų patikrinimų metu, kriminalistai neužsimerkė ir prieš kitus galimus pažeidimus.

Kovo 24 d. „Girstupio“ turgavietėje pareigūnai rado ir paėmė virš 50-ties rūšių Rusijoje ir Baltarusijoje pagamintų vaistinių preparatų. Leidimo, suteikiančio teisę prekiauti vaistiniais preparatais, prekybininkas nepateikė. Pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena dėl neteisėto vertimosi su vaistais (vaistiniais preparatais) susijusia veikla.

Kovo 26 d. prekybos miestelio „Urmas“ turgavietėje pareigūnai rado ir paėmė apie 20 rūšių Rusijoje ir Baltarusijoje pagamintų vaistinių preparatų. Leidimo, suteikiančio teisę prekiauti vaistiniais preparatais, prekybininkas nepateikė. Taip pat buvo pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena.

Kovo 24 d., tikrindami gautą informaciją, Kauno Jonavos g. kriminalistai rado ir paėmė, kaip įtariama, garsių prekės ženklų klastočių.

Pareigūnai iš 39-erių metų vyro parduotuvės paėmė 239 įvairų rūšių (striukės, kelnės, megztiniai, diržai, palaidinės, batai, rankinės ir kt.) ir pavadinimų prekes.

Paimta 17-os skirtingų prekės ženklų produktų: „Burberry“, „Gucci“, „Dolce&Gabbana“, „Saint Laurent“, „EA7 Emporio Armani“, „Boss Hugo Boss“, „Prada“, „Philipp Plein“, „Bikkemberg“, „AJ Armani Jeans“, „Hermes“, „Versace“, „Givenchy“, Giorgio Armani“, „Moncler“, „Dissel“ ir „Just Cavalli“.

Vyras prekių įsigijimo dokumentų nepateikė. Kauno apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min